Vše z Money / Produktové novinky/Změny a novinky Money S3 verze 10.050
Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení

Změny a novinky Money S3 verze 10.050

Seyfor, a. s.
03. 09. 2007
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2

Tento dokument popisuje všechny novinky, odstraněné problémy a rozdíly mezi verzí 10.040 (v distribuci od 30. 1. 2006) a verzí 10.050 (v distribuci od 20. 3. 2006)

Obecné

 • V seznamu pokladních komponent Nástroje/Nastavení/Pokladní komponenty/Fiskální moduly přibyl
  ovladač pro podporu fiskální tiskárny OK Print.

Účetnictví

 • K dispozici je nová transformační šablona DPHSHV_MFCR.xslt určená pro Souhrnné hlášení, na základě které je možné provést transformaci XML datové věty do formátu určeného pro Portál veřejné správy, resp. Daňový portál MF.
 • V Seznamu neuhrazených dokladů přibylo nové tlačítko Jen uhrazené, po jehož stisku se zobrazí jen ty doklady, které jsou již uhrazené nebo přehrazené. Takto lze jednoduše vyrovnat úhrady přehrazených dokladů. V některých případech se může stát, že se tlačítko na nástrojové liště nezobrazí – pak si pravým tlačítkem myši vyvolejte na nástrojové liště v pop-up menu volbu Vlastní a v okně Nastavení příkazů stiskněte tlačítko Původní.

Sklady

 • V menu Agenda/Verifikace dat byla původní záložka verifikace skladů komplexně přepracována
  a rozšířena o nové možnosti kontroly.
   Skladové verifikace jsou nyní rozděleny do následujících záložek: Skladové zásoby, Pohyby výrobních čísel, Skladové pohyby, Skladové položky, Výrobní čísla, Skladové dodávky, Skladové doklady a Ostatní. Každá záložka obsahuje jednotlivé kontroly s volbami Opravit nebo Opravit s potvrzením. Podrobný popis verifikace skladů naleznete v Nápovědě.
 • Při Přepočtu pořizovacích cen se u zásob typu Komplet do protokolu zapisovalo upozornění, že jde
  o výdej zásoby do mínusu. Protože zásoby typu Komplet nemají definován stav zásoby, upozornění nemělo smysl.
 • Při Přepočtu pořizovacích cen skladových dokladů program po přepočtu položek přepíše i celkovou pořizovací cenu skladového dokladu (sklady typu A a B) a provede přeúčtování dokladu (pouze sklady typu A). U skladů typu B se v případě, kdy skladové pohyby vzniknou ze skladové faktury, nemusí generovat hlavička skladového dokladu (lze nastavit v Konfiguraci účetního roku). Program se při přepočtu skladových pohybů vzniklých z faktur chybně pokoušel přepsat celkovou cenu jejího neexistujícího skladového dokladu (hlavičky) a vypisoval chybové hlášení.
 • V případě, kdy v nějakém účetním roce byl jako poslední uskutečněn výdej zásoby pomocí skladové faktury vydané a tento doklad vstoupil doPřepočtu pořizovacích cen, výdej této zásoby se sice správně přepočítal, ale nepřepsala se celková pořizovací cena dokladu a v případě skladů typu
  A nedošlo k jeho přeúčtování.

Objednávky

 • V objednávkových dokladech se nyní naplňuje informace o zbývajících měrných jednotkách i u poplatkových zásob.

Mzdy

 • Podle novely zákona o dani z příjmu se v programu upravila hranice výše minimální mzdy (nyní je to 1/2 minimální mzdy) pro vyplácení daňového bonusu. Program kontroluje tuto výši jen v případě, že máte na Kartě pracovního poměru zatrhnut přepínač Kontrolovat min. mzdu.
 • Na Kartě zaměstnance/Mzdy/Platby, tlačítko Definice středisek, docházeno v seznamu středisek
  k duplikaci položek členění na střediska. Nyní je možno tyto položky měnit a ukládat, aniž by se duplikovaly.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Aktualizujte si své Money S3

Stáhněte si poslední verzi Money S3 přes zákaznický portál.

Objevte i vy
nová online
školení
Vybrat školení
Zavřít reklamu
Objevte si vy nová online školení