Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 22.300
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 22.300

Změny a novinky Money S3 verze 22.300
Seyfor, a. s.
31. 03. 2022
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se46
Změny a novinky Money S3 verze 22.300

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 22.201 a verzí 22.300.

Účetnictví

DPH

 • V Seznamu podání se pro Přiznání k DPH, Kontrolní hlášení DPH a Přiznání k DPH OSS při tvorbě záznamu nově generuje seznam záznamní povinnosti ve formátu PDF. Tento vygenerovaný soubor se automaticky uloží do Dokumentů v úložišti do složky Seznam podání. V Seznamu podání je u záznamu přiznání tento soubor jako Připojený dokument. Tisk záznamní povinnosti pro tato přiznání je nově ve formátu PDF, což výrazně zrychlilo tisk výpisu dokladů. 

Závěrky

 • V Závěrkových operacích / Uzavření roku je po provedení závěrky nově umožněno uzamknout všechny doklady v daném roce pomocí nového přepínače Hromadně uzamknout všechny doklady

Doklady

 • Při kontrole duplicitních dokladů na Bankovních dokladech se na informačním dialogu s výpisem nalezených duplicitních dokladů zobrazuje nový přepínač Dnes již nezobrazovat. Zapnutím přepínače kontrolu duplicitních Bankovních dokladů pro aktuální den vypnete.

Režie

Mzdy

 • Na Kartě zaměstnance na záložce Cizinec jsou nová pole pro zadání Evidenčního čísla pojištěnce a přepínač pro nastavení Příslušnosti k sociálnímu pojištění jiného státu.
 • Pro zaměstnance s hodinovou mzdou lze na Kartě mzdové složkyZákladní sazba zadat hodnotu Odpracováno v hodinové mzdě, což zpřesní výpočet průměrné náhrady v případě kombinace hodinové a úkolové mzdy.
 • Na seznamu Způsoby zaúčtování mezd je nová volba Převzít z minulého roku. Volba převezme účty MD a D z minulého účetního roku.
 • Režie / Zaměstnanci / Tisk a export / Zdrav. Pojištění / Hromadné oznámení zaměstnavatele pro všechny zdravotní pojišťovny byly aktualizovány formuláře pro tisk i pro export do PDF
 • Režie / Zaměstnanci / Tisk a export / Sociální pojištění / Oznámení o nástupu do zaměstnání (skončení zaměstnání) byl podle platné legislativy doplněn nový formulář ČSSZ 89 503 2 – I/2022, platný od 1.4.2022. 

Mzdy – tiskové sestavy a exporty

 • Režie / Mzdy-tiskové sestavy a exporty / Zdravotní / Přehled o platbě pojistného – pro všechny zdravotní pojišťovny byly aktualizovány formuláře pro tisk i pro export do PDF.
 • Režie / Mzdy-tiskové sestavy a exporty / Další / Soupis exekucínová tisková sestava umožňuje vytisknout soupis všech platných exekucí pro vybrané zaměstnance ve zvoleném měsíci (pouze pro uživatele se zakoupeným modulem Mzdy a personalistika Plus).

Ostatní

 • Po spuštění instalace nové verze programu lze nově Vytvářet zálohu a provádět Celkovou údržbu dat ještě před převodem dat na novou verzi. Cílem je mít k dispozici zálohu v co možná nejlepším stavu. Ještě před upgradem je nově také umožněno zvolit, zda se má program po upgradu automaticky vypnout.
 • Nově program automaticky zjišťuje a stahuje aktuální verzi knihovny prohlížečů Edge, Google Chrome a Firefox při otevírání datové schránky z prostředí programu. Tímto je zabráněno problémům s funkčností datových schránek v momentě, kdy výrobce prohlížeče změní verzi. 

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení