Vše z Money / Produktové novinky/Velký souhrn novinek v Money S3 za rok 2021
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Velký souhrn novinek v Money S3 za rok 2021

Velký souhrn novinek v Money S3 za rok 2021
Seyfor, a. s.
27. 10. 2021
Doba čtení9 minut čtení
Líbilo se8
Velký souhrn novinek v Money S3 za rok 2021

Obsah

  Všem uživatelům Money S3, kteří mají aktivní službu Podpora a aktualizace, do programu neustále přidáváme legislativní novinky i funkční vylepšení. Souhrn těch nejzajímavějších za rok 2021 přinášíme v tomto přehledu.

  Účetní rok 2021 už v prosinci

  Už v prosinci 2020 jste si mohli v Money S3 založit nový účetní rok podle legislativy platné pro rok 2021. Legislativní konstanty i seznamy jsme zpracovali s dostatečným předstihem, abyste si všechno vyřešili ještě před Vánoci a nemuseli se tomu věnovat na poslední chvíli.

  Pro ty z vás, kteří v Money S3 spravujete více účetních agend, jsme navíc připravili užitečnou novinku – hromadné založení účetního roku.

  Jednoduše si při výběru agendy kliknete na tlačítko „Přidat rok hromadně“, vyberete agendy, do kterých chcete nový rok přidat, a navolíte jeho parametry. Tato funkce vám ušetří rutinní práci spojenou se zakládáním účetního roku v každé agendě jednotlivě.

  Nová mzdová legislativa 

  V lednu 2021 došlo ke zrušení superhrubé mzdy, což mělo mimo jiné vliv na výši daně, kterou zaměstnanci ze své mzdy odvádí státu. Zavčasu jsme proto Money S3 aktualizovali, aby lednové mzdy a všechny odvody spočítalo v souladu s legislativou.

  Změny v dovolených

  Nový rok přinesl také několik změn v dovolených. Jednou z nich je, že nárok na dovolenou se již nepočítá ve dnech, ale v hodinách. Zákonodárci tím narovnávali podmínky pro zaměstnance s nepravidelnými směnami, kteří vybráním dovolené v „krátký týden“ přicházeli o hodiny volna a naopak.

  Money S3 proto od ledna zjišťuje zůstatky dovolené u zaměstnanců, přepočítává jejich nárok a umožňuje zadávat dovolenou v hodinách. Pro větší pohodlí ale na kartě zaměstnance stále uvidíte dovolenou i ve dnech – a také zadávat ji můžete nadále ve dnech. Přepočet na hodiny se provede automaticky.

  Stravenkový paušál 

  V reakci na zavedení stravenkového paušálu vám Money S3 umožňuje při výpočtu mzdy zadat stravenkový paušál a ten společně se mzdou vyplatit zaměstnanci. Systém navíc sám vypočítá nárok na stravenkový paušál na základě odpracovaných směn.

  Mimořádný příspěvek při karanténě

  Pokud šel váš zaměstnanec kvůli covidu do karantény, měl na jaře a v létě nárok na mimořádný příspěvek 370 Kč denně (tzv. izolačku). Ten jste sice vypláceli vy, ale následně jste si jej mohli nárokovat na správě sociálního zabezpečení. Money tuto agendu usnadňovalo.

  Při výpočtu mzdy zaměstnance na kartě nepřítomnosti stačilo zadat typ „Karanténa“, uvést délku trvání a Money příspěvek automaticky vypočítalo. Následně byl o  příslušnou částku ponížen odvod sociálního pojištění na místní správu sociálního zabezpečení.

  Poslanecká sněmovna navíc izolačku prodlužovala – původně měla končit v dubnu, nakonec platila až do konce června.

  Automatické dorovnání hospodářského výsledku

  Jestliže v Money S3 připravujete výkaz zisků a ztrát nebo rozvahu, musíte částky zaokrouhlovat na celé tisíce. V takovém případě ale hrozí, že vám pak v rozvaze nesedí aktiva a pasiva.

  Proto jsme do Money přidali funkci „Dorovnání hospodářského výsledku“, kterou najdete při tisku výkazu na kartě „Definice účetního výkazu“. Tato funkce pomocí pokročilé logiky automaticky srovná aktiva a pasiva, abyste to nemuseli dělat ručně.

  Automatické párování importovaných objednávek a dodacích listů

  Jestliže máte Money propojené s e-shopem i skladovým systémem a padají vám do něj objednávky i dodací listy, můžete tyto dokumenty automaticky párovat a zjednodušit si tak vyřizování objednávek.

  Stačí, když si v Money nastavíte, aby se doklady párovaly například podle čísla objednávky. Jakmile pak do systému dorazí dodací list, automaticky se porovná s objednávkou a oba doklady se spárují. Vy pak jedním kliknutím spárování potvrdíte a objednávku tím vyřídíte.

  Export skladových zásob do více XML souborů

  Při exportu skladových zásob do XML souboru Money umožňuje, abyste export rozdělili na více částí. Pokud tedy prodáváte hodně druhů zboží a výsledný XML soubor se všemi položkami bývá příliš velký, nastavíte si, aby Money do každého XML exportovalo například jen 1 000 položek.

  U e-shopu s 3 000 položkami zboží pak Money vytvoří tři XML soubory, které můžete jeden po druhém nahrát například do e-shopu. Vše nastavíte na kartě Nastavení obchodování na internetu, kde na záložce „Soubory“ ve spodní části najdete editační pole definující počet katalogových položek, které se budou v rámci jednoho XML souboru exportovat.

  Hromadné příkazy k úhradě z mezd

  Money S3 nyní umožňuje vytvářet hromadné příkazy k úhradě mezd, aniž byste je předtím museli zaúčtovat. Fakticky tak došlo k rozdělení agendy zaúčtování mezd a vyplácení mezd.

  Tato funkce je užitečná pro ty z vás, kteří v Money pouze vedete mzdy, ale nikoliv účetnictví. V takovém případě na několik kliknutí vytvoříte příkazy k úhradě všech mezd, ale účetnictví si dál vedete bokem nebo například u externí účetní kanceláře.

  Jednodušší obnova ztraceného hesla 

  Zapomenete-li své přihlašovací heslo do Money S3, jednoduše si ho obnovíte přímo z přihlašovací obrazovky. Jenom kliknete na příslušný odkaz, zadáte svou e-mailovou adresu a my vám obratem pošleme email, s pomocí kterého si vytvoříte heslo nové.

  Automatický výpočet množství sad a kompletů pro eshopy

  Skladové zásoby v Money S3 kromě klasických karet zásob obsahují také sady nebo komplety, které sestávají z několika kusů zboží.

  Aktuální verze Money S3 při exportu dat do e-shopu nebo XML spočítá, kolik sad nebo kompletů máte ve svých zásobách k dispozici. Pokud například prodáváte stolní počítače, Money dle skladových zásob jednotlivých komponentů vypočítá, kolik z nich složíte počítačů a tuto informaci pošle do vašeho e-shopu.

  Zůstatek u dokladů v agendě Banky a Pokladny

  Pokud si nad agendou Banky nebo Pokladny otevřete doklad, Money S3 vám automaticky ukazuje peněžní zůstatek v bance či pokladně. Tento zůstatek ale může být velmi rychle neaktuální, pokud v programu pracuje více lidí naráz a například zrovna proplácejí faktury.

  Z tohoto důvodu si můžete zůstatek skrýt, aby vás zbytečně nemátl. Stejnou možnost jsme přidali také do dashboardu Money Dnes.

  Plná podpora režimu OSS

  Od 1. července 2021 se mohou podniky registrovat do zvláštního režimu jednoho správního místa (One Stop Shop – OSS), který usnadňuje odvádění DPH za zboží a služby prodané v zahraničí. Podnikatelé zaregistrovaní v OSS nemusejí odvádět daň v každém státě zvlášť podle místní sazby, ale odvedou DPH za všechno zboží prodané v Evropské unii jedinou platbou českému finančnímu úřadu.

  V Money S3 je po aktualizaci obsluha OSS velmi pohodlná. Pokud vystavujete fakturu, kterou potřebujete zdanit přes OSS, kliknete na tlačítko OSS a vyberete stát koncového zákazníka. Money vám na doklad nastaví platnou sazbu DPH v daném státě. Přes Money můžete také elektronicky podat daňové přiznání k OSS, program za vás většinu informací do formuláře doplní automaticky.

  Pokud nevíte, zda se k OSS registrovat, připravili jsme také tiskovou sestavu pro kontrolu limitu pro registraci. Tato sestava vytiskne za zvolené období všechny doklady vystavené pro koncové zákazníky v EU a provede přepočet z těchto dokladů na EUR. Rychle tak zjistíte, zda jste ve zvoleném období překročili prahovou hodnotu 10 000 EUR pro registraci k odvodu DPH pomocí OSS.

  Poštovního klienta napojíte na každý server

  Jestliže k odesílání faktur a dalších dokladů z Money S3 využíváte poštovního klienta, potěší vás, že je nyní plně kompatibilní se všemi bezpečnostními certifikáty a dokáže bezpečně komunikovat se všemi poštovními servery.

  V praxi to znamená, že si poštovního klienta Money S3 napojíte na svůj SMTP server pro odchozí poštu zcela bez omezení, ať už používáte veřejný server (například Gmail) nebo privátní poštovní server s vlastním bezpečnostním certifikátem.

  Možnost importu parametrů k zásobám

  Money S3 umožňuje rychlý import parametrů zboží do karet zásob. Jestliže například odebíráte zboží od dodavatele, který s vámi sdílí elektronický katalog, můžete parametry z tohoto katalogu pomocí XML rychle importovat do Money.

  V případě propojení Money S3 s e-shopem pak tyto parametry přehrajete také do e-shopu, aniž byste museli cokoliv ručně přepisovat.

  Dlouhé názvy firem na dokladech

  Vylepšení se dočkalo také pole Název firmy na dokladech – například na fakturách přijatých, skladových dokladech, pohledávkách nebo závazcích. Nyní toto pole pojme až 255 znaků, takže se nestane, že by se vám dlouhý název firmy v polovině usekl a nebyl na dokladu zobrazený celý.

  Podobně jsme upravili také tiskové formuláře, takže název firmy se zobrazí celý, i když si doklady vytisknete.

  Plná integrace s Dotykačkou a SmartPOS

  Velkou radost udělá Money S3 těm z vás, kteří v rámci maloobchodního prodeje používáte Dotykačku nebo SmartPOS. Oba systémy lze totiž s Money plně integrovat – podobně, jako to bylo dříve možné s Prodejnou SQL.

  Po propojení se vám z Money do Dotykačky nebo SmartPOS pravidelně přenášejí aktuální stavy zásob, zatímco opačným směrem proudí prodejky, tedy informace o prodejích. Díky tomu se vám v Money neustále aktualizují skladové zásoby.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Aktualizujte si své Money S3

  Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

  Money S3 v akci se slevou 50%
  Zjistit více
  Akce -50%
  platí pouze
  do 2.8.2024
  Money S3 -50%
  Zavřít reklamu
  Money S3 v akci se slevou 50%
  Akce platí pouze do 31.7.2023.