Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 22.900
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 22.900

Změny a novinky Money S3 verze 22.900
Seyfor, a. s.
31. 10. 2022
Doba čtení1 minuta čtení
Líbilo se20
Změny a novinky Money S3 verze 22.900

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 22.800 a verzí 22.900

Money

Možnosti a nastavení

  • Od verze 22.900 program automaticky vyvolá Průvodce přidáním nového účetního roku v momentě, kdy je systémové datum počítače v novém roce, a zároveň je poslední rok spouštěné agendy nižší než systémový rok.
  • Na kartě Nastavení přístupových práv na záložce Další nastavení lze pro používanou agendu vybrat nejen konkrétní rok, ale i variantu Dle systémového data, program se pak automaticky spustí v tom účetním roce, kam spadá aktuální datum.

Režie

Mzdy

  • Režie / Mzdy / Nastavení mezd / Legislativa mezd – do seznamu byl přidán nový záznam s platností od 1. 10. 2022 z důvodu navýšení Normativních nákladů na bydlení jednotlivce na částku 10.185 Kč.

Mzdy – tiskové sestavy a exporty

  • Režie / Mzdy-tiskové sestavy a exporty / Zdravotní / Přehled o vyměřovacích základech pojistného a Režie / Mzdy-tiskové sestavy a exporty / Sociální / Přehled o vyměřovacích základech pojistného – tyto tiskové sestavy lze nově vytisknout za vybrané období souhrnně za všechny měsíce, nebo samostatně po jednotlivých měsících. Pro přehled o vyměřovacích základech zdravotního pojištění lze navíc vybrat tisk jen pro vybrané pojišťovny.

Jízdy a cestovní náhrady

  • Režie / Jízdy a cestovní náhrady / Nastavení knihy jízd – v nabídce programu je nový seznam Legislativa cestovních náhrad. Seznam obsahuje základní parametry pro výpočet náhrad domácího stravného, zahraničního stravného, jízdného a amortizaci pro domácí nebo zahraniční Cestovní příkaz podle platné legislativy pro jednotlivá období. Seznam je distribuován v Připravených seznamech v souladu s platnou legislativou. Seznam Legislativa cestovních náhrad nahrazuje původní samostatné seznamy Sazby náhrad, Sazby domácího stravného a Sazby zahraničního stravného.
  • Na kartě Vozidla je pro Nejčastější PHM doplněna nová volba elektřina, kdy se průměrná spotřeba dle TP uvádí v kWh/100 km. Sazba průměrné ceny PHM pro elektřinu se přebírá ze seznamu Legislativa cestovních náhrad.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Daň z příjmů práv. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních