Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 17.600
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 17.600

Seyfor, a. s.
26. 06. 2017
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 17.501 (v distribuci od 12.06.2017) a verzí 17.600 (v distribuci od 27.06.2017)

Money

Možnosti a nastavení

  • Nastavení účetního roku / Účetnictví / Reverse charge / Tuzemský byl rozšířen seznam limitů pro režim přenesení daňové povinnosti o nové kódy podle aktuální legislativy.

Správa dat

  • Verifikace dat (záložka Objednávky / Kontrolovat zásoby) byla rozšířena o automatické kontroly minulých let. Nedochází tím k nepřesnostem, v případě, že jsou v minulém roce stále platné objednávky, které ovlivňují předpokládané stavy zásob.

Režie

Mzdy

  • Na základě legislativních změn došlo ke zvýšení slev na děti. S platností od 1.7.2017 se zvyšuje měsíční sleva na druhé dítě 1.617 Kč a na třetí a další dítě 2.017 Kč. V připravených seznamech Časově rozlišitelných parametrech mezd vznikl nový záznam s platností od 01.07. 2017. Na Kartě zaměstnance je potřeba založit nové Mzdové období „červenec 2017“.
  • Na Kartě zaměstnance je nově umožněno nastavit Úvazek pro konkrétní dny v týdnu. Při výpočtů mzdy se nově zohledňuje úvazek nastavený na Kartě zaměstnance. Nová verze převádí počet dnů zadaných na Kartě zaměstnance na nový způsob nastavení Úvazku (pondělí – pátek). Je potřeba věnovat větší pozornost v případě nastavení méně dnů než je 5denní úvazek (např. v případě nastavení 3 dnů je nově automaticky nastaveno pondělí – středa, což nemusí představovat skutečný stav). V tomto případě vás program při editaci Karty zaměstnance, nebo při pořízení nové mzdy upozorní a bude vyžadovat nastavení konkrétních dnů úvazku. V případě, že máte nastaven úvazek v sobotu nebo neděli, bude vám automaticky dopočítán na Kartě mzdy příplatek „Práce v sobotu a neděli“.

Nástroje

Výměna dat

  • Modul XML Data Exchange nyní umožňuje uskutečňovat datovou výměnu prostřednictvím FTP serveru. Propojení se nastavuje v Definice exportu a importu. Veškerá data se během exportu / importu automaticky archivují v nové složce FTPServer, umístěné pod instalační složkou „Data“.

Ostatní

  • Pokud používáte více certifikátů v systémovém úložišti, můžete na konkrétním Certifikátu definovat Popisný název (v seznamu Certifikátů ve Windows), který se následně zobrazuje i při výběru certifikátu ze systémového úložiště v Money S3 a Kase S3. POZNÁMKA: Certifikát pro EET můžete nastavit globálně pro celou agendu v Nastavení agendy, dále pro konkrétní Prodejní místo na kartě Prodejního místa, nebo pro konkrétního uživatele v Přístupových právech. Certifikát pro elektronický podpis nastavujete globálně v Nastavení agendy v záložce Elektronický podpis nebo pro jednotlivé uživatele na Kartě přístupových práv.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení