Vše z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 usnadňuje přípravu přehledů pro pojišťovny nebo agendu cestovních náhrad
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Nová verze Money S3 usnadňuje přípravu přehledů pro pojišťovny nebo agendu cestovních náhrad

Nová verze Money S3 usnadňuje přípravu přehledů pro pojišťovny nebo agendu cestovních náhrad
Seyfor, a. s.
31. 10. 2022
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se27
Nová verze Money S3 usnadňuje přípravu přehledů pro pojišťovny nebo agendu cestovních náhrad

V nejnovější verzi Money 22.900 se můžete těšit na jednodušší zpracování přehledů za zaměstnance pro zdravotní pojišťovny a správu sociálního zabezpečení, vylepšenou aktualizaci cestovních náhrad nebo ještě pohodlnější zakládání nového účetního roku.

Přehledy pro pojišťovny za kvartál nebo za celý rok

Při přípravě přehledů pro zdravotní pojišťovnu nebo správu sociálního zabezpečení nyní v Money můžete vytvořit přehled za kvartál nebo za celý rok – a nikoliv pouze za jednotlivé měsíce. Stačí, když si v programu nastavíte časový interval, přehled vygenerujete a případně rovnou odešlete na příslušný úřad.

Jednotlivé částky odvedeného pojistného můžete na přehled propsat po jednotlivých měsících, nebo souhrnně za celé období. Také si můžete pro vlastní potřeby vygenerovat přehled pouze za vybrané zdravotní pojišťovny, nebo za všechny pojišťovny naráz.

Zlepšený systém aktualizací cestovních náhrad

Změnili jsme logiku při aktualizaci cestovních náhrad – nyní se částky dané legislativou nemění napevno, ale jen pro dané časové období.

Například v roce 2022 došlo v legislativě 3× ke změnám částek pro cestovní náhrady. Money si nyní pamatuje všechny částky i zpětně a automaticky nabídne tu aktuální k datu, ke kterému „cesťák“ vystavujete. Pokud tedy cestovní náhrady pro zaměstnance vypočítáváte zpětně nebo na přelomu roku, stačí jen zadat datum cesty a systém vždy vybere správné sazby.

Pro ještě větší přehled si navíc můžete zobrazit všechny změny v cestovních náhradách a jednoduše tak zjistit, kdy přesně se částky měnily a o kolik.

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2022. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Upozornění na nový účetní rok

S koncem kalendářního roku vás pomalu čeká založení nového účetního roku. Abyste to měli pohodlnější, Money vás po 1. lednu automaticky hned po spuštění upozorní, že je potřeba založit nový účetní rok, abyste náhodou nezapomněli a nezadávali doklady ještě do starého roku.

V nastavení programu si zároveň můžete zvolit, zda má Money po spuštění automaticky otevírat aktuální účetní rok, nebo rok, který si sami vyberete.

Legislativní změny ve mzdách

V souvislosti s legislativním navýšením normativních nákladů na bydlení jsme v Money upravili tuto částku, aby systém správně počítal srážky ze mzdy nebo nezabavitelnou částku v případě exekucí. Vše je zcela automatické, nemusíte nic nastavovat.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 22.900 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.