Úvod / Návody / Propojení Money S3 s pokladním systémem Dotykačka
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Propojení Money S3 s pokladním systémem Dotykačka

Využijte možnosti propojit Money S3 s pokladním systém Dotykačka. Propojením získáte nejen centralizovaný přehled o svých prodejích na jednotlivých prodejních místech, ale také výrazně jednodušší správu.

Jak bude vše fungovat? Jednoduše. Po propojení se Vaším hlavním skladovým systémem stane Money S3. V Money budete zakládat skladové karty, měnit prodejní ceny, položky naskladňovat apod. Poté již jen ručně či automaticky přenesete zásoby do Dotykačky a můžete prodávat. Následně si prodeje přenesete zpět do Money. Tak je to jednoduché.

Jaké údaje se z Money S3 do Dotykačky přenáší

Vzhledem k tomu, jak jsou od sebe oba systémy odlišné, není možné přenášet z Money S3 do Dotykačky veškeré údaje. Proto, než se pustíte do propojení obou systému, je důležité na toto myslet a zkontrolovat si, zda se do Dotykačky přenesou všechny údaje, které k prodeji budete využívat.

Poznámka: parametry neuvedené v tabulkách níže se do Dotykačky nepřenáší (jsou ignorovány).

1) Zásoby na skladě

Do Dotykačky se z Money S3 přenesou pouze zásoby s vyplněným PLU, a to pouze zásoby typu „Jednoduchá karta“ a „Služba“ (komplety, sady a výrobky se nepřenáší!). Zároveň je nutné, aby na skladové kartě byla vyplněna prodejní cena. Níže uvádíme, které údaje by měly být vyplněny.

blank

TIP: nezapomeňte si na kartě zásoby nastavit také správnou sazbu DPH pro prodej.

blank

Poznámka: U zásob přenesených z Money S3 do Dotykačky nedochází při prodeji k odečítání ze skladu přímo v Dotykačce. Odepsání ze skladu se provede až v Money S3 po naimportování uzávěrky (nebo jednotlivých dokladů).

Níže naleznete seznam údajů, které se do Dotykačky přenáší, včetně označení v Money S3 vs. Dotykačce.

Money S3 Dotykačka
Popis Název
Zkratka Alternativní název
Katalog Krátký popis
Podrobnosti - poznámka Dlouhý popis
Hlavní MJ Jednotka
Čárový kód EAN
PLU PLU
Základní prodejní cena/Typ ceny Cena s DPH/Cena bez DPH
DPH pro prodej Sazba DPH
Skupina/Podskupina Kategorie

Poznámka: do Dotykačky lze z Money S3 přenášet i skupiny (v Dotykačce se jedná o kategorie), ovšem nebere se ohled na jejich hierarchii (podskupiny).

2) Adresář

Money S3 Dotykačka
Adresář Zákazníci
Název Název firmy
IČO firmy
DIČ DIČ firmy
Ulice Adresa
Místo Město
Místo PSČ
E-mail (komu) E-mail
Telefon Tel. číslo
Zpráva Interní poznámka
Sleva pro doklad Slevová skupina
Kód partnera Čárový kód

3) Slevy

Do Dotykačky je možné přenášet také slevu na doklad nastavenou na kartě v adresáři. Při přenosu dojde k vytvoření tzv. „Slevové skupiny“ v Dotykačce s názvem MoneyX, kdy za X se automaticky dosadí hodnota procentuální slevy. Tato sleva se následně při prodeji automaticky uplatní v případě, že dojde k namarkování produktů danému zákazníkovi.

blankJak propojit Money S3 s Dotykačkou

Propojení Money S3 s Dotykačkou se skládá ze 3 kroků, které si postupně vysvětlíme. V prvním kroku je potřeba nastavit propojení v Money S3, dále si zásoby odešlete do Dotykačky a následně si data o prodejích naimportujete do Money S3.

Poznámka: pro propojení je třeba mít připraveny přístupové údaje do Dotykačky

1. Nastavení propojení Money S3 s Dotykačkou

a) Přes kartu Money / Možnosti a nastavení otevřete „Externí aplikace“.

blankNásledně klikněte na tlačítko „Přidat“.

blank

b) Na kartě externí aplikace nastavte aplikaci na „Pokladní systém“, pokladní systém na „Dotykačka“ a zkontrolujte vyplnění cesty adresáře importních souborů (případně jej vyplňte přes tlačítko se 3 tečkami na C:\ProgramData\Solitea\POSconnect\ExpImp\). Ostatní nastavení není povinné vyplnit. Následně klikněte na tlačítko „Konfigurovat“.

blank

c) Na kartě konfigurace přenosů klikněte na tlačítko „Nová konfigurace“ a vyplňte název pokladny (např. Pokladna Brno). Dále vyplňte Sklad, Adresář XML a cestu na manažera dle obrázku níže.

TIP: Doporučujeme nastavit i zásoby pro Zaokrouhlení. Na tuto zásobu (typ karty nastavte na Služba) se poté v Money načítají zaokrouhlovací rozdíly vzniklé při zaokrouhlení plateb na jednotky.

Pokud přijímáte platbu kartou nebo jinými nepeněžními platidly, nastavte si toto v levé spodní části. Dále si zvolte, zda se budou prodeje z Dotykačky do Money S3 posílat „souhrnně“ (po uzávěrkách vždy den zpětně) nebo „po účtenkách“.

Následně klikněte na tlačítko „Načíst…“.

blank

TIP: Pokud máte více pokladních míst, doporučujeme použít pro každé pokladní místo jiný „Prefix dokladu“ (např. PO1, PO2 apod.).

d) Program automaticky otevře webový prohlížeč, ve kterém se přihlásíte do svého účtu Dotykačky. Následně si zvolte cloud, který budete chtít používat pro komunikaci a povolte přístup kliknutím na tlačítko „Povolit“. Poté klikněte na tlačítko „Pokračovat v přenosu“, a na kartě „Připojení Dotykačka“ klikněte na tlačítko „Použít“.

blank

blank

blanke) Konfiguraci přenosů uložte tlačítkem „Uložit“. Následně uložte celou kartu externí aplikace.

blank

Poznámka: Pokud máte v Dotykačce více cloudů a chcete je synchronizovat s Money S3, vytvořte pro každý cloud samostatnou konfiguraci v rámci jednoho propojení. Nezapomeňte vybrat pro každý cloud odpovídající sklad a nastavit odlišný prefix dokladu.

2. Odeslání dat do Dotykačky

a) V Money S3 klikněte na záložku „Sklad“, klikněte na tlačítko „Pokladní systém“ a zvolte „Export dat do pokladního systému“.

blankb) V průvodci klikněte na tlačítko „Další“. Následně zatrhněte pokladní místo, na které chcete data odeslat, zvolte možnost „Exportovat vše“ a klikněte na tlačítko „Dokončit“.

blank

c) Po dokončení přenosu Vám Money zobrazí výsledek přenosu. V případě potřeby si můžete zobrazit výstupní zprávu.

blank

d) Na závěr si zkontrolujte přenesená data v Dotykačce.

Poznámka: Export do pokladního systému proveďte vždy, když do Money S3 přidáte nějaké nové zásoby. Tak bude mít v Dotykačce vždy aktuální produkty a kategorie. Export je možné provádět také automaticky prostřednictvím modulu S3 Automatic.

3. Stažení prodejů z Dotykačky do Money S3

a) Jakmile v daném dni v Dotykačce pokladně namarkujete poslední položku, uzavřete pokladnu a poté v Money S3 spusťte Import do pokladního systému. Ten provedete pomocí průvodce podobně jednoduše jako výše uvedený export.

b) Přejděte na záložku „Sklad“, klikněte na tlačítko „Pokladní systém“ a zvolte „Import dat z pokladního systému“.

blankc) V průvodci klikněte na tlačítko „Další“. Následně zatrhněte „Dávkové zpracování“ a klikněte na tlačítko „Dokončit“.

blank

d) Po dokončení přenosu Vám Money zobrazí výsledek přenosu. V případě potřeby si můžete zobrazit výstupní zprávu.

blank

e) Na závěr si zkontrolujte přenesená data v Money S3 přes záložku Sklad – Skladové doklady.

blank

TIP: Import dokladů z Dotykačky do Money S3 lze provádět také automaticky ve zvolených intervalech pomocí S3 Automaticu.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení