Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 19.400
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Změny a novinky Money S3 verze 19.400

Změny a novinky Money S3 verze 19.400
Seyfor, a. s.
28. 04. 2019
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2
Změny a novinky Money S3 verze 19.400

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 19.301 a verzí 19.402

Money

Možnosti a nastavení

 • Při nastavení Zakázek, vedených jako obchodní případy, se ve spodní části seznamu zakázek otevřeného z jakéhokoliv dokladu již zobrazují záložky Aktivity, Doklady a Položky dokladů.
 • Na seznamu Zakázek, ve spodní záložce Doklady, mohlo dojít k chybovému hlášení při vykreslování druhů dokladů ve stromové struktuře.

Účetnictví

Přehledy a tiskové sestavy

 • V tiskové sestavě Saldo je nová možnost nastavení způsobu seřazení sestavy. Seřadit sestavu je možné podle párovacího symbolu (výchozí volba), dle IČ, dle firmy a dle zůstatku.

Nastavení

 • Na Kartu typu účetní položky byla doplněna možnost definovat Středisko. Středisko lze nyní zobrazit v seznamu Typů účetních položek pomocí Výběru sloupců a filtrovat podle něj.

Obchod

Doklady

 • Na všechny doklady a Kartu adresáře nově přibyla možnost rychlého vyhledávání adresy podle názvu firmy. Pokud nevyberete adresu přímo z Adresáře tlačítkem tři tečky, program automaticky po zadání dvou znaků nabízí firmy pouze z Adresáře. Po uvedení třetího znaku program začne vyhledávat i pomocí služby ARES. Po dokončení vyhledávání se následně zobrazují výsledky z Adresáře, služby ARES CZ, fulltextového vyhledávání ARES CZ, služby ARES SK a fulltextového vyhledávání ARES SK. Maximálně je možné zobrazit 100 adres. Nalezené adresy již uložené v Adresáři se nezobrazují ve vyhledávání ze služby ARES, ale v sekci Adresář. Po jejich výběru se načtou údaje uložené v Adresáři. Pokud budete chtít aktualizovat údaje těchto firem, je nutné manuálně kliknout na odkaz IČ a nechat ověřit údaje v systému ARES. V rámci rychlého vyhledávání je také možné zobrazovat semafory Cribis a Creditcheck v případě, že je tato možnost na Adresáři zapnuta. Rychlého vyhledávání adresy je možné využít také při zakládání nové agendy a v Nastavení agendy na záložce Údaje o firmě.
 • V Seznamu neuhrazených dokladů je nyní možné řadit a filtrovat doklady podle pole Popis.
 • Funkce Rychlého vyhledávání adres na dokladech znovu vyhledává firmu v Adresáři podle Obchodního jména firmy.

Sklad

Sklad

 • Na kartě Zásoby / Podrobnosti je nyní opět možné zrušit firmu vybranou jako Poslední dodavatel.
 • Na Kartě zásoby / Obchod na internetu je opět možné ukládat Parametry, Alternativy a Příslušenství.
 • Zásobám, které se exportují na e-shop se opět exportují i obrázky, pokud je jejich export nastaven v průvodci.

Režie

Mzdy

 • V seznamu Zaměstnanců byly aktualizovány Šablony vytvoření dokumentů – Pracovní smlouva, Dohoda o provedení práce, Dohoda o provedení činnosti atd. Nově se po výběru šablony otevře vybraný dokument, do kterého se přenesou údaje z Karty zaměstnance pod kurzorem z aktuálního mzdového období (jméno, příjmení, bydliště, rodné číslo atd.). Po zpracování a uložení dokumentu se vytvoří Připojený dokument.
 • Do seznamu Časově rozlišitelných parametrů mezd byl přidán nový záznam s platností od 01.05.2019, kde se navýšil Limit pro ostatní příjmy srážkové daně na částku 3000 Kč. Pro uplatnění srážkové daně z těchto příjmů nesmí mít zaměstnanec podepsané prohlášení.

Mzdy – tiskové sestavy a exporty

 • Srážky z mezd je nově možné tisknout na výplatním lístku (VVYPLSR.FRM – výplatní lístek včetně seznamu srážek) a na vyúčtování mezd, kde je potřeba v průvodci tiskem zatrhnout přepínač Tisknout seznam srážek.

Nástroje

Výměna dat

 • Převodem databáze Kmenových karet do tabulky SQLite došlo ke změně funkce importu podle klíče PLU. Verze 19.401 vrací původní funkčnost.
 • XML import Zakázek nebylo možné dokončit, pokud vstupní data neobsahovala všechny datumy, které lze na Zakázce zadat.
 • Do verze 19.402 byl odstraněn problém s převodem skladových položek na položky neskladové. Tato funkce je nejčastěji během importu z formátu ISDOC, kde uživatel rozhoduje, co se stane s položkami, které na skladě ještě nemá. Chybně se na neskladové převáděli i položky, které už uživatel na skladě měl a jejich převod na neskladové byl tím pádem chybný.

Ostatní

 • V Money S3 Kase byla doplněna místní nabídka (pop-up menu) o informace k zásobě, které zobrazují Pohyby, Objednávky, Výrobní čísla a Statistiku.
 • Pokud uživatel nevyplní při tvorbě agendy název, tak se bude agenda nově označovat jako do doby, než uživatel název řádně vyplní v Nastavení agendy (bude tak lépe viditelná při výběru agendy na seznamu agend a ostatních místech, které s tímto seznamem pracují).
 • Během převodu na verzi 19.400 docházelo k chybě převodu agendy – kód chyby 104. Toto chování bylo způsobeno vadně založenými agendami ve stávající instalaci programu, které nemají účetní rok vyjádřen číslem, ale pomlčkami.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.