Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 13.300
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 13.300

Seyfor, a. s.
17. 03. 2013
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 13.201 (v distribuci od 20.2.2013) a verzí 13.300 (v distribuci od 18.3.2013).

[toc depth=“1″]

[button href=“/podpora/podpora-a-aktualizace/“ class=“download inline“]Stáhnout Money S3 verze 13.300[/button]

Money

Možnosti a nastavení

  • Byl změněn formát přenosu dat do TaxEditu, aby bylo možné přenášet více tiskopisů. Pro nové nastavení šablon je nutné na kartě Money / Možnosti a nastavení / Externíaplikace zcela smazat stávající propojení na TaxEdit, vytvořit jej znovu a znovu vybrat agendy, ze kterých chcete sestavy exportovat. V TaxEditu mohou data zůstat beze změn, nové propojení pouze nově nastaví transformační šablony v agendách Money. Po vytvoření nového propojení je možné z označených agend přenášet z Money do TaxEditu Přiznání k DPH, Rozvahu, Výsledovku, Podklady pro přiznání k dani z přímů a nově i tyto sestavy:  Souhrnné hlášení, Výpis z evidence dodavatele nebo odběratele k režimu přenesení daňové povinnosti, Hlášení k záloze na pojistné na důchodové spoření, Evidenční list důchodového pojištění, Oznámení o nástupu do zaměstnání, Přehled o výši pojistného.

Účetnictví

DPH

  • V průvodci tiskem přiznání k DPH přibyla na straně 6/7 volba tisku „Zvláštní evidence DPH v členění podle států“, kterou vyžaduje zákon o DPH v §100a odst. 1, 3. Do sestavy vstupují pouze uskutečněná zdanitelná plnění s členěními s nastavenými kolonkami v přiznání k DPH „Pořízení zboží z jiného člen. státu“ a  „Zasílání zboží do jiného čl. státu“ (17Ř03,04 a 17Ř24). Tato plnění jsou agregovaná podle použitého členění DPH a dále pak podle kódu státu odběratele nebo dodavatele.

Závěrky

  • Do seznamu Počátečních stavů DPH vstupují i účetní doklady s položkami.

Přehledy a tiskové sestavy

  • Tisková sestava Stav bankovních účtů a pokladen zohledňuje při výpočtu aktuální pracovní datum Money S3, nikoliv systémové datum.

Obchod

Doklady

  • Do pole Odběratel/Dodavatel na dokladu byla doprogramována funkce, která umožňuje vybrat z AdresářeKontaktní osobu, jejíž emailová adresa bude na doklad uložena. Touto úpravou je umožněn export dokladu prostřednictvím poštovního klienta na e-mailovou adresu zadanou na Kontaktní osobě. Doposud se vždy e-mail odesílal na adresu z Karty adresáře nikoliv z Kontaktní osoby.

Režie

Mzdy – tiskové sestavy

  • Po vytištění Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti zůstane zobrazený tiskový průvodce sestavy se všemi provedenými uživatelskými změnami.

Ostatní

  • Parametricky spuštěná datová výměna prostřednictvím XML nebo E-shop konektoru nyní nezobrazuje synchronizaci účetních konstant, a to i v případě, že se při klasickém spuštění Money S3 nabízí.
  • V seznamech zůstává poslední nastavení řazení záznamů (vzestupně nebo sestupně), stejně jako tomu bylo doposud u rozmístění a šířky sloupců.
  • Dne 1. 3. 2013 byla ukončena podpora propojení Money S3 se staršími typy elektronických obchodů. Uživatelům, kteří používají jiné propojení než E-shop konektor, bude propojení i nadále fungovat beze změn.
  • Při exportu seznamů do Excelu se exportují i barvy jednotlivých záznamů.

Diskuze

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních