Vše z Money / Produktové novinky/Spolehlivější propojení Money S3 s iDokladem díky novému API
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Spolehlivější propojení Money S3 s iDokladem díky novému API

Spolehlivější propojení Money S3 s iDokladem díky novému API
Seyfor, a. s.
09. 04. 2024
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se18
Spolehlivější propojení Money S3 s iDokladem díky novému API

Nová verze Money S3 (24.300) přináší uživatelům stabilnější propojení s fakturačním programem iDoklad. Vyslyšeli jsme požadavky zákazníků a připravili přechod na nové API, které kromě spolehlivosti přináší i vyšší rychlost. Propojení s iDokladem přinese také širší možnosti přenosu a stahování dokladů. V nové verzi navíc přibyla možnost zpracovávat žádosti soudních exekutorů v novém formátu XML, který reaguje na legislativní změnu platnou od letošního roku.

Výkonnější API přinášejí stabilnější propojení

Účetní systém Money S3 patří do rodiny Seyfor, stejně jako fakturační software iDoklad. Mnoho zákazníků oceňuje možnost využívat oba produkty a také jejich vzájemné propojení. Pro zefektivnění práce s oběma systémy začínáme využívat nové API z březnové aktualizace Money S3. Díky němu se uživatelé nebudou muset obávat přerušení propojení, naopak se mohou těšit na možnost přenášet ještě více dat, a to rychleji než dosud.

Uživatelé získají přístup k výkonnějšímu API jednoduše aktualizací Money S3, a to bez potřeby jakéhokoli dalšího nastavení. Doporučujeme rychlý přechod na novou verzi. Důvodem je nejen spolehlivost a rychlost propojení, ale také skutečnost, že staré propojení API přestane fungovat v červnu 2024.

Rozšířené možnosti stahování dat z iDokladu

V nové verzi Money S3 reagujeme na řadu požadavků uživatelů, abychom jim usnadnili a zefektivnili každodenní práci. Proto přidáváme několik funkcí podporujících přenos dat a dokumentů mezi iDokladem a Money S3:

  • Možnost nastavení časového intervalu stahovaných faktur: dosud iDoklad automaticky stahoval data za celé časové období.
  • Stahování zálohových faktur: s možností stahovat následné faktury a automaticky je párovat.
  • Přenos daňových dokladů k přijatým platbám.
  • Stahování pokladních dokladů.

Komunikace mezi systémy fungovala především jednosměrně, kdy uživatelé přenášeli data z iDokladu do Money S3. Nová verze přináší i možnost komunikace v opačném směru, a to zasílání informací o skladových zásobách a inventuře ze systému S3 do systému iDoklad. Mezi údaji, které bude možné přenášet, jsou i ceníky.

TIP: Podívejte se na podrobné pokyny k nastavení propojení Money S3 s iDokumentem.

Interakce s exekutory v nové podobě

Aktualizovaná verze Money S3 přináší praktickou novinku pro uživatele moduli Mzdy+, kteří pracují s funkcí Exekuce. Nová funkce interakce s exekutorem reaguje na úpravu ustanovení § 34 exekučního řádu, podle kterého mají exekutoři od 1. 1. 2024 možnost oslovovat zaměstnavatele s žádostí o informace novou formou. Údaje, které mohou soudní exekutoři požadovat, jsou následující:

  • mzda zaměstnance
  • prováděné srážky ze mzdy
  • pracovněprávní vztah

Nová forma dotazu spočívá v zaslání XML souboru, jehož náležitosti a vzor stanoví prováděcí právní předpis. Zaměstnavatel je povinen exekutorovi odpovědět ve stejném formátu.  V nové verzi Money S3 lze soubory XML nejen přijímat, ale také generovat odpověď. Money S3 automaticky rozpozná formát souboru a určí, jaké informace o zaměstnanci exekutor požaduje. Uživatel pak jednoduše doplní chybějící údaje a vygeneruje soubor, který odešle zpět.

Money S3 vám vychází vstříc

Ať už jde o nové legislativní povinnosti nebo požadavky uživatelů, Money S3 se neustále rozvíjí a vylepšuje své služby, aby fungovaly co nejefektivněji. Dokonce i nové funkcionality propojení s iDokladem v aktuální verzi jsou navrženy s ohledem na zpětnou vazbu od zákazníků. Přečtěte si kompletní seznam nových funkcí.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení