Od tvůrců úspěšného účetního programu

Novinky z Money/Money S3 v nové verzi automaticky zamyká výstupy k DPH

Money S3 v nové verzi automaticky zamyká výstupy k DPH

Money S3 v nové verzi automaticky zamyká výstupy k DPH
Money S3 v nové verzi automaticky zamyká výstupy k DPH
https://money.cz/novinky-a-tipy/wp-content/uploads/sites/2/2022/04/money-web-in-laptop-article-thumb-110x110.jpg

Obsah

  Do nové verze Money 22.600 jsme zapracovali tři vylepšení, o která jste si psali. Nově Money S3 automaticky zamyká výstupy k DPH, takže nehrozí, že by je kolega omylem smazal. Dál jsme obrátili posloupnost párování úhrad a vylepšili přidávání sloupců.

  Zamykání přiznání k DPH a hlášení

  První z vylepšení ocení zejména účetní. Když zpracujete přiznání k DPH a kontrolní nebo souhrnné hlášení, stačí je uložit a výstupy se automaticky zamknou. Díky tomu se nestane, že někdo z vašich kolegů omylem smaže zpracované dokumenty.

  Výhodou je, že na uzamknutí nemusíte myslet – dojde k němu automaticky při uložení dokladu. Vaši kolegové mohou do přiznání k DPH a kontrolního či souhrnného hlášení nahlížet, ale bez potřebného oprávnění je neupraví a ani nesmažou.

  Vylepšené párování úhrad

  Až dosud se v Money párovaly úhrady a doklady od toho nejstaršího. Jenže řada z vás používá Money dlouhá léta a stávalo se, že máte v systému několik let starý doklad, který vám klient neuhradil. Typicky mohlo jít třeba o spornou zakázku, kterou se vám ještě s klientem nepodařilo dořešit.

  Pokud tento klient uhradil novou zakázku, automaticky se nabízelo spárování s nejstarším neuhrazeným dokladem.

  Abychom vám usnadnili práci, logiku párování jsme obrátili. Money nejdříve hledá vhodný doklad ke spárování v aktuálním roce. Pokud ho nenajde, hledá v loňském roce a postupně pokračuje do minulosti.

  Výhodou je, že obrácení postupu zároveň celé párování urychlilo. Nejvíce dokladů ke spárování je totiž v aktuálním roce.

  Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2022. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

  Pohodlnější přidávání sloupců

  Do seznamů v Money si můžete přidávat různé sloupce. V některých agendách jich máte na výběr až padesát. Najít ten správný v tak velké nabídce chvilku zabralo.

  Abychom vám přidávání sloupců usnadnili, nově stačí, když napíšete klíčové slovo. Money S3 vám nabídne pouze sloupce, které dané slovo obsahují. Z této zkrácené nabídky si už snadno vyberete. Následně nový sloupec přetáhnete na zvolené místo.

  Novinek a vylepšení je v novém Money S3 22.600 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce
  Nejbližší webináře

  Legislativní novinky pro účetní
  a podnikatele.

  Spokojení nebo zdarma
  Ukázat všechny