Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 sama vypočítá a pohlídá nárok na dovolenou vašich zaměstnanců
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nová verze Money S3 sama vypočítá a pohlídá nárok na dovolenou vašich zaměstnanců

Nová verze Money S3 sama vypočítá a pohlídá nárok na dovolenou vašich zaměstnanců
Seyfor, a. s.
29. 03. 2023
Doba čtení4 minuty čtení
Líbilo se21
Nová verze Money S3 sama vypočítá a pohlídá nárok na dovolenou vašich zaměstnanců

Nová verze Money S3 přináší všem uživatelům zásadní změny, které zase o kousek více vylepší jejich pracovní procesy a usnadní každodenní agendu. Změny se týkají výpočtu nároku na dovolenou, nových tzv. rychlých aktualizací či zálohových faktur ve více jazycích.

Nárok na dovolenou systém vypočítá za vás

Na Kartě zaměstnance s novou verzí systému přibude nová funkce na automatický výpočet nároku na dovolenou. Jak je známo, nárok na dovolenou vzniká po odpracování 4 týdnů a ovlivňuje ho počet odpracovaných dní v kalendářním roce. Jak ve všem neztratit přehled?

Doteď program Money S3 výpočet nároku na dovolenou neumožňoval a personálnímu či mzdovému oddělení nezbývalo než nárok vypočítávat ručně. Vše bylo o to komplikovanější v případech, kdy zaměstnanec nastoupil či odešel v průběhu roku nebo změnil délku svého úvazku apod.

Nyní systém Money S3 dokáže vše spočítat za vás. Nastavíte si, na kolik týdnů dovolené máte ve vaší společnosti nárok (standartně jsou v základu nastaveny 4 týdny podle zákoníku práce, ale lze to individuálně upravit i na 5 týdnů apod.) a podle toho, jaký má daný zaměstnanec úvazek, jaké je jeho datum nástupu (v případě, že nastoupil v průběhu roku) a dalších náležitostí, Money samo automaticky vypočítává jeho nárok na dovolenou. 

Co se konkrétně změnilo v systému Money S3?

V souvislosti se změnami výpočtu dovolené byla vytvořena nová záložka Dovolená a ze záložky Obecné byly některé údaje přemístěny (původní evidované hodnoty týkající se dovolené jako Převod z minulého roku, Nárok a Čerpána za rok).

Nově jsou zde pole pro nastavení Týdenní pracovní doby a pro nastavení Pracovní směny (počet hodin, které má zaměstnanec v denním úvazku).

Na záložku Dovolená jsou nově doplněny tyto údaje:

  1. Nárok na dovolenou
  2. Automaticky přepočítávat nárok při vytváření mzdy
  3. Základní výměra
  4. Ruční krácení nároku
  5. Evidence Zůstatku dovolené

Všechny hodnoty na nové záložce Dovolená je možné nastavit/měnit pomocí funkce Hromadné změny / Období pracovního poměru a veškeré tyto změny jsou zohledněny na tiskových sestavách.

Přehled, pod kterým střediskem zaměstnanec pracuje

Nyní je možné v seznamu zaměstnanců přidat sloupec, ve kterém uživatelé uvidí konkrétní střediska, pod kterými jsou daní zaměstnanci účtovaní. V případě že zaměstnanec spadá pod více nákladových středisek, jsou tam vypsané všechny.

Rychlé aktualizace pro vaši bezproblémovou práci

Od nové verze se do systému Money S3 přidává speciální úprava, která v případě, že v aktuální verzi nastane nějaká technická chyba, zajistí rychlé doručení nové opravené verze, a samotní uživatelé tak nebudou touto chybou při práci nijak dotčeni.

Funkce spustí instalaci rychlé aktualizace systému, čímž v případě potřeby náhlé změny v programu se uživateli doručí nová verze. Vše funguje následovně:

  1. Případ rychlé aktualizace uživatelé poznají tak, že u své ikony systému Money S3 na hlavním panelu uvidí speciální aktualizační znak (bude to pouze v případě nutných rychlých aktualizací, jiných aktualizací se to týkat nebude).  2. Dále přímo v programu Money S3 uživatelé rychlou aktualizaci zaznamenají pomocí speciálního znaku na Aktivním informačním řádku programu.  3. Uživatelé aktualizaci programu mohou provést sami, anebo se jim nová verze automaticky nainstaluje v případě, že program Money S3 vypnou a znovu spustí.

Možnost povinného zadávání katalogových čísel či čárových kódů

V Nastavení agendy / Sklad jsou nové volby Povinně zadávat katalog nebo čárový kód. Zároveň je umožněno nastavit kontrolu na duplicitu, a to buď pouze s varováním, nebo zákazem tvořit duplicity. Tyto kontroly jsou zapracovány do ruční tvorby zásob na skladě, ale stejně tak i při XML importech, nebo importech z Excelu. Této funkce lze využít například při napojení na e-shopová řešení, které chystáme v budoucích verzích.  

Pro XML importy je nově k dispozici také nový spojovací klíč – a to e-mail. Je to spojovací klíč, na základě kterého si můžete propojovat adresy, osoby, provozovny vzájemně mezi systémy. Typicky opět v případě napojení na e-shopová řešení.

Různé jazyky pro vaše zálohové faktury

Od nové verze je pro uživatele k dispozici také možnost vytváření zálohových faktur i v cizích jazycích.

Př. Pokud má uživatel zálohovou fakturu, kterou potřebuje poslat např. do Německa, lze nyní využít šablony této faktury přímo v německém jazyce.

Zlepšujeme se pro vás

S novými verzemi se vždy snažíme přizpůsobit vašim potřebám, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší zážitek z používání systému Money S3. Nové verze obsahují nejen vylepšení, která jsou již zmíněna výše, ale také další novinky, které mohou výrazně zjednodušit a zefektivnit vaši práci.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení