Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 13.200
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 13.200

Seyfor, a. s.
17. 02. 2013
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Zveřejnili jsme v rámci služby Podpora a Aktualizace 2013 novou verzi Money S3 s označením 13.200. Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 13.101 (v distribuci od 15. 1. 2013) a verzí 13.200 (v distribuci od 18. 2. 2013).

[toc depth=“2″]

[button href=“money-s3/podpora/aktualizace“ class=“download inline“]Stáhnout Money S3 verze 13.200[/button]

Účetnictví

DPH

 • Seznam podání – nově přidávaný záznam je možné exportovat do PDF ještě před uložením do seznamu podání.

Závěrky

 • Závěrkové operace / Uzavření roku – v bodě 3 došlo k optimalizaci rychlosti převodu počátečního stavu salda, DPH a zůstatků na bankovních účtech a pokladnách z aktuálního do zvoleného účetního roku.

Obchod

Prodej / Nákup

 • Faktury – výpočet výsledného plnění na vyúčtovacích fakturách vyhovuje §37a zákona o DPH (schválen v rámci tzv. „Technické novely zákona o DPH“, zákon č. 502/2012, platnost od 1. 1. 2013). Pokud zaplacená záloha převyšuje požadované plnění, daní se sazbou daně, ve které byla zdaněna uhrazená záloha.
 • Faktury / Dobropis – byl upraven výpočet výsledného plnění při použití odpočtu zálohy bez vazby.
 • Na všech Objednávkových dokladech, Zálohových fakturách a dokladech ServisůOprav se v hlavičce dokladu implicitně nevyplňuje pole Vyřídit nejdříve. Důvodem je efektivnější práce s objednávkovými doklady při přetahování dokladů staršího data do dokladů vyřizujících.

Adresář

 • Seznam akcí vyvolaný z Karty adresáře nebo Karty zakázky se automaticky filtruje jen na akce související s právě otevřenou adresou nebo zakázkou.

Režie

Mzdy – tiskové sestavy

 • Mzdový list a Vyúčtování mezd – v sestavách byly doplněny nové hodnoty Základ navýšení daně (solidární daň) a částka na Důchodové spoření.

Mzdy

 • Zaměstnanci / Tisk / Daňové sestavy / Potvrzení o zdanitelných příjmech – do nastavení tisku byl podle platné legislativy doplněn nový formulář 25 5460 MFin 5460 (vzor č. 21), určený pro období 2013. Na formuláři se nově doplňuje počet měsíců, v nichž byla uplatněna sleva na poplatníka, a solidární daň (řádky 14 a 15).
 • Zaměstnanci / Tisk / Daňové sestavy/ Potvrzení o zdanitelných příjmech – na tiskové sestavě jsou přístupná ovládací tlačítka pro seznamy na řádcích 14–16.
 • Zaměstnanci / Tisk / Sociální pojištění / Evidence důchodového pojištění – export tiskové sestavy byl upraven tak, aby vyhovoval požadavkům ČSSZ.

Ostatní

 • Od 1. 3. 2013 dojde v Money S3 ke zrušení nativního propojení na e-shopy Inshop (verze 1), InShop 2000, Vltava 2000, MůjObchod a Store OnLine. Obchodování na internetu je v programu Money S3 i nadále podporováno přes modul E-shop konektor, který funguje jako univerzální prostředník. Modul přijímá a zasílá všechna potřebná data na internetový obchod v univerzálním formátu XML. Podmínkou pro úspěšnou komunikaci je pak podpora tohoto formátu dat na straně e-shopu, zajištěná jeho výrobcem. K tomuto účelu slouží vývojářská dokumentace pro E-shop konektor, kterou dodáváme při jeho zakoupení. Kromě toho mohou vývojáři e-shopu využít možnost konzultací přímo s Solitea, a.s.
  Zrušené nativní propojení se týká těchto e-shopů: Inshop (verze 1), InShop 2000, Vltava 2000, MůjObchod a Store OnLine.
 • V seznamu neuhrazených dokladů na záložce z minulých let funkce Součet zahrnuje doklady spadající do označeného období.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení