Novinky z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 vylepšuje automatizaci nebo import faktur z iDokladu
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Nová verze Money S3 vylepšuje automatizaci nebo import faktur z iDokladu

Nová verze Money S3 vylepšuje automatizaci nebo import faktur z iDokladu
Seyfor, a. s.
30. 08. 2022
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se21
Nová verze Money S3 vylepšuje automatizaci nebo import faktur z iDokladu

V nejnovější verzi Money S3 – 22.700 – se můžete těšit na nové možnosti modulu S3 Automatic, vylepšení importu faktur z iDokladu nebo možnost exportovat mzdové listy či vyúčtování mezd také do Excelu.

Nové možnosti automatizace

Pokud máte aktivované moduly S3 Automatic a Periodická fakturace, práci vám výrazně usnadní možnost automatizace vyřízení objednávky. Money totiž po přijetí objednávky zkontroluje, zda máte objednané zboží na skladě – a pokud ano, vygeneruje fakturu, odešle ji na e-mail zákazníka a vás o tom jen informuje. 

Ulehčit práci si můžete i se zpracováním zálohových faktur. Pokud máte vystavenou zálohovou fakturu a klient vám ji uhradí, modul S3 Automatic obratem vystaví klasickou vyúčtovací fakturu (daňový doklad), abyste to nemuseli dělat ručně. Tuto funkci můžete kdykoliv dle potřeby aktivovat i deaktivovat. 

Vylepšení importu faktur z iDokladu

Pokud si do Money S3 importujete faktury z iDokladu, systém nyní jako datum účetního případu uvede datum vystavení faktury nebo uskutečnění zdanitelného plnění (DUZP) – vždy to, které je starší. Odpadá tak dřívější komplikace, kdy se jako datum účetního případu propisovalo datum importu dokladu a vy jej pak museli ručně upravovat. Samozřejmě stále platí, že si datum účetního případu (které se následně propisuje do účetního deníku) můžete kdykoliv přepsat. 

Vylepšení doznala i situace, v níž do Money importujete fakturu s uskutečněným zdanitelným plněním v předchozím roce. Typicky v případech, kdy jste v lednu vystavili fakturu ještě za prosincové práce. Nově systém dokáže tuto situaci včas rozpoznat a fakturu vám do nového roku vůbec neimportuje. Díky tomu víte, že se v Money musíte nejdříve vrátit do předchozího roku, a teprve poté fakturu importovat. 

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2022. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Export mzdových dokumentů nově i do Excelu

Poslední významnější novinkou je rozšíření možností exportu v modulu Mzdy. Nově můžete mzdové listy a vyúčtování mezd exportovat také do Excelu (dříve to šlo jen do PDF). To vám usnadní kontrolu a případnou editaci vygenerovaných dokumentů. 

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 22.700 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních