Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 19.400
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 19.400

Změny a novinky Money S3 verze 19.400
Seyfor, a. s.
28. 04. 2019
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2
Změny a novinky Money S3 verze 19.400

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 19.301 a verzí 19.402

Money

Možnosti a nastavení

 • Při nastavení Zakázek, vedených jako obchodní případy, se ve spodní části seznamu zakázek otevřeného z jakéhokoliv dokladu již zobrazují záložky Aktivity, Doklady a Položky dokladů.
 • Na seznamu Zakázek, ve spodní záložce Doklady, mohlo dojít k chybovému hlášení při vykreslování druhů dokladů ve stromové struktuře.

Účetnictví

Přehledy a tiskové sestavy

 • V tiskové sestavě Saldo je nová možnost nastavení způsobu seřazení sestavy. Seřadit sestavu je možné podle párovacího symbolu (výchozí volba), dle IČ, dle firmy a dle zůstatku.

Nastavení

 • Na Kartu typu účetní položky byla doplněna možnost definovat Středisko. Středisko lze nyní zobrazit v seznamu Typů účetních položek pomocí Výběru sloupců a filtrovat podle něj.

Obchod

Doklady

 • Na všechny doklady a Kartu adresáře nově přibyla možnost rychlého vyhledávání adresy podle názvu firmy. Pokud nevyberete adresu přímo z Adresáře tlačítkem tři tečky, program automaticky po zadání dvou znaků nabízí firmy pouze z Adresáře. Po uvedení třetího znaku program začne vyhledávat i pomocí služby ARES. Po dokončení vyhledávání se následně zobrazují výsledky z Adresáře, služby ARES CZ, fulltextového vyhledávání ARES CZ, služby ARES SK a fulltextového vyhledávání ARES SK. Maximálně je možné zobrazit 100 adres. Nalezené adresy již uložené v Adresáři se nezobrazují ve vyhledávání ze služby ARES, ale v sekci Adresář. Po jejich výběru se načtou údaje uložené v Adresáři. Pokud budete chtít aktualizovat údaje těchto firem, je nutné manuálně kliknout na odkaz IČ a nechat ověřit údaje v systému ARES. V rámci rychlého vyhledávání je také možné zobrazovat semafory Cribis a Creditcheck v případě, že je tato možnost na Adresáři zapnuta. Rychlého vyhledávání adresy je možné využít také při zakládání nové agendy a v Nastavení agendy na záložce Údaje o firmě.
 • V Seznamu neuhrazených dokladů je nyní možné řadit a filtrovat doklady podle pole Popis.
 • Funkce Rychlého vyhledávání adres na dokladech znovu vyhledává firmu v Adresáři podle Obchodního jména firmy.

Sklad

Sklad

 • Na kartě Zásoby / Podrobnosti je nyní opět možné zrušit firmu vybranou jako Poslední dodavatel.
 • Na Kartě zásoby / Obchod na internetu je opět možné ukládat Parametry, Alternativy a Příslušenství.
 • Zásobám, které se exportují na e-shop se opět exportují i obrázky, pokud je jejich export nastaven v průvodci.

Režie

Mzdy

 • V seznamu Zaměstnanců byly aktualizovány Šablony vytvoření dokumentů – Pracovní smlouva, Dohoda o provedení práce, Dohoda o provedení činnosti atd. Nově se po výběru šablony otevře vybraný dokument, do kterého se přenesou údaje z Karty zaměstnance pod kurzorem z aktuálního mzdového období (jméno, příjmení, bydliště, rodné číslo atd.). Po zpracování a uložení dokumentu se vytvoří Připojený dokument.
 • Do seznamu Časově rozlišitelných parametrů mezd byl přidán nový záznam s platností od 01.05.2019, kde se navýšil Limit pro ostatní příjmy srážkové daně na částku 3000 Kč. Pro uplatnění srážkové daně z těchto příjmů nesmí mít zaměstnanec podepsané prohlášení.

Mzdy – tiskové sestavy a exporty

 • Srážky z mezd je nově možné tisknout na výplatním lístku (VVYPLSR.FRM – výplatní lístek včetně seznamu srážek) a na vyúčtování mezd, kde je potřeba v průvodci tiskem zatrhnout přepínač Tisknout seznam srážek.

Nástroje

Výměna dat

 • Převodem databáze Kmenových karet do tabulky SQLite došlo ke změně funkce importu podle klíče PLU. Verze 19.401 vrací původní funkčnost.
 • XML import Zakázek nebylo možné dokončit, pokud vstupní data neobsahovala všechny datumy, které lze na Zakázce zadat.
 • Do verze 19.402 byl odstraněn problém s převodem skladových položek na položky neskladové. Tato funkce je nejčastěji během importu z formátu ISDOC, kde uživatel rozhoduje, co se stane s položkami, které na skladě ještě nemá. Chybně se na neskladové převáděli i položky, které už uživatel na skladě měl a jejich převod na neskladové byl tím pádem chybný.

Ostatní

 • V Money S3 Kase byla doplněna místní nabídka (pop-up menu) o informace k zásobě, které zobrazují Pohyby, Objednávky, Výrobní čísla a Statistiku.
 • Pokud uživatel nevyplní při tvorbě agendy název, tak se bude agenda nově označovat jako do doby, než uživatel název řádně vyplní v Nastavení agendy (bude tak lépe viditelná při výběru agendy na seznamu agend a ostatních místech, které s tímto seznamem pracují).
 • Během převodu na verzi 19.400 docházelo k chybě převodu agendy – kód chyby 104. Toto chování bylo způsobeno vadně založenými agendami ve stávající instalaci programu, které nemají účetní rok vyjádřen číslem, ale pomlčkami.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních