Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 22.300
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 22.300

Změny a novinky Money S3 verze 22.300
Seyfor, a. s.
31. 03. 2022
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se46
Změny a novinky Money S3 verze 22.300

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 22.201 a verzí 22.300.

Účetnictví

DPH

 • V Seznamu podání se pro Přiznání k DPH, Kontrolní hlášení DPH a Přiznání k DPH OSS při tvorbě záznamu nově generuje seznam záznamní povinnosti ve formátu PDF. Tento vygenerovaný soubor se automaticky uloží do Dokumentů v úložišti do složky Seznam podání. V Seznamu podání je u záznamu přiznání tento soubor jako Připojený dokument. Tisk záznamní povinnosti pro tato přiznání je nově ve formátu PDF, což výrazně zrychlilo tisk výpisu dokladů. 

Závěrky

 • V Závěrkových operacích / Uzavření roku je po provedení závěrky nově umožněno uzamknout všechny doklady v daném roce pomocí nového přepínače Hromadně uzamknout všechny doklady

Doklady

 • Při kontrole duplicitních dokladů na Bankovních dokladech se na informačním dialogu s výpisem nalezených duplicitních dokladů zobrazuje nový přepínač Dnes již nezobrazovat. Zapnutím přepínače kontrolu duplicitních Bankovních dokladů pro aktuální den vypnete.

Režie

Mzdy

 • Na Kartě zaměstnance na záložce Cizinec jsou nová pole pro zadání Evidenčního čísla pojištěnce a přepínač pro nastavení Příslušnosti k sociálnímu pojištění jiného státu.
 • Pro zaměstnance s hodinovou mzdou lze na Kartě mzdové složkyZákladní sazba zadat hodnotu Odpracováno v hodinové mzdě, což zpřesní výpočet průměrné náhrady v případě kombinace hodinové a úkolové mzdy.
 • Na seznamu Způsoby zaúčtování mezd je nová volba Převzít z minulého roku. Volba převezme účty MD a D z minulého účetního roku.
 • Režie / Zaměstnanci / Tisk a export / Zdrav. Pojištění / Hromadné oznámení zaměstnavatele pro všechny zdravotní pojišťovny byly aktualizovány formuláře pro tisk i pro export do PDF
 • Režie / Zaměstnanci / Tisk a export / Sociální pojištění / Oznámení o nástupu do zaměstnání (skončení zaměstnání) byl podle platné legislativy doplněn nový formulář ČSSZ 89 503 2 – I/2022, platný od 1.4.2022. 

Mzdy – tiskové sestavy a exporty

 • Režie / Mzdy-tiskové sestavy a exporty / Zdravotní / Přehled o platbě pojistného – pro všechny zdravotní pojišťovny byly aktualizovány formuláře pro tisk i pro export do PDF.
 • Režie / Mzdy-tiskové sestavy a exporty / Další / Soupis exekucínová tisková sestava umožňuje vytisknout soupis všech platných exekucí pro vybrané zaměstnance ve zvoleném měsíci (pouze pro uživatele se zakoupeným modulem Mzdy a personalistika Plus).

Ostatní

 • Po spuštění instalace nové verze programu lze nově Vytvářet zálohu a provádět Celkovou údržbu dat ještě před převodem dat na novou verzi. Cílem je mít k dispozici zálohu v co možná nejlepším stavu. Ještě před upgradem je nově také umožněno zvolit, zda se má program po upgradu automaticky vypnout.
 • Nově program automaticky zjišťuje a stahuje aktuální verzi knihovny prohlížečů Edge, Google Chrome a Firefox při otevírání datové schránky z prostředí programu. Tímto je zabráněno problémům s funkčností datových schránek v momentě, kdy výrobce prohlížeče změní verzi. 

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Konsolidační balíček a jeho dopady na DPH
10. 01. 2023
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Daň z příjmů práv. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních