Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 11.033
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 11.033

Seyfor, a. s.
15. 02. 2009
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se2

Tento dokument popisuje novinky a zlepšení, provedené do verze 11.033 (v distribuci od 18. února 2009).

Napojení na službu CreditInfo – prolustrujte si své obchodní partnery

Money S3 je nově propojeno s CreditInfo – službou Firemní lustrátor společnosti CreditInfo Czech. Tato služba běží standardně na internetu a vy jejím prostřednictvím získáte přímo z Adresáře podrobné informace o zadané firmě (základní údaje, kreditní skóring, platební morálku, činnosti, informace o konkurzu či likvidaci, účetní závěrky nebo dokonce i úplné kreditní zprávy o subjektu a další.).

Přístup ke službě najdete v Adresáři pod tlačítkem CREDITINFO (na nástrojové liště Funkce nápovědy). Na výběr máte dvě funkce: Lustracezobrazí na základě IČ údaje přímo o společnosti, kterou máte v seznamu Adresáře pod kurzorem, druhou možností je Vyhledání, kde můžete do systému ručně vložit IČ libovolné společnosti.

Obě funkce vás automaticky navedou na portál služby CreditInfo. Při prvním použití je potřeba se zaregistrovat a službu aktivovat v Money S3. Celý proces nastavení pro Money S3 je přehledně popsaný přímo na www stránkách služby. Po zaregistrování a aktivaci vám bude připsáno 50 volných kreditů, které můžete zdarma ihned čerpat ve formě dotazů na jednotlivé subjekty. Před každým dotazem na konkrétní subjekt vidíte, kolik kreditů bude za jeho zodpovězení z konta čerpáno. Další kredity lze pomocí portálu kdykoliv dokoupit.

Nový modul Aktivní saldo

V menu Účetnictví přibyl nový seznam Aktivní saldo, umožňující operativní řešení saldokontních zápisů, tj. úpravy prvotních dokladů v podvojném účetnictví tak, aby práce účetních na tzv. „čištění salda“ byla efektivní a podstatně se zjednodušila.

V novém seznamu se uživateli v přehledné formě zobrazí aktuální saldo včetně agregačních proměnných (účet, IČ, párovací symbol) a konkrétních zaúčtování dokladů na tyto proměnné. Přímo ze seznamu může měnit zdrojové doklady včetně jejich úhrad, případně zaúčtování, a seznam automaticky na tyto změny on-line reaguje. Můžete si také vybrat konfiguraci nebo nastavit libovolnou vlastní, do které lze zahrnout i ostatní proměnné účetního deníku, jako jsou středisko, zakázka, činnost, datum.

Aktivní saldo několikrát zrychluje standardní činnost tzv. „čištění salda“ a u větších firem může měsíčně ušetřit 2-3 dny práce účetní. Pro manažery a účetní poskytuje nové analytické informace z účetního deníku i za více účetních roků současně. Modul je datovou kostkou nad účetním deníkem a jednotlivé agregační úrovně jsou zobrazené ve strukturovaném seznamu. Poskytuje tiskové výstupy včetně grafů a exportu celého seznamu do Excelu v libovolných úrovních a přehledně a pohodlně ukáže jednotlivé agregační úrovně – zvolené konfigurace podle vybraných proměnných (účet, IČ, párovací symbol, datum, středisko, zakázka a činnost).

Modul Aktivní saldo za částku 2 990 Kč zakoupíte podobně jako ostatní moduly (např. „Sklady A“) v každém z našich Konzultačních a prodejních center formou rozšíření licence Money S3Aktivní saldo lze také zdarma vyzkoušet ve Start verzi Money S3 11.033 v případě, že si ji nainstalujete do odlišné složky, než ve které máte stávající licencovanou verzi.

Nový tiskový výstup Obecné sestavy

Tiskový výstup Obecné sestavy je nedílnou součástí samostatného modulu Aktivního salda a umožňuje v podstatě libovolný pohled na data účetního deníku podle nejrůznějších kritérií a jejich zobrazení ve formě grafu a exportu do Excelu. Sestavu najdete v menu Účetnictví / Tiskové sestavy a vytisknete ji pomocí standardního Průvodce.

Výstup plně využívá aparát Aktivního salda a umožňuje tisknout jakoukoliv konfiguraci, kterou nastavíte a uložíte přímo v průvodci této sestavy. Zadané konfigurace se ukládají odděleně od nastavení seznamu Aktivního salda. Princip tvorby je naprosto shodný se seznamemAktivního salda, avšak sestava buduje základní databázi podle zvolené konfigurace, ze které čerpá své údaje v lokálním, dočasném souboru umístěném na konkrétním počítači uživatele. Tato databáze není tedy „aktivní“ ve smyslu Aktivního salda a nepromítají se do ní další případné změny zaúčtování dokladů. Z tohoto důvodu je možné i prohlížení databáze v tzv. „stromečkovém“ seznamu, který zobrazíte pomocí tlačítkaTabulka na poslední straně průvodce.

 

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení