Úvod / Návody / Rychlé tipy pro práci s účetnictvím
Nový modul
Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
To chci v Money S3

Rychlé tipy pro práci s účetnictvím

Rychlé návody pro práci v účetní agendě, kopírování dokladů, kontrolu zaúčtování DPH, řešení některých chyba řada dalších.

Kopírování příkazu k úhradě z předešlých let

Pokud chcete, můžete samozřejmě kopírovat příkaz k úhradě z jakéhokoliv předešlého roku. V kartě Účetnictví / skupině Pokladna a banka / klikněte na tlačítko Příkazy k úhradě. Ve skupině Práce se seznamem najdete vedle tlačítka Kopírovat výběr z roletového menu, kde zvolíte Kopírovat z jiného roku.

Kontrola zaúčtování DPH

Money S3 obsahuje jednoduchou funkci, která kontroluje zaúčtování DPH na dokladech. Zvolte kartu Účetnictví / ve skupině DPH / tlačítko Kontrola zaúčt. DPH. Tato sestava Vám umožní zjistit rozdíly mezi částkou DPH na dokladu a zaúčtováním v účetním deníku.

Do přiznání DPH nevstupují vystavené dobropisy

Na vystaveném dobropisu zřejmě nemáte vyplněné datum Uplatnění DPH. Po doplnění data se dobropis zobrazí v daném období.

Kontrola správného účtování v Money S3

Potřebujete zkontrolovat správné zaúčtování, tedy zda nemáte v účetním deníku záznam s nulovým účtem nebo s účtem mimo účtovou osnovu?

Zvolte kartu Účetnictví / ve skupině Přehledy a tiskové sestavy / tlačítko Další sestavy / Hlavní kniha. Po zobrazení průvodce tisku sestavy zvolte Dokončit / Nastavení tisku zvolte Náhled. Po zobrazení náhledu zvolte Zavřít. Pokud jsou v účetním deníku chyby, dojde ke zobrazení jejich seznamu.

Co dělat, když nesedí hodnoty v tiskových sestavách rozvaha a výsledovka

V tomto případě je doporučeným postupem tisk sestav k datu. Postupným snižováním se dostanete na datum, kdy došlo mezi sestavami k rozdílu.

Příklad: při tisku k 31.8. sestavy nesedí – zkuste tisk k 31.7. zase sestavy nesedí – zkuste tisk k 30.6. atd., až naleznete měsíc, kde došlo k rozdílu. Stejným způsobem snižujete datum v rámci měsíce, až se dostanete na den vzniku rozdílu.

Navedení počátečních stavů do peněžního/účetního deníku v nové agendě

Celou operaci provedete na kartě Účetnictví / ve skupině Závěrky / tlačítko Závěrkové operacePočáteční stav peněžního deníku, respektive Navedení počátečních stavů deníku.

Více informací:

Záznam označený červenou barvou v tiskové sestavě

Červeně označené záznamy znamenají záznamy z minulých účetních let a týká se tiskových sestav Saldo a Seznam dokladů pro přiznání k DPH.

Špatný tisk položek a daňového rozpisu vyúčtovací faktury s odpočtem zaplacené zálohy

V tomto případě je potřeba mít nastaveno: karta Money – sekce Možnosti a nastavení – volba Nastavení účetního roku – horní záložka Fakturace – dolní záložka Odpočet zálohy a zde checkbox (zatržítko) Vizualizovat vždy všechny částky (základ, DPH a cena s daní) v seznamu položek faktur a při tisku. Podmínkou je také použít pro tisk faktury formulář určený k tisku vyúčtovacích fakturu, vždy je popsáno v popisu jednotlivých formulářů.

Ruční označí příkazu k úhradě jako doručený do banky

Pokud potřebujete ručně označit za doručený příkaz k úhradě, jděte na kartu Účetnictví / ve skupině Pokladna a banka / tlačítko Příkazy k úhradě / nad daným příkazem zvolte tlačítko Doručení v roletce Nastavit doručení.

Zaokrouhlení jednotlivých dokladů

Pokud chcete nastavit zaokrouhlení dokladů odlišně od výchozího nastavení, jděte na kartu Money / sekce Možnosti a nastavení / volba Nastavení účetního roku / horní záložky Účetnictví, Fakturace a Sklad. Ve spodních záložkách můžete nastavit zaokrouhlení jednotlivých dokladů.

Zrušení již provedené účetní závěrky

Zrušení již provedené účetní závěrky Money S3 umožňuje. Na kartě Účetnictví / v sekci Závěrky / tlačítko Závěrkové operace / Uzavření roku u bodu 4 zvolte tlačítko Odvolat závěrku.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

Nový modul
Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.
To chci v Money S3
Zavřít reklamu
Nový modul: Inbox
Vyčítání faktur a elektronický archiv v jednom.