Vše z Money / Produktové novinky/[Money S3 20.304] Vychází nová verze Money S3. Zohledňuje změny v ošetřovném i vaše přání
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

[Money S3 20.304] Vychází nová verze Money S3. Zohledňuje změny v ošetřovném i vaše přání

[Money S3 20.304] Vychází nová verze Money S3. Zohledňuje změny v ošetřovném i vaše přání
Seyfor, a. s.
01. 04. 2020
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se2
[Money S3 20.304] Vychází nová verze Money S3. Zohledňuje změny v ošetřovném i vaše přání

Nová verze Money S3 – 20.304 – zohledňuje změny ošetřovného, které zavedla vláda v reakci na pandemii koronaviru. Zároveň jsme do verze přidali několik praktických vylepšení, například uživatelská pole do Adresáře nebo možnost načítání elektronických neschopenek z datových schránek.

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 20.304 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.


Úprava výpočtu mezd kvůli změnám v ošetřovném

Vláda v reakci na uzavření škol kvůli koronaviru upravila tzv. ošetřovné – dávku nemocenského pojištění, kterou stát vyplácí rodičům, když se doma starají o dítě. Dřív se tato dávka vyplácela jen při péči o dítě do 10 let věku, nyní ji stát vyplácí až do 13 let věku dítěte.

V souvislosti s touto změnou jsme v nové verzi Money S3 upravili výpočet mezd a navazující formuláře pro hlášení na správu sociálního zabezpečení. Změny se promítnou už při výpočtu mezd za březen, které budete zpracovávat v dubnu. Jenom si nezapomeňte své Money S3 včas aktualizovat.

Připravované legislativní změny v průběhu dubna 2020

V souvislosti se změnou náhrad zaměstnancům přineseme v nové verzi 20.304 nový typ nepřítomnosti “Překážka na straně zaměstnavatele” , na kterém bude možné nastavit výši náhrady zaměstnanci. Tento typ budou dále podporovat výpočty mezd v systému a tiskové sestavy. Verzi plánujeme vydat během 7. 4. 2020. Do vydání této verze postupujte podle tohoto návodu.

Uživatelská pole už i v Adresáři

Uživatelská pole v Money S3 dobře znáte z prodejních nebo nákupních dokladů, nyní můžete sloupce s vlastními proměnnými přidávat také do Adresáře.

K vybraným kontaktům si tak například přiřadíte nové uživatelské pole pro GLN kód – globální lokalizační číslo k identifikaci subjektů ve vašem dodavatelském řetězci.

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2020. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Načítání eNeschopenek z datových schránek

Jestliže vám správa sociálního zabezpečení posílá do datové schránky informace o dočasné pracovní neschopnosti vašich zaměstnanců, tzv. eNeschopenky, můžete si tyto zprávy stáhnout a nahrát přímo do Money. Systém je zpracuje a se všemi informacemi tak pracujete ve svém ekonomickém systému, aniž byste museli složitě komunikovat pomocí šifrovacích certifikátů.

Možnost hromadného reverse charge

Firmy, které často obchodují se zahraničím, ocení novou funkci hromadného reverse charge. Na seznamu faktur přijatých nyní můžete najednou označit všechny faktury, které chcete řešit v rámci přenesené daňové povinnosti. Poté nad nimi spustíte funkci reverse charge.

Systém v takovém případě ze všech faktur načte data a připraví vám potřebné interní doklady pro zúčtování přenesené daňové povinnosti.

Kompletní seznam všech novinek v nové verzi Money S3 20.304 najdete tady.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.