Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 prodlužuje izolačku a zjednodušuje výpočet mezd
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Nová verze Money S3 prodlužuje izolačku a zjednodušuje výpočet mezd

Nová verze Money S3 prodlužuje izolačku a zjednodušuje výpočet mezd
Seyfor, a. s.
27. 05. 2021
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se53
Nová verze Money S3 prodlužuje izolačku a zjednodušuje výpočet mezd

Obsah

  Aktuální verze programu Money S3 – 21.501 – reaguje na prodloužení lhůty pro karanténní příspěvek (tzv. izolačky) nebo zjednodušuje výpočet průměrného hodinového výdělku pro zaměstnance, kteří v posledním čtvrtletí neodpracovali 21 pracovních dní. Abyste mohli pohodlně zpracovat květnové mzdy, přejděte na novou verzi ideálně co nejdříve.

  Prodloužení izolačky

  Poslanecká sněmovna na konci dubna rozhodla, že mimořádný příspěvek při nařízené karanténě, tzv. izolačku, bude možné vyplácet i za květen a červen. Nová verze Money S3 na to reaguje a umožní vám zahrnout příspěvek do mzdy také při výpočtu květnových a červnových mezd.

  Původně ale izolačka měla končit už v dubnu a předchozí verze Money s tím takto počítaly. Proto na novou verzi přejděte ideálně ještě před zpracováním květnových mezd, ať jste s předstihem připravení a nemusíte pak příspěvek zbytečně dopočítávat ručně.

  Výpočet průměrného hodinového výdělku

  V souvislosti s pandemií a omezením služeb došlo ještě k jedné nepříjemnosti – někteří zaměstnanci nemají za poslední čtvrtletí odpracovaných 21 pracovních dní a není snadné jim tak vypočítat průměrný hodinový výdělek, který potřebujete znát kvůli náhradám mezd za dovolenou nebo nemocenskou.

  Money S3 na to myslí a v takovém případě automaticky provede výpočet pravděpodobného výdělku. Na tuto skutečnost vás navíc pomocí notifikačního okna upozorní. Vy můžete použitou částku buďto akceptovat a dále s ní pracovat, nebo si udělat výpočet vlastní. Záleží na vás a vaší konkrétní situaci.

  Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2021. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

  Zůstatek u dokladů v agendě Banky a Pokladny

  Pokud si nad agendou Banky nebo Pokladny otevřete doklad, Money S3 vám automaticky ukazuje peněžní zůstatek v bance či pokladně. Tento zůstatek ale může být velmi rychle neaktuální, pokud v programu pracuje více lidí naráz a například zrovna proplácejí faktury.

  Z tohoto důvodu si nově můžete zůstatek skrýt, aby vás zbytečně nemátl. Stejnou možnost jsme přidali také do dashboardu Money Dnes.

  Novinek a vylepšení je v novém Money S3 21.501 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Aktualizujte si své Money S3

  Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

  Money S3 v akci se slevou 50%
  Zjistit více
  Akce -50%
  platí pouze
  do 2.8.2024
  Money S3 -50%
  Zavřít reklamu
  Money S3 v akci se slevou 50%
  Akce platí pouze do 31.7.2023.