Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 14.050
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 14.050

Seyfor, a. s.
15. 12. 2013
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 14.003 (v distribuci od 21. 10. 2013) a verzí 14.050 (v distribuci od 16. 12. 2013)

Money

Možnosti a nastavení

  • Připravené seznamy – k dispozici jsou seznamy potřebné pro založení nového roku 2014 obsahující změny v účtové osnově pro všechny typy subjektů (podnikatelské subjekty, neziskové organizace, příspěvkové organizace). Po založení roku 2014 tedy doporučujeme provést synchronizaci účtové osnovy v menu Nástroje / Synchronizace / Účetní konstanty, kde je po výběru agendy a roku potřeba zvolit možnost Synchronizace účtové osnovy a po provedení testu samotnou synchronizaci dokončit volbou Synchronizovat. U příspěvkových organizací došlo k rozdělení účtu 336 na tři oddělné účty (336 – Sociální zabezpečení, 337 – Zdravotní pojištění a 338 – Důchodové spoření), a proto je nutné předkontace používané při zaúčtování mezd dát do souladu s novou účtovou osnovou pro rok 2014.

Účetnictví

DPH

  • Seznam podání – na kartě Nastavení je možné zvolit testovací režim.

Závěrky

  • Počáteční stav salda – v seznamu se zobrazují všechny záznamy včetně záznamů vytvořených ručně nebo při uzavření roku.

Přehledy a tiskové sestavy

  • Další sestavy / Obratová předvaha po obdobích – do tiskové sestavy se načítají počáteční stavy i v případě rozšířené analytiky.
  • Rozvaha a Výsledovka – pro podnikatelské subjekty a neziskové organizace se výkazy nově exportují do Taxeditu a do aplikací třetích stran v XML formátu MFČR místo dosavadního textového formátu. Pro příspěvkové organizace se pak exportují do Taxeditu a do aplikací třetích stran nově v XML formátu CSÚIS.

Sklad

Skladové doklady

  • Skladové pohyby – v seznamu se vykreslují kontrolingové proměnné k záznamům, ke kterým patří, a to i po aplikaci pracovního filtru.

Režie

Mzdy

  • Zaměstnanci / Tisk / Sociální pojištění / Příloha k žádosti o dávku nemocenského pojištění – tiskovou sestavu je možné exportovat do XML pro potřeby odeslání datové věty na ČSSZ.
  • Zaměstnanci / Tisk / Sociální pojištění / Potvrzení o teoretické a praktické přípravě pro účely důchodového pojištění – vznikl nový formulář vč. podpory pro elektronické podání.

Ostatní

  • Během parametrického spuštění XML datové výměny nebo datové výměny přes E-shop konektor dochází k potlačení zobrazení okna Infoboxu.
  • S3 Kasa – v programu je funkční filtrování pomocí jednoduchého filtru a zároveň lze použít i filtry nastavené prostřednictvím Money S3 na seznamu zásob na skladě.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení