Vše z Money / Produktové novinky/Velký přehled novinek Money S3 za první čtvrtletí 2019
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Velký přehled novinek Money S3 za první čtvrtletí 2019

Velký přehled novinek Money S3 za první čtvrtletí 2019
Seyfor, a. s.
07. 04. 2019
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2
Velký přehled novinek Money S3 za první čtvrtletí 2019

Důležité legislativní novinky, uživatelské sloupce na klíčových seznamech a řada drobných změn a vylepšení pro zpříjemnění vaší práce. Money S3 se v prvním čtvrtletí tohoto roku opět proměnilo k lepšímu. Připomeňte si, co všechno vám tento rok zatím přineslo.

Je opět v souladu s aktuální legislativou

Už na přelomu roku jste si ve svém Money mohli založit nový účetní rok, protože jsme aktualizovali seznamy i legislativní konstanty. Navíc jste mohli účetní rok založit expresně, díky kterému se vám automaticky a bez dalšího dotazování přenesly všechny seznamy z loňského roku do nového. Vytvoření účetního roku tímto způsobem je záležitost několika sekund.

V souvislosti se zvýšením minimální mzdy jsme pro vás hned od ledna aktualizovali seznamy pro mzdy a upravili výpočet minimálních odvodů na sociální a zdravotní pojištění. Také jsme aktualizovali společný celní sazebník EU – tzv. kódy kombinované nomenklatury.

Nabízí možnost vlastních uživatelských polí

Novinka, na které jsme pracovali vyšší stovky hodin. U všech prodejních a nákupních dokladů, stejně jako v modulech Servis a Opravy, si nyní můžete vytvářet uživatelská pole = vlastní sloupce. Tato pole mohou vypadat jako text, číslo, datum, přepínač nebo například výčet možností.

V praxi to znamená, že si například na seznamu objednávek přijatých vytvoříte vlastní sloupec s názvem Obchodní zástupce, abyste ke každé objednávce mohli přidat jméno obchodníka, který měl na dané objednávce největší zásluhu.

„Vlastní uživatelská pole si nyní můžete nastavit u všech prodejních a nákupních dokladů i v modulech Servis a Opravy.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

Každému typu dokladu lze takto přiřadit až 5 lokálních a až 5 globálních uživatelských polí. Rozdíl je v tom, že zatímco lokální pole se vždy objevují pouze u daného typu dokladu, globální pole se automaticky přenášejí také na navazující doklady.

Jakmile vlastní uživatelská pole přiřadíte k vybranému typu dokladu, automaticky se vám objeví jako sloupce v seznamu těchto dokladů, ve filtrech na tomto seznamu, uloží se jako proměnná do tiskových sestav a najdete je i v XML přenosech, abyste vše mohli exportovat nebo importovat.

Budeme rádi, když nám napíšete, jak jste s uživatelskými poli spokojeni. Na základě vaší zpětné vazby následně rozhodneme, zda budeme tuto možnost přidávat i na další seznamy.

Novinky dostáváte díky službě Podpora a Aktualizace
Všechny novinky v Money S3 využíváte díky aktivované službě Podpora a Aktualizace pro rok 2019. Pokud ji ještě nemáte aktivovanou, napravte to co nejdříve na svém Zákaznickém portálu.

Malé novinky pro zpříjemnění práce

Do vašeho Money S3 v posledním čtvrtroce přibylo i několik zdánlivě drobných vylepšení, které ale významně usnadňují práci v systému:

  • Když v Money uložíte přijatou fakturu, systém ihned zkontroluje, zda tento doklad splňuje podmínky pro reverse charge – přenesenou daňovou povinnost DPH. Pokud ano, nabídne vám vystavení příslušného interního dokladu pro zaúčtování odvodu DPH státu.
  • V seznamech prodejních dokladů přibyl sloupec s piktogramy, který vás upozorní, pokud nastavíte prodejní cenu nižší než pořizovací a prodáváte tak se ztrátou. Díky tomu můžete vypnout upozornění, které Money jinak zobrazuje při přidávání každé „ztrátové“ položky do dokladu.
  • Na seznamu faktur vydaných ihned vidíte, zda a případně kdy jste vystavenou fakturu odeslali e-mailem klientovi. Vznikl zde sloupec s informací o odeslání faktury, který můžete i prokliknout a prohlédnout si text e-mailu. To platí samozřejmě v případě, že jste fakturu odeslali prostřednictvím poštovního klienta v Money S3.
  • Na kartě klienta v Adresáři si můžete vyplnit jeho e-mailovou adresu a do příslušných polí doplnit i adresy pro kopii a skrytou kopii. Když pak v Adresáři kliknete na možnost odeslání e-mailu, ihned se vám otevře zpráva v poštovním klientovi s již vyplněnými adresami pro příjemce i kopii.
  • Pokud si přeinstalujete počítač nebo chcete Money využít na novém stroji, udělá vám radost vylepšené zálohování. Zálohovaná verze systému si pamatuje také uživatelské nastavení, takže po nakopírování souborů na nový či přeinstalovaný počítač máte v Money všechno přesně tak, jak jste byli zvyklí. Včetně například pořadí nebo šířky sloupců.

Nové verze najdete v Zákaznickému portálu

Všechny uvedené verze Money máte k dispozici ke stažení ve svém Zákaznickém portálu. Čekají tam na vás.

Naučte se všechny novinky využít naplno

Jestliže už se v novinkách posledních měsíců ztrácíte, zajděte si na některé z našich školení, kde vám ukážeme, jak s Money S3 pracovat co nejefektivněji.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení