Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 23.900
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Změny a novinky Money S3 verze 23.900

Změny a novinky Money S3 verze 23.900
Seyfor, a. s.
31. 10. 2023
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se28
Změny a novinky Money S3 verze 23.900

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 23.801 a verzí 23.900.

Money

  • Program Money S3 a všechny jeho součásti, jako je Editor formulářů, Money S3 Kasa, S3 Automaticmají nové grafické provedení úvodní obrazovky
  • Na kartě Nástroje jsou nové grafické ikony pro Editor formulářů, Prohlížeč tiskových záloh, Porovnání výtisků, ISDOC Reader, S3 Automatic a iDoklad. 

Možnosti a nastavení

  • Funkce pro automatické zakládání nového účetního roku volbou Přidat rok hromadně nově označuje agendy, které ještě nemají nový rok založený. Jedná se o agendy, kde je účetní rok nižší než systémové datum, nebo systémové datum spadá do posledního měsíce posledního účetního roku. V seznamu agend pro přidání nového účetního roku se nezobrazují Vyloučené agendy a záložní kopie Datových uzávěrek.

Obchod

Prodej/Nákup

  • Na seznamu Faktur přijatých se zobrazuje žlutá informační lišta „Novinka: Přijaté faktury můžete vyčítat automaticky pomocí nové funkce InBox.“. Tuto informační lištu lze zavřít pomocí křížku v pravé části lišty.

Režie

Mzdy

  • Na základě novely Zákoníku práce se s platností od 1. 1. 2024 se na Kartě zaměstnance u Dohody o provedení práce a Dohody o pracovní činnosti bude automaticky uplatňovat Nárok na dovolenou. Podmínky vzniku nároku na dovolenou jsou stejné jako u běžného pracovního poměru s tím rozdílem, že bude stanovena fiktivní týdenní pracovní doba v délce 20 hodin týdně. Na Kartě zaměstnance / Pracovní poměry / Dovolená se při použití funkce Vypočítat bude pracovat pouze s odpracovanými hodinami. To znamená, že pokud nebude mít zaměstnanec v kalendářním roce odpracované žádné hodiny, tak Nárok na dovolenou bude nulový. Důvod je ten, že u DPČ a DPP neexistuje pravidelná pracovní doba určená počtem hodin za jednu pracovní směnu a počtem dnů v týdnu (Po až Ne). To znamená, že u měsíců, pro které doposud neexistuje mzda, se nebude zohledňovat fiktivní odpracovaná doba jako je tomu u běžného pracovního poměru.
  • Na Kartě zaměstnance v záložce Pracovní poměry / Obecné lze nově nastavit způsob výpočtu náhrady za svátek.
    Způsob výpočtu můžete nastavit hromadně pro všechny zaměstnance pomocí funkce Hromadné změny / Období pracovního poměru. Na Kartě mzdy se v případě způsobu výpočtu náhrady v měsíční mzdě nově automaticky vytvoří Nepřítomnost Svátek.
  • Režie / Mzdy / Přehled sociálního pojištění – u této tiskové sestavy je nově možnost přímého odesílání do datových schránek. Funkce je přístupná v případě, že máte v Nastavení agendy nebo v Přístupových právech uživatele a aktivovanou datovou schránku s přístupem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Konsolidační balíček a jeho dopady na DPH
10. 01. 2024
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Daň z příjmů práv. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních