Novinky z Money / Produktové novinky/Nová verze Money S3 zjednodušuje srážky ze mzdy při exekuci i tvorbu daňových dokladů
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Nová verze Money S3 zjednodušuje srážky ze mzdy při exekuci i tvorbu daňových dokladů

Nová verze Money S3 zjednodušuje srážky ze mzdy při exekuci i tvorbu daňových dokladů
Seyfor, a. s.
29. 09. 2022
Doba čtení2 minuty čtení
Líbilo se3
Nová verze Money S3 zjednodušuje srážky ze mzdy při exekuci i tvorbu daňových dokladů

V nové verzi Money S3 22.800 můžete nezabavitelnou částku ze mzdy zadávat jako procento nebo konkrétní částku, což usnadňuje případy, kdy má váš zaměstnanec v exekuci více zaměstnání. Vylepšena byla také tvorba daňových dokladů nebo systém zadávání výrobních čísel při přípravě výdejek a příjemek.

Nezabavitelná částka procentem či přesnou částkou

Pokud zaměstnáváte člověka, který je v exekuci, Money mu každý měsíc vypočítá hodnotu srážek ze mzdy reflektující nezabavitelnou částku. Nově můžete nezabavitelnou částku zadat jako procento nebo konkrétní sumu.

To využijete v případě, kdy má daný zaměstnanec více zaměstnání, a tedy mu můžete ze mzdy strhnout i více. Podobně je to také u zaměstnanců, kteří souběžně pobírají nějaký typ důchodu.

TIP: Určovat výši nezabavitelné částky při exekuci zaměstnance mohou v Money S3 jen uživatelé s aktivním modulem Mzdy a personalistika PLUS.

Domácí i cizí měna na daňových dokladech

Při vytváření daňových dokladů z bankovních dokladů nově můžete zvolit, aby se na daňový doklad propsala částka v domácí i cizí měně. To využijete zejména v případech, kdy máte bankovní doklad v cizí měně – doteď se na navazující daňový doklad přepsala jen částka v cizí měně, nově tam můžete mít i domácí měnu. To vám usnadní pozdější přípravu přiznání k DPH.

Převodní kurz z cizí měny Money čerpá z kurzovního lístku v databázi systému, proto jej nezapomínejte pravidelně aktualizovat.

Jednodušší zadávání výrobních čísel

Pokud zpracováváte objednávku a chystáte přijatý či vydaný dodací list, můžete teď výrobní čísla všech položek z objednávky zadat v jednom kroku a v jediném dialogovém okně.

Příklad: chystáte přijatý dodací list, pomocí čtečky čárových kódů načítáte jednotlivé položky zboží a postupně tak zadáváte jejich výrobní čísla do systému. To vše v jednom dialogovém okně.

Všechny zmíněné novinky mají k dispozici jen uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2022. Jestliže tuto službu nemáte aktivní, doporučujeme, abyste si ji zpětně objednali přes svůj Zákaznický portál.

Pohodlnější instalace a nová legislativa

Při instalaci Money S3 pomocí instalačního programu si určitě všimnete, že instalační prostředí je nyní přehlednější, modernější a uživatelsky přívětivější.

Další novinkou je legislativní změna v podobě navýšení peněžitého příspěvku na stravování za jednu směnu, tzv. stravenkového paušálu. Nově tato částka činí 99,40 Kč a Money už s ní od prvního září takto počítá.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 22.800 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Dlouhodobý majetek v účetnictví a dani z příjmů
14. 09. 2023
Novinky v DPH 2023
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních