Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 11.095
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 11.095

Seyfor, a. s.
15. 05. 2011
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Tento dokument popisuje všechny novinky, odstraněné problémy a rozdíly mezi verzí 11.094 (v distribuci od 11. 4. 2011) a verzí 11.095 (v distribuci od 16. 5. 2011).

Účetnictví

  • Byla upravena funkčnost pro tuzemský Reverse charge – při generování dokladu spadajícího pod tuzemské přenesení daňové povinnosti se pro výpočet daně zohledňují pouze položky nákupního dokladu, a to takové, které mají typ ceny Jen základ a obsahují Členění DPH, neovlivňující Přiznání k DPH, které nejsou odpočtové a které jsou v základní nebo snížené Sazbě DPH. V menu Nástroje / Nastavení účetního roku / Účetnictví / Reverse Charge v záložce Tuzemský přibyl nový přepínač, který určuje, jestli se položky interního dokladu pro přiznání a nárok na odpočet daně mají generovat samostatně podle položek nákupního dokladu. Upozorňujeme, že aby uživatel mohl správně podávat výkaz Výpis k režimu přenesení daňové povinnosti ve formátu určeném správcem daně (MFČR), musí použít tuto novou volbu, na každé položce uvést správné Členění DPH a současně na těchto položkách musí vykazovat každou komoditu v příslušných MJ.
  • Na členění DPH vstupujícím do tiskové sestavy Výpis k režimu přenesení daňové povinnosti je nově možné si buď vybrat jako předmět plnění kód ze seznamu Kódů kombinované nomenklatury, nebo si nastavit libovolný vlastní předmět plnění a množstevní jednotku.
  • Průvodci tiskem přiznání k DPH je nyní pomocí přepínačů možné vypnout plnění řádků 53 a 60 (stejně jako u řádku 52). V případě, že přepínače nejsou zatržené, do řádků 53 a 60 nevstupují žádné hodnoty (ani nula).
  • Money S3 umožňuje tisknout Opravný daňový doklad. Nadpis dokladu se tiskne automaticky, lze jej však upravit v nastavení Typu dokladu. Pro účetní doklady je navíc nastavení nadpisu možné provést v uživatelské konfiguraci, ale typ dokladu má vždy přednost.
  • Byla obnovena funkce pro ověření DIČ podle databáze VIES.

Ostatní

Vznikla možnost komunikace mezi Money S3 a novou externí aplikací iDoklad, kterou najdete na adrese www.idoklad.cz. Jde o bezplatnou webovou aplikaci určenou pro pořizování faktur vydaných, jejíž součástí je také evidence adres a dalších číselníků souvisejících s pořizováním dokladů. Tuto komunikaci v Money S3 nastavíte v menu Nástroje / Nastavení / Externí aplikace, kde je potřeba zadat Přihlašovací údaje a Typ importovaných faktur (pro možnost doplnění předkontace, členění, pokladny/banky). Samotná datová výměna probíhá ve formátu XML a spustíte ji pomocí průvodce v menu Agenda / iDoklad.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení