Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Zveřejněna nová verze Money S3 11.090 v rámci Aktualizace 2011

Solitea Česká republika, a.s. | 17. 01. 2011

17. ledna 2011 byla zveřejněna nová verze Money S3 11.090 ve formě úsporného přechodu z předchozích verzí i jako kompletní instalační balíček.

Nová verze je připravena pro práci v legislativně roku 2011 a obsahuje proto veškeré nové formuláře pro účetnictví i mzdy. Mimo to verze obsahuje řadu novinek a zlepšení funkčnosti, které uživatelům usnadní práci. Kompletní seznam všech změn ve verzi naleznete zde.

Všem uživatelům Money S3 s modulem Mzdy rovněž doporučujeme seznámit se s aktualizovanou metodikou „Založení nového účetního roku 2011 a odpovídající legislativní změny“, která byla v souvislosti s uvedením legislativních změn ve verzi 11.090 doplněna o novou kapitolu Mzdy.

Z nejzajímavějších novinek ve verzi 11.090 vybíráme

 • Legislativní změny – účetnictví:
  • aktualizované připravené seznamy, (např. definice účetních výkazů pro podnikatelské subjekty, cestovní náhrady a časově rozlišitelné parametry mezd)
  • nový formulář pro přiznání k DPH vzor č. 17
  • aktualizovány Podklady pro výpočet daně z příjmů fyzických osob na základě formuláře vzor č. 17 a Podklady pro výpočet daně z příjmu právnických osob na základě formuláře vzor č. 21
  • zavedena možnost podání tzv. dodatečného opravného podání přiznání k DPH
  • rozdělení Reverse charge na Zahraniční a Tuzemský
  • Intrastat se změnami týkajícími se evidence hmotnosti zboží a nové posuzování malých zásilek
 • Legislativní změny – mzdy:
  • změna výpočtu refundace náhrady mzdy za nemoc (karanténu)
  • doplněny nové formuláře Vyúčtování daně z příjmu ze závislé činnosti (vzor č. 16), Vyúčtování srážkové daně z příjmu (vzor č. 13),Přehled o počtu zaměstnanců (vzor č. 10), Daň z příjmů fyzických osob (vzor č. 15), Přehled o výši pojistného a Příloha k žádosti o dávku nemocenského pojištění.
 • Prodejním košíku je nová možnost nastavit ještě před generováním dokladu libovolnou cenovou hladinu, ceník, pevnou prodejní cenu, slevu, typ ceny, sazbu DPH a alternativní měrné jednotky.
 • Nové vedlejší měrné jednotky na zásobách typu Jednoduchá karta a Služba.
 • Nový Přehled čerpání dovolené ve mzdách.

Úspornější a rychlejší údržba dat díky nastavení nepoužívaných agend, možnost spouštět externí aplikace pro E-shop konektor, vylepšení exportu tisku a další

Doporučené odkazy:

Ověřte si, zda máte svou Aktualizaci 2011 aktivovanou – bez ní nejde verze 11.090 stáhnout a nainstalovat

Kde si můžete ověřit, zda máte aktivovanou službu Aktualizace 2011, a učinit přímou objednávku

 • Přihlaste se na Zákaznický portálwww.money.cz/zakportal a v záložce Aktualizace hledejte zobrazenou Aktualizaci 2011. V případě, že jste službu nezakoupili a není objednána, vám portál umožní přímou objednávku – vygenerování zálohové faktury, po jejíž úhradě bude služba automaticky zpřístupněna.
 • Kontaktujte naše obchodní oddělení na telefonních číslech: Praha 244 001 288, Brno 549 522 511 nebo e-mailem na obchod@money.cz.

Štítky článku

Aktuality

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

09. 04. 2020
Splatnost daně za únor 2020 (mimo spotřební daň z lihu)
15. 04. 2020
Záloha na daň za 1. čtvrtletí 2020
20. 04. 2020
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.