Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 13.300
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 13.300

Seyfor, a. s.
17. 03. 2013
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 13.201 (v distribuci od 20.2.2013) a verzí 13.300 (v distribuci od 18.3.2013).

[toc depth=“1″]

[button href=“/podpora/podpora-a-aktualizace/“ class=“download inline“]Stáhnout Money S3 verze 13.300[/button]

Money

Možnosti a nastavení

  • Byl změněn formát přenosu dat do TaxEditu, aby bylo možné přenášet více tiskopisů. Pro nové nastavení šablon je nutné na kartě Money / Možnosti a nastavení / Externíaplikace zcela smazat stávající propojení na TaxEdit, vytvořit jej znovu a znovu vybrat agendy, ze kterých chcete sestavy exportovat. V TaxEditu mohou data zůstat beze změn, nové propojení pouze nově nastaví transformační šablony v agendách Money. Po vytvoření nového propojení je možné z označených agend přenášet z Money do TaxEditu Přiznání k DPH, Rozvahu, Výsledovku, Podklady pro přiznání k dani z přímů a nově i tyto sestavy:  Souhrnné hlášení, Výpis z evidence dodavatele nebo odběratele k režimu přenesení daňové povinnosti, Hlášení k záloze na pojistné na důchodové spoření, Evidenční list důchodového pojištění, Oznámení o nástupu do zaměstnání, Přehled o výši pojistného.

Účetnictví

DPH

  • V průvodci tiskem přiznání k DPH přibyla na straně 6/7 volba tisku „Zvláštní evidence DPH v členění podle států“, kterou vyžaduje zákon o DPH v §100a odst. 1, 3. Do sestavy vstupují pouze uskutečněná zdanitelná plnění s členěními s nastavenými kolonkami v přiznání k DPH „Pořízení zboží z jiného člen. státu“ a  „Zasílání zboží do jiného čl. státu“ (17Ř03,04 a 17Ř24). Tato plnění jsou agregovaná podle použitého členění DPH a dále pak podle kódu státu odběratele nebo dodavatele.

Závěrky

  • Do seznamu Počátečních stavů DPH vstupují i účetní doklady s položkami.

Přehledy a tiskové sestavy

  • Tisková sestava Stav bankovních účtů a pokladen zohledňuje při výpočtu aktuální pracovní datum Money S3, nikoliv systémové datum.

Obchod

Doklady

  • Do pole Odběratel/Dodavatel na dokladu byla doprogramována funkce, která umožňuje vybrat z AdresářeKontaktní osobu, jejíž emailová adresa bude na doklad uložena. Touto úpravou je umožněn export dokladu prostřednictvím poštovního klienta na e-mailovou adresu zadanou na Kontaktní osobě. Doposud se vždy e-mail odesílal na adresu z Karty adresáře nikoliv z Kontaktní osoby.

Režie

Mzdy – tiskové sestavy

  • Po vytištění Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti zůstane zobrazený tiskový průvodce sestavy se všemi provedenými uživatelskými změnami.

Ostatní

  • Parametricky spuštěná datová výměna prostřednictvím XML nebo E-shop konektoru nyní nezobrazuje synchronizaci účetních konstant, a to i v případě, že se při klasickém spuštění Money S3 nabízí.
  • V seznamech zůstává poslední nastavení řazení záznamů (vzestupně nebo sestupně), stejně jako tomu bylo doposud u rozmístění a šířky sloupců.
  • Dne 1. 3. 2013 byla ukončena podpora propojení Money S3 se staršími typy elektronických obchodů. Uživatelům, kteří používají jiné propojení než E-shop konektor, bude propojení i nadále fungovat beze změn.
  • Při exportu seznamů do Excelu se exportují i barvy jednotlivých záznamů.

Diskuze

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení