Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 usnadňuje práci zejména mzdovým účetním
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Nová verze Money S3 usnadňuje práci zejména mzdovým účetním

Nová verze Money S3 usnadňuje práci zejména mzdovým účetním
Seyfor, a. s.
31. 03. 2022
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se52
Nová verze Money S3 usnadňuje práci zejména mzdovým účetním

Pohodlnější zaměstnávání cizinců, možnost zadávat kombinaci úkolové a hodinové mzdy nebo větší přehled nad exekucemi. V nové verzi Money S3 22.300 jsme zapracovali především na vylepšeních modulu Mzdy a personalistika, po kterých jste sami volali. Money nově také umožňuje uzamknout doklady po účetní závěrce.

Vylepšení modulu Mzdy a personalistika

Pokud chce člověk z ciziny pracovat v Česku, dostane od správy sociálního zabezpečení přidělené evidenční číslo pojištěnce, které slouží jako alternativa rodného čísla. V nové verzi Money S3 toto číslo můžete zadat do karty zaměstnance odkud se tato hodnota přenese do tiskových sestav nebo evidenčních listů, což vám výrazně usnadní komunikaci se správou sociálního zabezpečení.

Další novinkou je tisková sestava Soupis exekucí, díky které si kdykoliv připravíte soupis všech platných exekucí pro daného zaměstnance. Máte tak nad agendou větší přehled nebo rychle vytvoříte report pro exekutora.

Na kartě zaměstnance v záložce mzdy nově můžete zadávat kombinaci hodinové a úkolové mzdy. Takže například 100 hodin úvazku zadáte jako hodinovou mzdu a zbylých 60 hodin úvazku jako úkolovou mzdu. Díky tomuto rozdělení vám pak Money správně počítá odměny při dovolených nebo nemocenských, navíc nemusíte systém obcházet například zadáváním prémií.

V Money S3 nyní najdete také aktualizované formuláře pro správu sociálního zabezpečení nebo zdravotní pojišťovnu. Od 1.4.2022 je nutné používat novou tiskovu sestavu pro přihlášení zaměstnance u správy sociálního zabezpečení a dodržet lhůtu 8 dnů pro toto přihlášení zaměstnance.

Uzamknutí dokladů po účetní závěrce

Jakmile v Money S3 zpracujete účetní závěrku, máte nyní v posledním kroku možnost uzamknout všechny doklady v daném roce. Díky tomu se nemůže stát, že by je kdokoliv omylem upravoval nebo přepisoval.

Uživatelé s vyšším oprávněním samozřejmě mohou doklady v případě potřeby znovu odemknout a upravit, ale díky viditelné ikoně zámečku se nestane, že by to udělali omylem nebo v nevědomí, že tyto doklady jsou součástí účetní závěrky.

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2022. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Rychlejší odezva systému

Do přiznání k DPH, přiznání v rámci OSS nebo kontrolního hlášení může vstupovat i několik tisíc dokladů. Money S3 proto dříve pomaleji reagovalo, pokud jste se zpětně chtěli k těmto přiznáním vrátit, znovu si je prohlédnout nebo například vytisknout.

Nyní jsme systém optimalizovali a odezva je tak násobně rychlejší. I k přiznáním, která obsahují tisíce dokladů, se dostanete v rámci několika minut.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 22.300 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení