Zádržné

Rozšiřující modul Zádržné usnadní práci zejména stavebním firmám, pro které je účtování pozastávek faktur neboli zádržného na denním pořádku. Zádržné představuje jištění odběratele – odběratel zadrží část fakturované částky a uhradí ji až po splnění podmínek ve smlouvě. Za normálních okolností je účtování zádržného složitá operace, ale s modulem to zvládnete na pár kliknutí.

Popis modulu 

Po instalaci modulu najdete v seznamech Faktur vystavených/Faktur přijatých nové tlačítko Zádržné. Jednoduše vyberete fakturu, u které chcete zádržné vytvořit, a na tlačítko kliknete. Poté se objeví karta Nastavení zádržného k faktuře č. XY, kde můžete zádržné k faktuře přidat. Vyplníte zde popis, výši zádržného, datum splatnosti, případně předkontaci a uložíte. K jedné faktuře lze vytvořit i více položek zádržného. Pro každou položku pak systém vygeneruje samostatnou Pohledávku/Závazek.Současně se vygeneruje také Interní doklad, který sníží částku zbývající k úhradě na Vystavené/Přijaté faktuře. Takže se vyhnete přepisování a ruční tvorbě navazujících dokladů. Navíc si v seznamu faktur pomocí tlačítka Vazby přehledně zobrazíte jednotlivé doklady a jejich vazby.

blank
30minutová ukázka
Vybíráte Money S3 a nechce se vám klikat a zkoušet? Nechte to na nás, předvedeme vám jej ZDARMA.
Ukázka Money S3

Systém za vás pohlídá, abyste omylem nezaúčtovali zádržné u zálohových faktur, dobropisů či stornovacích faktur. U těchto dokladů nejde na tlačítko Zádržné kliknout.

Potřebujete pomoc s instalací a nastavením modulu Zádržné? Přečtěte si návod. Nebo shlédněte video, kde vás za několik minut naučíme, jak s modulem Zádržné pracovat.

Pořiďte si modul Zádržné a usnadněte si práci

Modul Zádržné pořídíte za 3 990 Kč bez DPH. Objednejte si ho přes Zákaznický portál nebo zavolejte našemu obchodnímu oddělení na číslo 549 522 511.

Modul si můžete nezávazně otestovat v bezplatné verzi Money S3 Start.

Modul si můžete pořídit ke kompletům: