Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money přináší reversní kusovník i jednodušší úpravy položek bankovních výpisů
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nová verze Money přináší reversní kusovník i jednodušší úpravy položek bankovních výpisů

Seyfor, a. s.
31. 05. 2016
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2

Jednodušší, jednodušší a zase jednodušší. Taková je práce s aktuální verzí ERP Money 1.7.4.4455. Zjednodušili jsme například práci s položkami bankovního výpisu, zálohovými fakturami nebo s přiznáními a závěrkami.

Seznam všech novinek je připravený v odkazu na konci článku a aktualizaci můžete opět stahovat přímo ze stránek Money.

Kartu položky bankovního výpisu upravíte i ze seznamu

Na vaše přání jsme do Money přidali možnost upravovat položky bankovního výpisu přímo ze seznamu položek bankovních výpisů.

Dosud jste je v něm mohli pouze procházet. Pokud jste při tom zjistili, že se některá položka nespárovala, potřebovali jste si zapamatovat číslo výpisu i položky. Podle toho jste pak museli najít patřičný doklad, otevřít ho a vyhledat danou položku. Teprve potom jste ji mohli opravit. Nyní ji otevřete a upravíte během pár vteřin přímo ze seznamu položek.

Navíc v něm vidíte položky z výpisů všech firemních účtů. Nemusíte tak překlikávat mezi jednotlivými účty a vše si zkontrolujete v jednom okně. Samozřejmě můžete položky v seznamu také filtrovat. Například právě podle účtu nebo podle období.

V Money nově využijete reversní kusovník

Lepší přehled o jednotlivých kartách vám přinese nový detail v Katalogu. Jmenuje se Výskyt ve složení a ukáže vám, ve kterých složených kartách konkrétní kartu najdete.

Máte tak k dispozici reversní kusovník, s jehož pomocí dohledáte výskyt materiálu v sadách, kompletech nebo výrobcích. Snadno tak provedete změnové řízení.

U zálohové faktury vystavíte jeden daňový doklad pro různé DPH

Zjednodušili jsme také práci s přijatými zálohovými fakturami, na kterých jsou položky s různou sazbou DPH. Dosud jste v takovém případě museli pro každou sazbu DPH zvlášť vystavit daňový doklad k přijaté záloze.

Nově stačí vystavit pouze jeden. Daňový doklad totiž dokáže zohlednit všechny sazby DPH uvedené na zálohové faktuře.

Práci s přiznáními a závěrkami usnadní tlačítko Aktuální období

Oblíbené tlačítko Aktuální období nově najdete také napříč přiznáními a závěrkami. Zatímco dosud jste například v seznamu přiznání k DPH viděli veškerá sestavená přiznání, nyní si pomocí tlačítka Aktuální období vyfiltrujete pouze ta relevantní.

Ocení to například měsíční plátci DPH. Jednoduše tak ze všech podaných přiznání k DPH vyfiltrují pouze ta, která se týkají daného fiskálního období.

Takto můžete filtrovat přiznání a závěrky například u DPH, skladů nebo inventur.

Podklady pro daňové přiznání vyexportujete do 2 minut

Nebaví vás v ERP Money připravovat podklady pro přiznání k dani z příjmu právnických osob ručně? Máme dobrou zprávu – nyní to zvládnete na pár kliknutí. V tiskových sestavách totiž nově najdete možnost exportovat podklady.

Pomocí jednoduchého průvodce v 6 krocích nastavíte potřebné parametry, jako je například:

  • typ exportu výkazu,
  • typ účetní jednotky,
  • typ přiznání (řádné, dodatečné či opravné),
  • údaje o poplatníkovi.

Před exportem do XML souboru navíc uvidíte náhled na data, ve kterém je můžete upravit. Systém pak ještě sám zkontroluje úplnost a správnost podkladů. Pokud narazí na chybně vyplněné položky, na problém vás upozorní.

Vygenerované podklady pak jednoduše nahrajete na daňový portál, kde můžete údaje znovu zkontrolovat a upravit. A poté z nich rovnou připravit daňové přiznání.

Výpis položek využijete také u nabídek

Na vaše přání jsme k nabídkám přidali jednu velmi oblíbenou funkci – výpis položek. Zatímco dosud byl jen u objednávek a faktur, nyní jej najdete také u přijatých a u vydaných nabídek.

Ve výpisu navíc můžete filtrovat. Snadno tak například zjistíte, v jakém období jste klientům dané položky nabídli. A získáte tak lepší přehled o nabídkách.

Výrobní čísla vygenerujete na pár kliknutí

Poslední velkou novinku ocení zejména výrobní firmy. Připravili jsme totiž možnost generování výrobních čísel, které jim ušetří spoustu času.

Dosud jste museli výrobní čísla u svých výrobků (ale třeba také u stravenek či jiných naskladněných produktů) zadávat ručně. Nyní stačí nastavit počet výrobních čísel a logiku, podle které je pak Money vygeneruje a uloží.

Celou výrobní dávku tak naskladníte na pár kliknutí. A stejně jednoduše do systému zadáte i výrobní čísla přijímaného zboží.

Kompletní přehled novinek a změn v aktuální verzi ERP Money najdete na této stránce.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení