Vše z Money / Produktové novinky/Velký přehled novinek a vylepšení, které jste si v Money S3 sami přáli
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Velký přehled novinek a vylepšení, které jste si v Money S3 sami přáli

Velký přehled novinek a vylepšení, které jste si v Money S3 sami přáli
Seyfor, a. s.
05. 12. 2018
Doba čtení6 minut čtení
Líbilo se3
Velký přehled novinek a vylepšení, které jste si v Money S3 sami přáli

Uživatelé s aktivní službou Podpora a Aktualizace dostávají každý měsíc do svého Money S3 porci legislativních novinek a systémových vylepšení. Většina z nich vychází přímo z vašich požadavků a přání, jiné pro vás chystáme my.

CO VÁS ZAJÍMÁ? ucetnictvi obchod sklad system

Cílem každé novinky, kterou představíme, je, aby vám zjednodušila nebo zrychlila práci v Money S3. Nasloucháme vašim požadavkům, bereme si k srdci vaši zpětnou vazbu a sami sledujeme trendy, na základě kterých systém vylepšujeme. Novinky, které v uplynulém roce vylepšily Money S3 nejvíce, přinášíme v tradičním přehledu.

ucetnictvi

Snadnější účetnictví pro neziskové organizace
Jakožto nezisková organizace s ročním obratem do 3 milionů Kč můžete v Money S3 vést přehled příjmů, výdajů, majetku a závazků, kterým v účetnictví nahradíte rozvahu a výsledovku. Těšit se můžete i na upravený Peněžní deník, ve kterém vidíte zaúčtování, nebo možnost účtovat odpisy přímo v rámci hospodářské či hlavní činnosti.

Práce s bankovními doklady je ještě rychlejší
Letošní verze Money S3 mají upravené jádro systému (jádro systému základní je programovou částí systému, která se stará o běh programu a komunikaci s databází — nad tímto jádrem systému jsou vystavěné jednotlivé funkce programu jako například Bankovní doklady), takže jsou při práci s bankovními doklady rychlejší než kdykoliv dříve. Vyšší rychlost nejvíc pocítíte, když je do programu přihlášených více uživatelů v jedné síti.

Jednoduché zakládání účetních agend
Při zakládání nové účetní agendy můžete ze vzorové agendy rychle přebrat uživatelskou konfiguraci, nastavení účetního roku i nastavení bankovních účtů a pokladen. Novinku ocení
zejména účetní kanceláře, které se starají o účetnictví několika dalším firmám a často zakládají nové agendy.

Jednoduché účtování zálohových faktur při daňové evidenci
Ti, kteří vedou daňovou evidenci, mají usnadněné účtování zálohových faktur. Systém totiž po přijetí úhrady zálohové faktury rozpočítá základ daně i daň a později odečte příslušnou
částku z vyúčtovací faktury. Navíc si vyberete, které zálohové faktury chcete při vystavování vyúčtovací faktury do odpočtu zahrnout.

Závazkové a pohledávkové doklady se generují automaticky
Jakmile v Money S3 připravíte a uložíte přiznání k DPH, systém vám na základě údajů z tohoto přiznání automaticky připraví příslušný závazkový nebo pohledávkový doklad. Vy pak jenom potvrdíte zaúčtování dokladu, případně dle potřeby upravíte nastavení zaúčtování.

Rychlý dopočet zdravotního pojištění do minimální mzdy
Jestliže zaměstnáváte osobu, jejíž měsíční výdělek nedosáhne výše minimální mzdy, musí tato osoba i přesto odvést zdravotní pojištění, které minimální mzdě odpovídá. V Money S3 stačí v takovém případě na kartě zaměstnance vybrat, kdo bude zdravotní pojištění doplácet, a systém vám automaticky vyměří dopočet.

Money za vás hlídá termíny, i když je vypnuté
Modul S3 Automatic vás díky Připomínkovači automaticky upozorňuje na důležité události, i když máte Money S3 zrovna zavřené. Zavčas vám tak připomene úhradu faktury za pronájem kanceláře nebo termín pro odevzdání přiznání k DPH.

Každý, kdo má modul S3 Automatic, může využívat automatické rozesílání e-mailových upomínek dlužníkům

Otcovská dovolená jako nový typ nepřítomnosti
Jedna z velkých legislativních novinek letošního roku – v Money S3 můžete od ledna zadávat nepřítomnost zaměstnance jako „Otcovskou poporodní péči“ a snáze tak vypočítat jeho mzdu i odvody státu.

Dlouhodobé ošetřovné i související tiskové sestavy
Na seznamu nepřítomností zaměstnance a v sekci Absence máte možnost vybrat položku dlouhodobé ošetřovné. Money S3 při této volbě automaticky přepočítá výši mzdy, která zaměstnanci za daný měsíc náleží, a vše korektně zaúčtuje. V systému najdete i důležité tiskové sestavy, které se k dlouhodobému ošetřovnému vážou.

obchod

Automatické rozesílání upomínek dlužníkům
Každý, kdo má modul Money S3 Automatic, může využívat automatické rozesílání e-mailových upomínek dlužníkům. Funkci aktivujete v Adresáři, na kartě dané firmy. Sami si navolíte, jak často a v jakou hodinu má systém upomínku odesílat, stejně jako upravíte text upomínky.

Rychlejší zpracování vkladů a výběrů z provozních pokladen
Zpracování vkladů a výběrů z provozních pokladen je jednodušší díky vlastním šablonám pokladních dokladů. Pokud například z provozní pokladny pravidelně vybíráte peníze a vkládáte je do banky, vytvoříte si vlastní šablonu pokladního dokladu s názvem „Převod bance“ s vlastní číselnou řadou. Tuto šablonu pak opakovaně využíváte při každém výběru peněz z pokladny a převodu do banky.

Žádný problém u DIČ pro skupinové DPH
Při zakládání nebo aktualizaci kontaktu v Adresáři vám Money usnadňuje práci tím, že automaticky stahuje údaje klienta z rejstříku Ministerstva financí – ARESu. Pokud je však tento kontakt součástí holdingu a využívá možnosti skupinového DPH, má odlišné DIČ, které není v ARESu uvedené. Money S3 v takovém případě při aktualizaci kontaktu DIČ nestahuje a na vašem kontaktu nepřepisuje.

„Vaše názory a podněty, které necháváte u kolegů ze Zákaznické podpory, jsou pro mě neocenitelné.
I díky tomu mohu lépe stanovovat priority a Money S3 dále vylepšovat.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

sklad

Možnost nastavení fakturační adresy
V nastavení firmy si ke stávajícímu obchodnímu jménu a adrese provozovny můžete přidat i fakturační adresu. To ocení zejména firmy, kterým účetnictví vede externí účetní kancelář se sídlem na odlišné adrese.

system

Systém respektuje požadavky GDPR
Jednoznačně největší legislativní novinka roku 2018. Money S3 umožňuje nastavení a vynucení silnějších přístupových hesel pro uživatele nebo provázání účtu Money S3 s účtem pro
přihlášení do Windows.

Pohodlnější práce na více monitorech
Jestliže s Money S3 pracujete na počítači s více monitory, můžete si v nastavení uživatelské konfigurace zvolit, která okna se mají otvírat na kterém monitoru. Money S3 si nastavení pamatuje a příště vám okna otevře


Tyto a další novinky najdete vždy na našem webu https://money.cz/novinky-a-tipy/novinky-z-money/produktove-novinky/

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.