Novinky z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 17.600
a jeho dopad
na DPH
10. 1. 2024
Chci mít DPH správně

Změny a novinky Money S3 verze 17.600

Seyfor, a. s.
26. 06. 2017
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 17.501 (v distribuci od 12.06.2017) a verzí 17.600 (v distribuci od 27.06.2017)

Money

Možnosti a nastavení

  • Nastavení účetního roku / Účetnictví / Reverse charge / Tuzemský byl rozšířen seznam limitů pro režim přenesení daňové povinnosti o nové kódy podle aktuální legislativy.

Správa dat

  • Verifikace dat (záložka Objednávky / Kontrolovat zásoby) byla rozšířena o automatické kontroly minulých let. Nedochází tím k nepřesnostem, v případě, že jsou v minulém roce stále platné objednávky, které ovlivňují předpokládané stavy zásob.

Režie

Mzdy

  • Na základě legislativních změn došlo ke zvýšení slev na děti. S platností od 1.7.2017 se zvyšuje měsíční sleva na druhé dítě 1.617 Kč a na třetí a další dítě 2.017 Kč. V připravených seznamech Časově rozlišitelných parametrech mezd vznikl nový záznam s platností od 01.07. 2017. Na Kartě zaměstnance je potřeba založit nové Mzdové období „červenec 2017“.
  • Na Kartě zaměstnance je nově umožněno nastavit Úvazek pro konkrétní dny v týdnu. Při výpočtů mzdy se nově zohledňuje úvazek nastavený na Kartě zaměstnance. Nová verze převádí počet dnů zadaných na Kartě zaměstnance na nový způsob nastavení Úvazku (pondělí – pátek). Je potřeba věnovat větší pozornost v případě nastavení méně dnů než je 5denní úvazek (např. v případě nastavení 3 dnů je nově automaticky nastaveno pondělí – středa, což nemusí představovat skutečný stav). V tomto případě vás program při editaci Karty zaměstnance, nebo při pořízení nové mzdy upozorní a bude vyžadovat nastavení konkrétních dnů úvazku. V případě, že máte nastaven úvazek v sobotu nebo neděli, bude vám automaticky dopočítán na Kartě mzdy příplatek „Práce v sobotu a neděli“.

Nástroje

Výměna dat

  • Modul XML Data Exchange nyní umožňuje uskutečňovat datovou výměnu prostřednictvím FTP serveru. Propojení se nastavuje v Definice exportu a importu. Veškerá data se během exportu / importu automaticky archivují v nové složce FTPServer, umístěné pod instalační složkou „Data“.

Ostatní

  • Pokud používáte více certifikátů v systémovém úložišti, můžete na konkrétním Certifikátu definovat Popisný název (v seznamu Certifikátů ve Windows), který se následně zobrazuje i při výběru certifikátu ze systémového úložiště v Money S3 a Kase S3. POZNÁMKA: Certifikát pro EET můžete nastavit globálně pro celou agendu v Nastavení agendy, dále pro konkrétní Prodejní místo na kartě Prodejního místa, nebo pro konkrétního uživatele v Přístupových právech. Certifikát pro elektronický podpis nastavujete globálně v Nastavení agendy v záložce Elektronický podpis nebo pro jednotlivé uživatele na Kartě přístupových práv.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

a jeho dopad
na DPH
10. 1. 2024
Chci mít DPH správně
Zavřít reklamu
Online školení
Konsolidační balíček a jeho dopad na DPH
10.1.2024