Mateřská je ideální doba na rozjezd podnikání. První rok totiž nemusíte každý měsíc ze svého odvádět minimálně čtyři tisíce na sociální a zdravotní pojištění jako ostatní OSVČ. Podívejte se, v čem maminky nejčastěji podnikají a vyberte si obor, který je vhodný pro vás.
Využijte svých zkušeností
Byla jste před mateřskou zaměstnaná třeba jako překladatelka nebo účetní? Využijte znalostí a začněte si přivydělávat sama na sebe. První zakázky obvykle získáte přes známé. Proto jim nezapomeňte říct, že přijímáte zakázky.
Pracujte jako virtuální asistentka
Pokud nemůžete navázat na svoji předchozí kariéru, ale rozumíte si s počítačem, zkuste si na mateřské přivydělat jako virtuální asistentka. Pomůžete podnikatelům, kteří nestíhají administrativu, ale zároveň asistentku potřebují jen nárazově.
Virtuální asistentky například:
- publikují články na firemním webu,
- připravují podklady,
- rezervují hotely,
- přepisují nahrávky.
Nabídněte své rukodělné výrobky
Při volbě přivýdělku na mateřské vám pomohou i vaše zájmy. Ráda šijete, pletete nebo třeba malujete obrazy? Zkuste své výrobky prodávat.
Výhodou je, že na začátku nepotřebujete vlastní e-shop, ale postačí vám oblíbený server Fler.
Připravujte dobroty
Možná že doma nemáte šicí koutek, ale vaším královstvím je kuchyně. Pečete skvělé sušenky, vyrábíte domácí sýr nebo připravujete bylinkové čajové směsi. O to všechno mohou mít ostatní lidé zájem. Na webu Státní zemědělské a potravinářské inspekce najdete pravidla, kterými se musíte jako výrobce řídit.
Dalším oblíbeným oborem je mezi maminkami na mateřské pečení na zakázku – ať už narozeninových dortů nebo třeba svatebních koláčků. Výhodou je, že vám žádné zboží neleží na skladu, protože máte předem zajištěného zákazníka.
Milujete pečení? Zkuste výrobu dortů na zakázku.
Blogujte a prodávejte
Máte vlastní blog a stovky nadšených čtenářů? Zamyslete se, jestli by neměli zájem o produkty, které souvisí s vaším tématem. Například autorka blogu Terapie domova prodává vlastní diáře a organizéry do domácnosti.
Prodej přes internet je opravdu oblíbený. Podle statistiky Shoptetu, pronajímatele e-shopů, každý šestý nový e-shop v Česku zakládá žena – většinou na mateřské.
Organizujte kroužky pro děti
Pokud jste ráda s dětmi, zkuste pro ně vymyslet zájmový kroužek. Pak oslovte mateřská centra. Buď si u nich můžete pronajmout prostory, nebo pro ně pracovat jako lektorka na dohodu.
Výhodou je, když máte kroužek pro stejně staré děti, jako jsou ty vaše. Nemusíte pak řešit hlídání, protože potomky do aktivit také zapojíte.
Jak snížit náklady při práci na mateřské
Jako většina maminek pravděpodobně nemáte na rozjezd podnikání statisíce a každá ušetřená koruna vám přijde vhod.
Abychom vám start vlastního podnikání usnadnili, můžete celou mateřskou používat plnou verzi účetního softwaru Money S3 zdarma.
V Money S3:
- vystavujete faktury,
- vedete účetnictví,
- evidujete objednávky,
- hlídáte stav skladu,
- využíváte statistiky, díky kterým máte neustále přehled o svém byznysu.
Software je vždy legislativně aktuální a propojíte ho i se svým e-shopem. Díky tomu automatizujete stále se opakující procesy a ušetřený čas můžete strávit s rodinou.
Byly informace v článku užitečné?
Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.