Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 13.200
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 13.200

Seyfor, a. s.
17. 02. 2013
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Zveřejnili jsme v rámci služby Podpora a Aktualizace 2013 novou verzi Money S3 s označením 13.200. Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 13.101 (v distribuci od 15. 1. 2013) a verzí 13.200 (v distribuci od 18. 2. 2013).

[toc depth=“2″]

[button href=“money-s3/podpora/aktualizace“ class=“download inline“]Stáhnout Money S3 verze 13.200[/button]

Účetnictví

DPH

 • Seznam podání – nově přidávaný záznam je možné exportovat do PDF ještě před uložením do seznamu podání.

Závěrky

 • Závěrkové operace / Uzavření roku – v bodě 3 došlo k optimalizaci rychlosti převodu počátečního stavu salda, DPH a zůstatků na bankovních účtech a pokladnách z aktuálního do zvoleného účetního roku.

Obchod

Prodej / Nákup

 • Faktury – výpočet výsledného plnění na vyúčtovacích fakturách vyhovuje §37a zákona o DPH (schválen v rámci tzv. „Technické novely zákona o DPH“, zákon č. 502/2012, platnost od 1. 1. 2013). Pokud zaplacená záloha převyšuje požadované plnění, daní se sazbou daně, ve které byla zdaněna uhrazená záloha.
 • Faktury / Dobropis – byl upraven výpočet výsledného plnění při použití odpočtu zálohy bez vazby.
 • Na všech Objednávkových dokladech, Zálohových fakturách a dokladech ServisůOprav se v hlavičce dokladu implicitně nevyplňuje pole Vyřídit nejdříve. Důvodem je efektivnější práce s objednávkovými doklady při přetahování dokladů staršího data do dokladů vyřizujících.

Adresář

 • Seznam akcí vyvolaný z Karty adresáře nebo Karty zakázky se automaticky filtruje jen na akce související s právě otevřenou adresou nebo zakázkou.

Režie

Mzdy – tiskové sestavy

 • Mzdový list a Vyúčtování mezd – v sestavách byly doplněny nové hodnoty Základ navýšení daně (solidární daň) a částka na Důchodové spoření.

Mzdy

 • Zaměstnanci / Tisk / Daňové sestavy / Potvrzení o zdanitelných příjmech – do nastavení tisku byl podle platné legislativy doplněn nový formulář 25 5460 MFin 5460 (vzor č. 21), určený pro období 2013. Na formuláři se nově doplňuje počet měsíců, v nichž byla uplatněna sleva na poplatníka, a solidární daň (řádky 14 a 15).
 • Zaměstnanci / Tisk / Daňové sestavy/ Potvrzení o zdanitelných příjmech – na tiskové sestavě jsou přístupná ovládací tlačítka pro seznamy na řádcích 14–16.
 • Zaměstnanci / Tisk / Sociální pojištění / Evidence důchodového pojištění – export tiskové sestavy byl upraven tak, aby vyhovoval požadavkům ČSSZ.

Ostatní

 • Od 1. 3. 2013 dojde v Money S3 ke zrušení nativního propojení na e-shopy Inshop (verze 1), InShop 2000, Vltava 2000, MůjObchod a Store OnLine. Obchodování na internetu je v programu Money S3 i nadále podporováno přes modul E-shop konektor, který funguje jako univerzální prostředník. Modul přijímá a zasílá všechna potřebná data na internetový obchod v univerzálním formátu XML. Podmínkou pro úspěšnou komunikaci je pak podpora tohoto formátu dat na straně e-shopu, zajištěná jeho výrobcem. K tomuto účelu slouží vývojářská dokumentace pro E-shop konektor, kterou dodáváme při jeho zakoupení. Kromě toho mohou vývojáři e-shopu využít možnost konzultací přímo s Solitea, a.s.
  Zrušené nativní propojení se týká těchto e-shopů: Inshop (verze 1), InShop 2000, Vltava 2000, MůjObchod a Store OnLine.
 • V seznamu neuhrazených dokladů na záložce z minulých let funkce Součet zahrnuje doklady spadající do označeného období.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních