Úvod / Návody / Faktura přijatá za nákup na splátkový kalendář
blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Faktura přijatá za nákup na splátkový kalendář

Postup je totožný pro podvojné účetnictví i daňovou evidenci. Příslušná členění DPH si klient volí dle svého uvážení, případně po konzultaci s daňovým poradcem, stejně tak účtování. Rozhodnutí, zda FP vstupuje do dokumentů pro FÚ v plné hodnotě či částečně, učiní opět účetní jednotka individuálně či po konzultaci s akreditovaným poradcem.

Příklad:

FP v částce 650 000 Kč vč. DPH, akontace ve výši 150 000 Kč vč. DPH splatná ihned, měsíční splátka 25 000 Kč.

blank

Vystavím FP s 2 položkami: 
1. Akontace 150 000 Kč vč. DPH, v podrobnostech členění DPH odpovídající pro přiznání k DPH;
2. Pořizovací cena ponížena o akontaci - 500 000 Kč vč. DPH, v podrobnostech členění DPH neovlivňující, stejně jako v hlavičce dokladu.

blank

FP spáruji s bankovním dokladem na částku akontace, zbývá uhradit tedy 500 000 Kč. Tuto částku zaeviduji do interního dokladu, kterým provedu úhradu FP.

blank

Vytvořím si na jednotlivé měsíční splátky závazky, které páruji s bankovními doklady dle úhrad, tyto závazky pak z pohledu členění DPH opět eviduji dle vstupu do přiznání k DPH.

blank

Pokud by FP měla vstoupit do přiznání v plné výši, naopak by závazky neměli přiznání ovlivňovat, prohodíte si členění DPH s/bez vlivu dle této situace.

Splátkový kalendář Vám usnadní i modul LEASING:

Leasingový majetek v podvojném účetnictví | Money

Leasingový majetek v daňové evidenci | Money

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

V případě problémů s Vaším Money S3 kontaktujte prosím naši Zákaznickou podporu, a to buď písemně přímo v Money S3 přes záložku Money / Zákaznická podpora nebo na podpora@money.cz nebo telefonicky na čísle 549 522 503 (pouze pro uživatele se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace).

blank
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení