• Domů > Návody > Import faktur z Shoptetu do Money S3? Otázka tří minut

Import faktur z Shoptetu do Money S3? Otázka tří minut

Publikováno 19. 03. 2018

Jestliže máte e-shop postavený na Shoptetu a účetnictví vedete v Money S3, můžete si všechny faktury z e-shopu během chvilky poslat do účetního programu. Stačí je v Shoptetu vyexportovat do XML souboru a pak nahrát do Money.

Co je to Shoptet?

Shoptet je jeden z největších českých systémů na pronájem e-shopů. Na jeho jádře funguje více než 12 000 internetových obchodů a toto číslo neustále roste. Rychlý export faktur z Shoptetu do Money S3 je proto funkce, kterou zřejmě uvítáte.

Export faktur z Shoptetu

K exportu faktur se v Shoptetu dostanete přes menu Objednávky -> Daňové doklady. Zde vpravo nahoře kliknete na tlačítko „Export“ a vyberete možnost „Export dokladů“. V průvodci si pak určíte časovou řadu nebo období, za které chcete faktury vyexportovat.

Důležité je, abyste v možnosti „Typ exportu“ zvolili variantu „XML (Money S3)“. Shoptet vám hned poté připraví soubor, který si jen uložíte na disk nebo na cloud.

Import faktur do Money S3

Připravený soubor pak nahrajete do svého Money. K importu se dostanete přes menu Obchod -> Faktury vystavené -> XML přenosy -> Import z XML.

Zde si ve výběru nastavení zvolte možnost „_FP+FV (faktury přijaté + vydané)“, klikněte na Další a pomocí tlačítka se třemi tečkami vyberte soubor s fakturami, který jste si dříve uložili po exportu z Shoptetu.

Pokud chcete, aby se vám všechny faktury nahrály najednou, zaškrtněte možnost „Dávkové zpracování“.

Před samotným importem už jen vyberte, případně založte, typ (šablonu) faktury, která při importu doplní chybějící údaje: předkontaci (zaúčtování), členění DPH a bankovní účet. Ty totiž soubor ze Shoptetu neobsahuje.

Po úspěšném importu se vám faktury objeví v seznamu faktur.