Vše z Money / Produktové novinky/Vstupte do roku 2024 s verzí 24.000
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Vstupte do roku 2024 s verzí 24.000

Vstupte do roku 2024 s verzí 24.000
Seyfor, a. s.
18. 12. 2023
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se38
Vstupte do roku 2024 s verzí 24.000

Letos jsme se opět včas postarali o všechny legislativní konstanty a účetní seznamy, abyste mohli vstoupit do nového (nejen účetního) roku s klidem, připraveni a bez zbytečného pracovního stresu. Verze je přístupná pouze po zaplacení služby Podpora a Aktualizace pro rok 2024.

Nový účetní rok 2024 – důležité informace a kde je nalézt

Nová verze Money S3 již umožňuje založení nového účetního roku v souladu s platnou legislativou pro rok 2024, a to pro všechny uživatele, kteří mají zaplacenou službu Podpora a Aktualizace pro rok 2024. 

  • Pokud jste si ještě nezakoupili službu Podpora a Aktualizace pro rok 2024, můžete samozřejmě provést založení nového účetního roku také, avšak nemůžeme vám zaručit, že budete plně vyhovovat všem požadavkům nové legislativy.

Také bychom vás rádi informovali, že pro případné nejasnosti nebo potřebnou pomoc jsme pro vás připravili webovou stránku money.cz/novyrok, na níž naleznete všechny potřebné informace a nejčastěji kladené otázky na počátku roku 2024. Včetně např. návodu, jak se připravit na nové sazby DPH, které budou platit už od 1. ledna.

Snadný a hromadný převod bankovních a pokladních účtů

Na seznamu Bankovní účty a pokladny nyní naleznete nové funkční tlačítko Převzít, které obsahuje možnost Z minulého účetního roku. Toto užitečné tlačítko vám umožní rychle a efektivně převést bankovní a pokladní účty z minulého účetního roku do aktuálního.

Tato funkce usnadňuje přechod mezi účetními roky a umožňuje vám ušetřit čas při aktualizaci vašich účetních záznamů.

3 novinky v oblasti účetnictví a závěrek

  1. Přecenění pohledávek a závazků a interní doklady: Nyní máte možnost hromadně přeceňovat pohledávky a závazky pomocí možnosti OK-vše. Tato funkce usnadňuje proces účetní závěrky a umožňuje rychle a efektivně pracovat s těmito položkami. Zároveň, nově vytvořené interní doklady kurzových rozdílů jsou automaticky zpracovány na pozadí programu, což znamená, že nemusíte manuálně potvrzovat každý jednotlivý doklad. To zjednodušuje a zrychluje práci s kurzovými rozdíly.
  2. Filtr pro nepřeceněné doklady: Na seznam dokladů k přecenění byl přidán nový rychlý filtr s názvem Jen nepřeceněné. Tento filtr vám umožňuje snadno identifikovat a pracovat pouze s doklady, které ještě nebyly přeceněny. To zvyšuje přehlednost a efektivitu vaší práce.
  3. Nastavení čísla účtu Účtové osnovy: Pokud dojde ke změně čísla účtu v Účtové osnově, systém automaticky upraví i účet pro převod zůstatku. Tato změna se aplikuje pouze v případě, že před změnou čísla účtu byly obě hodnoty shodné. To zajišťuje konzistenci účetního systému při změnách v Účtové osnově.

Práce se mzdami na přelomu roku

Nově je usnadněna i práce s vytvářením mezd na přelomu roku. Pokud uživatel již pracuje v novém roce, ale potřebuje vytvářet mzdy za minulý rok, systém mu bude automaticky nabízet měsíc prosinec, což umožňuje plynulý přechod mezi roky a snadnější zpracování mezd za předchozí období.

Dále byla provedena aktualizace číselníku důvodů pro slevy na pojistném. Toto je důležité pro přesné výpočty odvodů a správné nastavení mezd zaměstnanců.

Zaměstnanci pracující na základě dohod o provedení práce (DPP) a dohod o pracovní činnosti (DPČ) mají nově nárok na náhradu za neodpracovanou směnu v den svátku. Toto zlepšení může přinést větší ochranu a výhody těmto pracovníkům.

Bylo přidáno nové období Legislativy mezd, které má platnost od 1. října 2023.

Přejeme příjemný přechod do nového roku!

V nové verzi Money S3 24.000 se kromě výše zmíněného objevují také další vylepšení a novinky, které mají za cíl usnadnit a zefektivnit vaši práci. Jejich konkrétní seznam najdete ZDE.

Tým Money S3 se vám tímto snaží zajistit spolehlivý start do nového účetního roku, a to s maximální profesionalitou a péčí o vaše potřeby.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení