Vše z Money / Produktové novinky/Velký přehled novinek Money S3 za druhé čtvrtletí 2019
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Velký přehled novinek Money S3 za druhé čtvrtletí 2019

Velký přehled novinek Money S3 za druhé čtvrtletí 2019
Seyfor, a. s.
10. 07. 2019
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
Velký přehled novinek Money S3 za druhé čtvrtletí 2019

Nový způsob výpočtu DPH, automatické číslování kontaktů v Adresáři nebo výrazně vylepšený našeptávač. Money S3 se v druhém čtvrtletí tohoto roku opět proměnilo k lepšímu. Připomeňte si, co všechno vám během tohoto období přineslo.

Našeptávač se všemi podnikatelskými subjekty v Česku a na Slovensku

Zakládání firem v Adresáři nebo příprava dokladů se od dubna významně zjednodušily. Při zadávání názvu firmy do formuláře vám totiž našeptávač automaticky nabídne firmy z databáze všech fyzických i právnických osob v České republice a na Slovensku.

Zdrojem dat pro našeptávač je kompletní rejstřík ekonomických subjektů, který jsme speciálně pro tento účel vytvořili. Rejstřík se denně aktualizuje a našeptávač tak vždy nabízí aktuální informace.

Našeptávání funguje fulltextově, takže do textového pole formuláře můžete zadat kteroukoliv část z názvu firmy – a našeptávač automaticky nabídne celý název společnosti včetně všech základních údajů.

„Nový našeptávač vám automaticky nabídne firmy z databáze všech fyzických i právnických osob v České republice a na Slovensku, takže příprava dokladů nebo zakládání firem v Adresáři je nyní výrazně jednodušší.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

Snadnější příprava všech dohod, smluv i platových výměrů

V modulu Mzdy vám v dubnu přibyly nové šablony pro pracovní smlouvy, dohody o provedení práce, smlouvy o hmotné odpovědnosti nebo platové výměry. Tyto šablony za vás po vytvoření automaticky vyplní základní údaje o zaměstnavateli i zaměstnanci.

Když například nad kartou zaměstnance připravujete dohodu o provedení práce, po kliknutí na tlačítko vám Money vygeneruje dokument, ve kterém jsou všechny údaje o zaměstnavateli i zaměstnanci vyplněné. Vy tak nemusíte vyplňovat nic a rovnou dohodu založíte do systému.

Šablony si můžete vytvořit i vlastní, takže pokud často vytváříte nestandardní pracovní dokumenty, uděláte si pro ně šablonu.

Novinky dostáváte díky službě Podpora a Aktualizace
Všechny novinky v Money S3 využíváte díky aktivované službě Podpora a Aktualizace pro rok 2019. Pokud ji ještě nemáte aktivovanou, napravte to co nejdříve na svém Zákaznickém portálu.

Automatické číslování kontaktů v Adresáři

Když si v Adresáři založíte nový kontakt, Money S3 tomuto záznamu automaticky přiřadí jedinečné zákaznické číslo. Tuto květnovou novinku oceníte v případě, kdy jsou vašimi zákazníky fyzické osoby bez IČ, které se v Adresáři jinak těžko identifikují.

Money během přiřazování zákaznických čísel automaticky hlídá, aby nedošlo k duplicitě. Funkci si navíc v případě potřeby můžete kdykoliv deaktivovat.

Nový způsob výpočtu DPH

Na základě novely zákona o DPH se od 1. července v Money S3 změnil způsob výpočtu DPH. Zatímco dříve systém počítal daň z přidané hodnoty pomocí koeficientu, teď ji počítá matematicky.

Česká republika byla poslední zemí v Evropě, která umožňovala počítat DPH pomocí koeficientu. Protože však tento způsob nebyl tak přesný jako matematický, došlo ke změně a sjednocení s evropskou legislativou.

Jednodušší agenda odchodu zaměstnance na úřad práce

Na základě podnětu našich uživatelů přibyla v modulu Mzdy tisková sestava Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti. Pokud vám z firmy odchází zaměstnanec a míří na úřad práce, nemusíte tento dokument sepisovat ručně, ale vyplníte si jej přímo v Money.

Po vyplnění formulář jen vytisknete, podepíšete a předáte zaměstnanci.

Nové verze najdete v Zákaznickému portálu

Všechny uvedené verze Money máte k dispozici ke stažení ve svém Zákaznickém portálu. Čekají tam na vás.

Naučte se všechny novinky využít naplno

Jestliže už se v novinkách posledních měsíců ztrácíte, zajděte si na některé z našich školení, kde vám ukážeme, jak s Money S3 pracovat co nejefektivněji.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení