Od tvůrců úspěšného účetního programu

Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 21.501

Změny a novinky Money S3 verze 21.501

Změny a novinky Money S3 verze 21.501
Změny a novinky Money S3 verze 21.501
https://money.cz/novinky-a-tipy/wp-content/uploads/sites/2/2022/01/nova_verze-110x110.png

Obsah

  Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 21.402 a verzí 21.501

  Money

  Money Dnes

  • Na kartě Money Dnes je nově přepínač u pole Bankovní účty a Pokladny pro vypnutí či zapnutí výpočtu aktuálního stavu. Přepínač doporučujeme vypnout v případě, že zpracováváte velké množství dokladů, např. při sdílení dat na síti u klientských instalací, kdy výpočet může trvat delší dobu. Nastavení přepínače platí pro všechny uživatele a roky v dané agendě. Vypnutí výpočtu je platné nejen pro automatickou, ale i pro ručně spuštěnou aktualizaci Money Dnes. Hodnoty se zobrazují pouze pro uživatele, kteří mají v Přístupových právech povoleno čtení u položek: Pokladna / Stav hotovosti, Banka / Stav bankovních účtů a PÚ/DE Stav bankovních účtů a pokladen. Grafické hodnoty finančních prostředků Cash Flow se zobrazují pouze při zapnuté aktualizace bankovních účtů a pokladen.

  Účetnictví

  Pokladna a banka

  • Na Pokladních dokladech a Bankovních dokladech se zobrazuje pole Aktuální stav pokladny / účtu. Nově je u pole přepínač, pomocí kterého lze výpočet nechat zapnutý, nebo jej vypnout. Přepínač doporučujeme vypnout v případě, že zpracováváte velké množství dokladů, např. při sdílení dat na síti u klientských instalací a přepočet zpomaluje práci s dokladem.

  Režie

  Mzdy

  • Výpočet mimořádného karanténního příspěvku (tzv. izolačky) byl upraven tak, aby odpovídal prodloužené platnosti až do června 2021.
  • Výpočet průměrného hodinového výdělku na Kartě mzdy byl upraven v souladu se zákoníkem práce tak, že pokud v předchozím čtvrtletí neodpracoval zaměstnanec alespoň 21 dní, je výpočet prováděn z pravděpodobného výdělku. V takovém případě bude na Kartě mzdy uživatel upozorněn informačním řádkem.

  Ostatní

  Společně s verzí Money S3 21.500 se vydává nový Licenční server verze 4.3. Instalací nového serveru se automaticky služba SWLock Server, která je zodpovědná za správu licencí, nastavuje na Automatické spuštění se zpožděním. Doposud se služba zaváděla bez zpoždění, což některým správcům serveru nevyhovovalo.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce
  Nejbližší webináře

  Legislativní novinky pro účetní
  a podnikatele.

  Spokojení nebo zdarma
  Ukázat všechny