Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele

Zrychlili jsme síťovou verzi Money S3

Solitea Česká republika, a.s. | 27. 02. 2020

„Na čem právě pracujete?“ Pokud byste tuto otázku v uplynulých dvou letech položili některému z vývojářů Money S3, dost pravděpodobně by vám odpověděl, že na zrychlení systému. Jen za první tři čtvrtiny roku 2019 naši lidé na tomto úkolu odpracovali 2 900 hodin. Těší nás, že řada z vás už zrychlení v praxi zaznamenala.

Pravidelně se vás, uživatelů, ptáme, jak hodnotíte Money S3, a moc děkujeme za všechny odpovědi. Od těch, kteří používají síťovou verzi, v minulosti zaznívalo, že by uvítali rychlejší systém. Zpětná vazba je pro nás při plánování rozvoje rozhodující. Proto se zrychlení Money S3 stalo prioritou, které se intenzivně věnujeme už dva roky.

Převod na novou databázi

Abychom dosáhli zvýšení rychlosti, musíme převést původní databázi Money na novou verzi. Zní to jednoduše, ale ve skutečnosti je to náročný a komplikovaný proces. První rok naši vývojáři plánovali, jak databázi převádět a chystali prototyp.

Potom jsme začali s postupným převodem části databáze. Jen od začátku roku 2019 vývojáři převodem strávili 1 700 hodin. Dalších 1 200 hodin pak zabralo důkladné testování, abychom měli jistotu, že vše bezchybně funguje.

Rychlejší práce po síti

Money S3 je nyní celkově rychlejší než dříve. Úplně největší zrychlení zaznamenáte, pokud používáte síťovou verzi (Money S3 máte uložené na firemním serveru a z ostatních počítačů k němu přistupujete po síti).

V převodu dalších částí databáze stále pokračujeme, takže se můžete těšit na další zrychlování systému. Proto doporučujeme průběžně instalovat nové verze Money S3.

O kolik je Money S3 rychlejší

Zrychlení Money S3 je dobře vidět například při filtrování. Ukážeme si to na příkladu:

  • Máte 250 000 záznamů.
  • Používáte Money S3 v síťové verzi.
  • Na podzim roku 2018 by vám filtrování trvalo zhruba 8,5 minuty.
  • V současnosti dostanete výsledek za 5 sekund.

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

01. 06. 2020
Splatnost 1. splátky daně (poplatníci s daní vyšší než 5 000 Kč s výjimkou poplatníků provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb)
01. 06. 2020
Splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 Kč včetně)
01. 06. 2020
Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.