Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 20.201
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 20.201

Změny a novinky Money S3 verze 20.201
Seyfor, a. s.
16. 02. 2020
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
Změny a novinky Money S3 verze 20.201

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 20.100 a verzí 20.201

Money

Možnosti a nastavení

 • Nově je možné exportovat Sklady a Ceníky ze seznamu Skladů a ceníků. Pro potřeby exportu jsme vytvořili předdefinovanou definici exportu „_SKL (sklady, ceníky)“.
 • Do systémové definice XML přenosů / Import _PRSQL – import z programu Prodejna byly doplněny importy Zásob z dokladů Skladová prodejka a Vystavený dodací list.
 • Bylo změněno chování číselných řad v seznamu Zakázek. Pokud Číselná řada obsahuje zástupné znaky roku, tak se po přechodu na nový rok čítač takové řady nuluje. Je to z toho důvodu, aby nedocházelo k nelogické posloupnosti řady, kdy se mění prefix například ze ZAK2019 na ZAK2020, ale číslo záznamu pokračuje v předchozí řadě. Například ZAK2019001 a následně ZAK202002. Pokud číselná řada zástupné znaky roku neobsahuje tak se čítač nenuluje.

Účetnictví

Závěrky

 • Účetnictví / Závěrkové operace / Přehled OSVČ (zdravotní pojišťovny) byl aktualizován podle platné legislativy formulář 51/2019 pro zdaňovací období 2019.
 • Účetnictví / Závěrkové operace / Přehled o příjmech a výdajích OSVČ (ČSSZ) byl aktualizován podle platné legislativy formulář 89 324 19 I/2020 pro zdaňovací období 2019.

Obchod

Prodej/Nákup

 • Na Kartu nastavení vzoru periodické fakturace v záložce Popis dokladu, Texty byla přidána možnost nastavení měsíce a roku číslem. Popis dokladu nastavujete v Editoru výrazů.
 • Při výběru Cizí měny na dokladu lze nastavit možnost používat denní či pevný kurz této měny.

Adresář

 • Do Karty hromadných operací s adresářem byla doplněna nová volba Účetnictví, nákup a prodej pro hromadné nastavení slev na dokladu, použití kreditu, splatnosti pro závazky a pohledávky, dopravy atd.

Nastavené údaje se přenesou na Kartu adresáře do záložky Účetnictví, nákup a prodej.

Sklad

Sklad

 • Na kartě Zásoby a na položkách dokladů byla proměnná Katalog navýšena z 20 znaků na 60 znaků.
 • Na složených zásobách na skladě v Definici sestavy byly přidány nové sloupce Cena bez DPH a Cena s DPH. Tyto proměnné je možné pomocí Editoru formulářů přidat i do tisku Kusovníku.

Skladové doklady

 • Na Vystavený dodací list byla doplněna nová pole pro Dopravu/vyskladnění a Expedici. Nové proměnné jsou zohledněny při přebírání dokladů, při exportu/importu XML, při tisku a při přetypování dokladu. Nejvyšší prioritu při přebírání a při přetypování dokladů mají tyto údaje nastavené na Kartě adresáře.

Režie

Jízdy a cestovní náhrady

 • Kontrola variabilního symbolu pouze na numerické hodnoty byla doplněna i na Cestovní příkaz. Tato kontrola se nastavuje v Nastavení účetního roku.

Nástroje

Výměna dat

 • Do modulu pokročilé datové výměny XMLDE Profi jsou od verze 20.200 doplněny nové funkce. Při importu dokladů lze nastavit import skladových zásob, které na skladu ještě nefigurují. Tato stávající funkce byla rozšířena o plnění proměnných: prodejní ceny, typu ceny, režimu ETT, zvláštního režimu DPH a jeho sazby daně zásobám, které se z dokladů importují.
 • Doposud nebylo možné ovlivnit název výstupního souboru při XML exportu na FTP. Od verze 20,200 lze název definovat přímo v definici exportu, na záložce „FTP server“, kde v poli „Vzdálený adresář pro export“ na konec zadané cesty lze zapsat i název výstupního souboru s koncovkou .xml. V cílovém adresáři se budou výstupní data přepisovat, pokud nedojde k jejich odstranění po importu z FTP.

Ostatní

 • Při hromadném odesílání dokladů e-mailem ve formátu PDF je nově možné vypnout otevírání vytvořených poštovních zpráv a tím výrazně urychlit odesílání e-mailů. Nový přepínač se zobrazuje při zapnuté volbě Dotázat se na možnost seskupení dokladů v Uživatelské konfiguraci / Ostatní / Poštovní klient – možnosti emailu.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení