Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 21.000
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Změny a novinky Money S3 verze 21.000

Změny a novinky Money S3 verze 21.000
Seyfor, a. s.
17. 12. 2020
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se85
Změny a novinky Money S3 verze 21.000

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 20.950 a verzí 21.000

Účetnictví

Přehledy a tiskové sestavy

 • U Účetních výkazů s názvem Rozvaha (podnikatelské subjekty, příspěvkové a neziskové organizace) je nově možné nastavit Dorovnání hospodářského výsledku. Toto nastavení je na Kartě definice účetního výkazu pod tlačítkem Dorovnání hosp. výsledku. Dorovnání způsobí nastavení hospodářského výsledku na Rozvaze podle Výkazu zisku a ztráty a dorovná celkovou částku Aktiv a Pasiv. Dorovnání se provede v případě, pokud je v průvodci tiskem zaškrtnutý přepínač Na Rozvaze dorovnat hospodářský výsledek podle Výkazu zisku a ztráty a současně se rovná celková nezaokrouhlená částka aktiv a pasiv. Na Účetních výkazech pro rok 2019 a 2020 z Připravených seznamů je karta na Dorovnání hospodářského výsledku již přednastavena. V případě, že budete chtít jiné nastavení z vlastních účetních výkazů, doporučujeme podobné výkazy zkopírovat a následně si kartu na Dorovnání hospodářského výsledku
 • V tiskové sestavě Rozvaha je v průvodci tiskem nový přepínač Tisknout pouze počáteční stavy účtů. Při zaškrtnutí přepínače se v Rozvaze tisknou pouze počáteční stavy účtů daného účetního období z účetního deníku. Stejný přepínač je i v Účetních výkazech pro Rozvahu v plném i zkráceném rozsahu.

Obchod

Doklady

 • Na kartě Hromadného přeúčtování dokladů je nový přepínač Nastavit zjednodušený doklad, který umožňuje vybraným dokladům zapnout či vypnout přepínač Zjednodušený doklad na dokladu. Volba je přístupná u Pokladních dokladů a Faktur vystavených.

Režie

Mzdy

 • Nově lze Zaměstnance označit jako daňového nerezidenta, aby správně proběhl výpočet Mzdy a daně pro zaměstnance s pracovním poměrem – Člen kolektivních orgánů právnické osoby a Jednatel, společník, komanditista, ředitel o.p.s. Přepínač Daňový nerezident se nachází na Kartě zaměstnance, na záložce Osobní údaje. Na kartě Legislativy mezd byly doplněny související záznamy.
 • Na Kartě zaměstnance byl na záložce pojištění aktualizován seznam Důvodů pro osvobození doplatku do minimálního vym. základu.
 • Při vytvoření Mzdy pro zaměstnance s úkolovou mzdou se automaticky vygeneruje Nepřítomnost druhu Svátek, pokud v měsíci zpracovávané mzdy připadá den státního svátku na běžný pracovní den daného zaměstnance. 

Mzdy – tiskové sestavy a exporty

 • Tisk Výplatních lístků (zkrácená i plná forma) se nyní tiskne seřazený podle abecedy.
 • Výčetku mezd a Výčetku záloh lze nyní tisknout jen pro vybrané zaměstnance. 

Jízdy a cestovní náhrady

 • Pro tisk Knihy jízd byly vytvořeny nové rozšiřující formuláře KJizd_ZR.FRM, KJizd_VR.FRM a KJIZD_R.FRM, které navíc obsahují proměnné Datum a čas od-do a Trasu od-do.
 • Na kartě Výpočet náhrad se po zaškrtnutí pole jízdné (PHM) zobrazuje nové pole obsahující název a cenu PHM. Cena PHM se přebírá ze seznamu Náhrad a nově lze tuto částku měnit přímo na kartě pro výpočet náhrad. Jízdné se počítá v domácí měně pouze pro soukromá vozidla použitá ke služebním účelům, a to pouze pro řidiče. 

Majetek

 • V seznamu Majetku je nový sloupec Zůstatková cena. Podle tohoto sloupce je možné filtrovat, a to v jednoduchém i pokročilém filtru. Zůstatková cena se vytiskne i v tiskové sestavě Seznam majetku. Protože jde o kalkulovaný sloupec, není možné podle tohoto sloupce řadit.

Do tisku Karty majetku (formuláře MJKARINV.FRM a MJKARINV.FRE) byla přidána možnost tisknout v sekci primární účty i proměnnou Účet majetku. Tuto proměnnou je možné pomocí Editoru formulářů přidat do formuláře tisku Karty majetku.

Money

Výběr agendy

 • Nová funkce Přidat rok hromadně umožňuje založit hromadně nový účetní rok pro všechny vybrané agendy. Založí se rok navazující na poslední existující rok agendy, obdobně jako při použití standardního nastavení pro založení nového roku pro jednu vybranou agendu.

Možnosti a nastavení

 • Jsou k dispozici Připravené seznamy pro založení nového roku 2021.

Zákaznická podpora

 • Na kartě Money je nová funkce Zákaznická podpora. Přímo z programu Money S3 je nově možné napsat dotaz na zákaznickou podporu. K dotazu lze připojit až tři soubory, každý do maximální velikosti 1,5 MB. V seznamu požadavků je u dotazu tlačítko Detail, které obsahuje seznam odpovědí, případně dalších dotazů. Podle zadaného řetězce lze vyhledávat napříč všemi příspěvky zobrazovanými na seznamu. Na Aktivním informačním řádku Money se nachází nová ikona, která zobrazuje počet nových nepřečtených zpráv na Zákaznické podpoře.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.