Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 16.800
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 16.800

Seyfor, a. s.
28. 08. 2016
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 16.601 (v distribuci od 7. 7. 2016) a verzí 16.800 (v distribuci od 29. 8. 2016)

Účetnictví

DPH

  • V souvislosti s novelizací zákona o DPH provedené zákonem č. 243/2016 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím Celního zákona s účinností od 29. 7. 2016 byl zaveden nový tiskový formulář Přiznání k DPH vzor 20. Oproti Přiznání k DPH vzor 19 došlo pouze ke změnám v popisech u řádků 7, 8 a 62.
  • Dále byl změněn popis oddílu A2 v tiskových formulářích pro tisk Kontrolního hlášení DPH.

Sklad

Tiskové sestavy

  • V rámci legislativních změn Celního zákona byl upraven výpočet hodnoty komodit, vstupujících do výkazu Intrastat. V průvodci zpracováním výkazu Intrastat uživatel zadává období nebo konkrétní datum „od-do“, podle kterého omezuje množinu dokladů, pro které chce výkaz zpracovat. Pokud je toto období starší než 1. 8. 2016, pak se výkaz zpracovává jako doposud. Pokud je toto období rovno nebo vyšší 1. 8. 2016, tak se v průvodci nenastavuje Celní banka. Podle zadání pevného nebo denního kurzu se určuje nastavení v seznamu Cizích měn. V případě používání denního kurzu se v průvodci objeví pole Banka pro přepočet limitu (EUR) na domácí měnu. Zadáním banky dojde k přepočtu částek dle denního kurzu. V případě, že pro zadanou banku nebude kurz existovat, dojde k přepočtu dle ČNB. V případě používání pevného kurzu se provede přepočet částek ze seznamu Cizích měn.
  • Během exportu výkazu Intrastat pro Celní správu docházelo k matematickému zaokrouhlení hmotnosti na dvě desetinná místa. Bylo upraveno zaokrouhlování na tři desetinná místa, z toho důvodu, že může dojít k vykazování i velmi lehkých komodit, které svou hmotností nepřekročí tisíciny.
  • Bližší informace naleznete na stránkách celní správy

Ostatní

  • Při používání dvou monitorů se jednotlivé karty programu zobrazí na výchozí pozici hlavního monitoru v případě, že uložená pozice karty leží mimo oblast hlavního monitoru.
  • • Při prvním spuštění Money verze 16.800 dojde k přidání odkazu Tiskové exporty z Money S3 do Oblíbených položek systému Windows XP, Vista, Win7, Win8. Pod systémem Win10 se odkaz přidá do Průzkumníku souborů k Rychlým přístupům.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení