Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 23.900
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 23.900

Změny a novinky Money S3 verze 23.900
Seyfor, a. s.
31. 10. 2023
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se28
Změny a novinky Money S3 verze 23.900

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 23.801 a verzí 23.900.

Money

  • Program Money S3 a všechny jeho součásti, jako je Editor formulářů, Money S3 Kasa, S3 Automaticmají nové grafické provedení úvodní obrazovky
  • Na kartě Nástroje jsou nové grafické ikony pro Editor formulářů, Prohlížeč tiskových záloh, Porovnání výtisků, ISDOC Reader, S3 Automatic a iDoklad. 

Možnosti a nastavení

  • Funkce pro automatické zakládání nového účetního roku volbou Přidat rok hromadně nově označuje agendy, které ještě nemají nový rok založený. Jedná se o agendy, kde je účetní rok nižší než systémové datum, nebo systémové datum spadá do posledního měsíce posledního účetního roku. V seznamu agend pro přidání nového účetního roku se nezobrazují Vyloučené agendy a záložní kopie Datových uzávěrek.

Obchod

Prodej/Nákup

  • Na seznamu Faktur přijatých se zobrazuje žlutá informační lišta „Novinka: Přijaté faktury můžete vyčítat automaticky pomocí nové funkce InBox.“. Tuto informační lištu lze zavřít pomocí křížku v pravé části lišty.

Režie

Mzdy

  • Na základě novely Zákoníku práce se s platností od 1. 1. 2024 se na Kartě zaměstnance u Dohody o provedení práce a Dohody o pracovní činnosti bude automaticky uplatňovat Nárok na dovolenou. Podmínky vzniku nároku na dovolenou jsou stejné jako u běžného pracovního poměru s tím rozdílem, že bude stanovena fiktivní týdenní pracovní doba v délce 20 hodin týdně. Na Kartě zaměstnance / Pracovní poměry / Dovolená se při použití funkce Vypočítat bude pracovat pouze s odpracovanými hodinami. To znamená, že pokud nebude mít zaměstnanec v kalendářním roce odpracované žádné hodiny, tak Nárok na dovolenou bude nulový. Důvod je ten, že u DPČ a DPP neexistuje pravidelná pracovní doba určená počtem hodin za jednu pracovní směnu a počtem dnů v týdnu (Po až Ne). To znamená, že u měsíců, pro které doposud neexistuje mzda, se nebude zohledňovat fiktivní odpracovaná doba jako je tomu u běžného pracovního poměru.
  • Na Kartě zaměstnance v záložce Pracovní poměry / Obecné lze nově nastavit způsob výpočtu náhrady za svátek.
    Způsob výpočtu můžete nastavit hromadně pro všechny zaměstnance pomocí funkce Hromadné změny / Období pracovního poměru. Na Kartě mzdy se v případě způsobu výpočtu náhrady v měsíční mzdě nově automaticky vytvoří Nepřítomnost Svátek.
  • Režie / Mzdy / Přehled sociálního pojištění – u této tiskové sestavy je nově možnost přímého odesílání do datových schránek. Funkce je přístupná v případě, že máte v Nastavení agendy nebo v Přístupových právech uživatele a aktivovanou datovou schránku s přístupem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení