Vše z Money / Produktové novinky/[Money S3 18.600] V nové verzi na vás čeká dlouhodobé ošetřovné i snazší zakládání agend
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

[Money S3 18.600] V nové verzi na vás čeká dlouhodobé ošetřovné i snazší zakládání agend

[Money S3 18.600] V nové verzi na vás čeká dlouhodobé ošetřovné i snazší zakládání agend
Seyfor, a. s.
27. 06. 2018
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se3
[Money S3 18.600] V nové verzi na vás čeká dlouhodobé ošetřovné i snazší zakládání agend

Od 1. června 2018 začala správa sociálního zabezpečení vyplácet novou dávku nemocenského pojištění – tzv. dlouhodobé ošetřovné. Money S3 ve své nejnovější verzi 18.600 umí tuto dávku zaúčtovat, promítnout do mzdy nebo připravit tiskové sestavy. Těšit se můžete i na snadnější zakládání nových agend nebo práci se skupinovým DPH.

Dlouhodobé ošetřovné i související tiskové sestavy

Na seznamu nepřítomností zaměstnance a v sekci Absence, na kartě Mzdy, máte v rozbalovací nabídce možnost vybrat novou položku – dlouhodobé ošetřovné. Money při této volbě automaticky přepočítá výši mzdy, která zaměstnanci za daný měsíc náleží, a vše korektně zaúčtuje.

V systému navíc přibyly i důležité tiskové sestavy, které se k dlouhodobému ošetřovnému vážou. Mimo jiné si tak můžete kdykoliv vystavit a vytisknout mzdový list, evidenční list důchodového pojištění nebo přílohu žádosti o dávku nemocenského pojištění.

Zakládání agend je teď ještě jednodušší

Při zakládání nové účetní agendy teď můžete ze vzorové (master) agendy rychle přebrat uživatelskou konfiguraci, nastavení účetního roku i nastavení bankovních účtů a pokladen.

Novinku ocení zejména účetní kanceláře, které se starají o účetnictví několika dalším firmám a často zakládají nové agendy. Stačí, když si vytvoříte jednu vzorovou agendu, ze které následně rychle vytvoříte další agendy, aniž byste museli vše nastavovat od začátku.

DŮLEŽITÉ: Nové funkce a vylepšení do Money přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení.

DIČ pro skupinové DPH už se nepřepisuje

Při zakládání nového nebo aktualizaci stávajícího kontaktu v Adresáři vám Money usnadňuje práci tím, že automaticky stahuje údaje klienta z rejstříku Ministerstva financí – ARESu.

Pokud je však tento kontakt součástí holdingu a využívá možnosti skupinového DPH, má jiné DIČ, které není v ARESu. Money S3 18.600 proto při aktualizaci kontaktu DIČ nestahuje a nemění – nechá vám u kontaktu to, které jste si zadali manuálně.


Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 18.600 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.

Upozornění: Money S3 18.600 je poslední verze, kterou lze instalovat na operačních systémech Windows XP a Windows Server 2003. Jestliže jeden z těchto systémů stále používáte, ozvěte se nám, abychom našli řešení pro další verze.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení