Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 16.500
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 16.500

Seyfor, a. s.
29. 05. 2016
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 16.400 (v distribuci od 19. 4. 2016) a verzí 16.500 (v distribuci od 30. 5. 2016)

Money

Možnosti a nastavení

  • Byl aktualizován seznam Peněžních ústavů podle platného číselníku kódů platebního styku v České republice v Připravených seznamech.
  • Exporty tiskových výstupů do všech podporovaných formátů se nyní ukládají do poslední uživatelsky zvolené složky. Výjimku tvoří exporty pro elektronická podání (zelené tlačítko), které se ukládají do adresáře PRINT instalace Money, bez možnosti toto umístění změnit.
  • Při změně hesla k datové schránce za běhu programu se nově zobrazuje chybový dialog programu s možností nastavit nové heslo namísto původního systémového dialogu, který nové heslo do programu neukládal. V seznamu nových zpráv v datové schránce zobrazovaných na Aktivním informačním řádku se již zobrazují pouze dosud nepřečtené zprávy.

Správa dat

  • Změna struktury datových tabulek při spuštění programu po upgrade na novou verzi se opět provádí i na agendách vyloučených z hromadných operací s datovými soubory. Při vstupu do těchto agend pak není již nutné ukončit program na ostatních stanicích v síti.

Účetnictví

DPH

  • V tiskové sestavě Seznam možných chybných dokladů pro Kontrolní hlášení DPH se nově vypisují doklady, které spadají do oddílů A2; A4; A5; B1; B2; B3 a v některé ze sazeb DPH mají vyplněnou buď jen částku DPH a nulový základ daně, nebo jen částku základu daně a nulové DPH.

Přehledy a tiskové sestavy

  • Do průvodců tiskem Rozvahy, Výsledovky a Obratové předvahy byla doplněna nová možnost filtru – Netisknout účty bez obratů. Pokud je zatržen tento přepínač, nebudou do tisku vstupovat účty, na kterých nejsou žádné obraty ani počáteční stav.

Režie

Mzdy

  • Na základě legislativních změn došlo ke zvýšení slev na děti. S platností od 1. 5. 2016 se zvyšuje měsíční sleva na druhé dítě 1.417 Kč a na třetí a další dítě 1.717 Kč. V připravených seznamech Časově rozlišitelných parametrech mezd vznikl nový záznam s platností od 1. 5. 2016. Na Kartě zaměstnance je potřeba Přidat nové mzdové období od května 2016 a následně můžete pořizovat mzdy za květen 2016.

Mzdy – tiskové sestavy

  • Pro export tiskové sestavy Příloha k žádosti o dávku nemocenského pojištění jsou na přechodné období zavedeny dvě definice exportu a to pro rok 2015, která je stále aktuální a pro rok 2016, kterou ČSSZ nasadí do ostrého prostředí v průběhu měsíce června.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení