Novinky z Money / Produktové novinky/Nová verze Money přináší reversní kusovník i jednodušší úpravy položek bankovních výpisů
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Nová verze Money přináší reversní kusovník i jednodušší úpravy položek bankovních výpisů

Solitea, a.s.
31. 05. 2016
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2

Jednodušší, jednodušší a zase jednodušší. Taková je práce s aktuální verzí ERP Money 1.7.4.4455. Zjednodušili jsme například práci s položkami bankovního výpisu, zálohovými fakturami nebo s přiznáními a závěrkami.

Seznam všech novinek je připravený v odkazu na konci článku a aktualizaci můžete opět stahovat přímo ze stránek Money.

Kartu položky bankovního výpisu upravíte i ze seznamu

Na vaše přání jsme do Money přidali možnost upravovat položky bankovního výpisu přímo ze seznamu položek bankovních výpisů.

Dosud jste je v něm mohli pouze procházet. Pokud jste při tom zjistili, že se některá položka nespárovala, potřebovali jste si zapamatovat číslo výpisu i položky. Podle toho jste pak museli najít patřičný doklad, otevřít ho a vyhledat danou položku. Teprve potom jste ji mohli opravit. Nyní ji otevřete a upravíte během pár vteřin přímo ze seznamu položek.

Navíc v něm vidíte položky z výpisů všech firemních účtů. Nemusíte tak překlikávat mezi jednotlivými účty a vše si zkontrolujete v jednom okně. Samozřejmě můžete položky v seznamu také filtrovat. Například právě podle účtu nebo podle období.

V Money nově využijete reversní kusovník

Lepší přehled o jednotlivých kartách vám přinese nový detail v Katalogu. Jmenuje se Výskyt ve složení a ukáže vám, ve kterých složených kartách konkrétní kartu najdete.

Máte tak k dispozici reversní kusovník, s jehož pomocí dohledáte výskyt materiálu v sadách, kompletech nebo výrobcích. Snadno tak provedete změnové řízení.

U zálohové faktury vystavíte jeden daňový doklad pro různé DPH

Zjednodušili jsme také práci s přijatými zálohovými fakturami, na kterých jsou položky s různou sazbou DPH. Dosud jste v takovém případě museli pro každou sazbu DPH zvlášť vystavit daňový doklad k přijaté záloze.

Nově stačí vystavit pouze jeden. Daňový doklad totiž dokáže zohlednit všechny sazby DPH uvedené na zálohové faktuře.

Práci s přiznáními a závěrkami usnadní tlačítko Aktuální období

Oblíbené tlačítko Aktuální období nově najdete také napříč přiznáními a závěrkami. Zatímco dosud jste například v seznamu přiznání k DPH viděli veškerá sestavená přiznání, nyní si pomocí tlačítka Aktuální období vyfiltrujete pouze ta relevantní.

Ocení to například měsíční plátci DPH. Jednoduše tak ze všech podaných přiznání k DPH vyfiltrují pouze ta, která se týkají daného fiskálního období.

Takto můžete filtrovat přiznání a závěrky například u DPH, skladů nebo inventur.

Podklady pro daňové přiznání vyexportujete do 2 minut

Nebaví vás v ERP Money připravovat podklady pro přiznání k dani z příjmu právnických osob ručně? Máme dobrou zprávu – nyní to zvládnete na pár kliknutí. V tiskových sestavách totiž nově najdete možnost exportovat podklady.

Pomocí jednoduchého průvodce v 6 krocích nastavíte potřebné parametry, jako je například:

  • typ exportu výkazu,
  • typ účetní jednotky,
  • typ přiznání (řádné, dodatečné či opravné),
  • údaje o poplatníkovi.

Před exportem do XML souboru navíc uvidíte náhled na data, ve kterém je můžete upravit. Systém pak ještě sám zkontroluje úplnost a správnost podkladů. Pokud narazí na chybně vyplněné položky, na problém vás upozorní.

Vygenerované podklady pak jednoduše nahrajete na daňový portál, kde můžete údaje znovu zkontrolovat a upravit. A poté z nich rovnou připravit daňové přiznání.

Výpis položek využijete také u nabídek

Na vaše přání jsme k nabídkám přidali jednu velmi oblíbenou funkci – výpis položek. Zatímco dosud byl jen u objednávek a faktur, nyní jej najdete také u přijatých a u vydaných nabídek.

Ve výpisu navíc můžete filtrovat. Snadno tak například zjistíte, v jakém období jste klientům dané položky nabídli. A získáte tak lepší přehled o nabídkách.

Výrobní čísla vygenerujete na pár kliknutí

Poslední velkou novinku ocení zejména výrobní firmy. Připravili jsme totiž možnost generování výrobních čísel, které jim ušetří spoustu času.

Dosud jste museli výrobní čísla u svých výrobků (ale třeba také u stravenek či jiných naskladněných produktů) zadávat ručně. Nyní stačí nastavit počet výrobních čísel a logiku, podle které je pak Money vygeneruje a uloží.

Celou výrobní dávku tak naskladníte na pár kliknutí. A stejně jednoduše do systému zadáte i výrobní čísla přijímaného zboží.

Kompletní přehled novinek a změn v aktuální verzi ERP Money najdete na této stránce.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne

Sledujte podobné články na naší

Facebookové stránce
Aktuální webináře
Úvod do účetnictví a daní pro podnikatele
26. 06. 2023
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních