Novinky z Money / Produktové novinky/Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce
ve mzdové účtárně
29. 11. 2023
Chci mít mzdy správně

Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce

Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce
Seyfor, a. s.
31. 10. 2023
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se69
Co přináší nová verze Money S3? Vylepšený interní vzhled a aktualizace dle zákoníku práce

Nová verze Money S3 23.900 přináší grafické změny interního prostředí programu, a především aktualizace podle nové legislativy – konkrétně nově přijatého zákoníku práce. O co se jedná a čím dalším vám usnadníme práci? Přečtěte si naše shrnutí.

Nové grafické prvky (i) uvnitř programu

Snažili jsme se o to, aby nový grafický design byl jednotný napříč celým programem Money S3. Ať už pracujete v hlavním modulu nebo v některé z doplňkových aplikací, všude se setkáte s konzistentním vzhledem.

Připomeňte si hlavní grafické změny z minulé verze.

  • Nové ikony pro lepší navigaci: Nabídka v kartě Nástroje je nyní vizuálně bohatší díky novým ikonám. Ikony byly navrženy tak, aby co nejvíce odpovídaly své funkci a zároveň byly co nejvíce intuitivní. Ať už hledáte Editor formulářů, Prohlížeč tiskových záloh nebo třeba ISDOC Reader, díky novým ikonám najdete potřebnou funkci rychleji.
  • Nové úvodní obrazovky: Program Money S3 a všechny jeho součásti, jako je Editor formulářů, Money S3 Kasa, S3 Automatic, mají nové grafické provedení úvodní obrazovky. Design je nyní jednotnější a přehlednější, což usnadňuje rychlou orientaci i v těch nejkomplexnějších částech programu.

Aktualizace v souladu s novým zákoníkem práce

S ohledem na novou legislativu jsme upravili některé klíčové části Money S3, aby byly v souladu s novými požadavky stanovenými v zákoníku práce. Díky těmto aktualizacím si můžete být jisti, že váš systém je aktuální a vyhovuje platným právním normám.

Novinky v nárocích na dovolenou

Změny v zákoníku práce znamenají, že od 1. 1. 2024 bude na kartě Zaměstnance u dohody o provedení práce a dohody o pracovní činnosti automaticky uplatňován nárok na dovolenou. Co to znamená v praxi?

  • Fiktivní týdenní pracovní doba: Ačkoli DPČ a DPP nemají pravidelnou pracovní dobu stanovenou počtem hodin za směnu, systém nyní stanoví fiktivní týdenní pracovní dobu v délce 20 hodin.
  • Výpočet nároku na dovolenou: Na kartě Zaměstnance / Pracovní poměry / Dovolená bude funkce „Vypočítat“ brát v úvahu pouze odpracované hodiny. To znamená, pokud zaměstnanec v daném kalendářním roce neodpracuje žádné hodiny, jeho nárok na dovolenou bude nulový.

Nově možnost nastavení náhrady za svátek

S novu verzí lze navíc na Kartě zaměstnance v záložce Pracovní poměry / Obecné nově nastavit způsob výpočtu náhrady za svátek.

Způsob výpočtu můžete nastavit hromadně pro všechny zaměstnance pomocí funkce Hromadné změny / Období pracovního poměru. Na kartě Mzdy se v případě způsobu výpočtu náhrady v měsíční mzdě nově automaticky vytvoří Nepřítomnost Svátek.

Praktičtější odesílání sestav

V dnešní digitální době je efektivní a rychlá komunikace nezbytností. Nová verze Money S3 přináší novou funkcionalitu pro odesílání tiskových sestav.

U tiskové sestavy Režie / Mzdy / Přehled sociálního pojištění nyní najdete možnost přímého odesílání do datových schránek. Vyhnete se tak nutnosti manuálně stahovat sestavu a následně ji nahrávat do datové schránky. Nyní lze tento proces provést přímo z Money S3 s několika kliknutími.

 

Pozor: Funkce je přístupná v případě, že máte v Nastavení agendy nebo v Přístupových právech uživatele aktivovanou datovou schránku s přístupem.

Money S3 se zlepšuje pro vás

Ať už jste dlouholetým uživatelem Money S3 nebo nováčkem, aktualizace jsou pro vás vždy připraveny, a to s řadou vylepšení, která vám usnadní vaši každodenní práci s programem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

ve mzdové účtárně
29. 11. 2023
Chci mít mzdy správně
Zavřít reklamu
Online školení
Důležité novinky ve mzdové účtárně
29.11.2023