Vše z Money / Produktové novinky/Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce

Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce
Seyfor, a. s.
31. 10. 2023
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se71
Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce

Nová verze Money S3 23.900 přináší grafické změny interního prostředí programu, a především aktualizace podle nové legislativy – konkrétně nově přijatého zákoníku práce. O co se jedná a čím dalším vám usnadníme práci? Přečtěte si naše shrnutí.

Nové grafické prvky (i) uvnitř programu

Snažili jsme se o to, aby nový grafický design byl jednotný napříč celým programem Money S3. Ať už pracujete v hlavním modulu nebo v některé z doplňkových aplikací, všude se setkáte s konzistentním vzhledem.

Připomeňte si hlavní grafické změny z minulé verze.

  • Nové ikony pro lepší navigaci: Nabídka v kartě Nástroje je nyní vizuálně bohatší díky novým ikonám. Ikony byly navrženy tak, aby co nejvíce odpovídaly své funkci a zároveň byly co nejvíce intuitivní. Ať už hledáte Editor formulářů, Prohlížeč tiskových záloh nebo třeba ISDOC Reader, díky novým ikonám najdete potřebnou funkci rychleji.
  • Nové úvodní obrazovky: Program Money S3 a všechny jeho součásti, jako je Editor formulářů, Money S3 Kasa, S3 Automatic, mají nové grafické provedení úvodní obrazovky. Design je nyní jednotnější a přehlednější, což usnadňuje rychlou orientaci i v těch nejkomplexnějších částech programu.

Aktualizace v souladu s novým zákoníkem práce

S ohledem na novou legislativu jsme upravili některé klíčové části Money S3, aby byly v souladu s novými požadavky stanovenými v zákoníku práce. Díky těmto aktualizacím si můžete být jisti, že váš systém je aktuální a vyhovuje platným právním normám.

Novinky v nárocích na dovolenou

Změny v zákoníku práce znamenají, že od 1. 1. 2024 bude na kartě Zaměstnance u dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti automaticky uplatňován nárok na dovolenou. Co to znamená v praxi?

  • Fiktivní týdenní pracovní doba: Ačkoli DPČ a DPP nemají pravidelnou pracovní dobu stanovenou počtem hodin za směnu, systém nyní stanoví fiktivní týdenní pracovní dobu v délce 20 hodin.
  • Výpočet nároku na dovolenou: Na kartě Zaměstnance / Pracovní poměry / Dovolená bude funkce „Vypočítat“ brát v úvahu pouze odpracované hodiny. To znamená, pokud zaměstnanec v daném kalendářním roce neodpracuje žádné hodiny, jeho nárok na dovolenou bude nulový.

Nově možnost nastavení náhrady za svátek

S novu verzí lze navíc na Kartě zaměstnance v záložce Pracovní poměry / Obecné nově nastavit způsob výpočtu náhrady za svátek.

Způsob výpočtu můžete nastavit hromadně pro všechny zaměstnance pomocí funkce Hromadné změny / Období pracovního poměru. Na kartě Mzdy se v případě způsobu výpočtu náhrady v měsíční mzdě nově automaticky vytvoří Nepřítomnost Svátek.

Praktičtější odesílání sestav

V dnešní digitální době je efektivní a rychlá komunikace nezbytností. Nová verze Money S3 přináší novou funkcionalitu pro odesílání tiskových sestav.

U tiskové sestavy Režie / Mzdy / Přehled sociálního pojištění nyní najdete možnost přímého odesílání do datových schránek. Vyhnete se tak nutnosti manuálně stahovat sestavu a následně ji nahrávat do datové schránky. Nyní lze tento proces provést přímo z Money S3 s několika kliknutími.

 

Pozor: Funkce je přístupná v případě, že máte v Nastavení agendy nebo v Přístupových právech uživatele aktivovanou datovou schránku s přístupem.

Money S3 se zlepšuje pro vás

Ať už jste dlouholetým uživatelem Money S3 nebo nováčkem, aktualizace jsou pro vás vždy připraveny, a to s řadou vylepšení, která vám usnadní vaši každodenní práci s programem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení