Od tvůrců úspěšného účetního programu

Podnikání / Rozvoj podnikání/Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí

Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí

Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí
Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí

Představte si, že byste nemuseli kvůli každé maličkosti běhat do kanceláře nebo se složitě připojovat přes VPN, a do svého účetního systému byste se dostali i z domu, chaty nebo třeba vlaku. Tato myšlenka se líbí mnoha podnikatelům, a proto stále častěji volí účetní program v cloudu.

Obsah

  Pokud máte on-line účetnictví, stačí vám internet a můžete pracovat odkudkoliv. V jakých situacích se to hodí?

  • Majitel firmy se večer z domu podívá na aktuální statistiky.
  • Zaměstnanci mohou v době korona krize pracovat na home office.
  • Účetní, která se stará o nemocné dítě, i z domu vyřídí to nejnutnější. 
  • Kolega se necítí fit a tak preventivně pracuje z domu, aby nešířil případnou nemoc. 
  • Externí účetní už nemusíte doklady posílat e-mailem, nebo je dokonce nosit osobně. Jednoduše se do vašeho systému připojí ze své kanceláře.

  On-line účetní systém je také výhodný pro firmy, které mají více poboček. Díky němu mají všichni zaměstnanci přístup k aktuálním datům.

  Internet a účetnictví v cloudu

  Účetnictví v cloudu má spoustu plusů, ale je potřeba počítat i se dvěma mínusy. Abyste mohli v účetním programu pracovat, potřebujete připojení k internetu. Pokud dojde k jeho výpadku, dočasně nemůžete účtovat.

  Jestli máte internet v mobilu, uděláte si hotspot a připojíte na něj počítač. Díky tomu pokračujete v práci i při případném výpadku internetu.

  Druhou nevýhodou je, že data posíláte „ven“. Některé konzervativní firmy mají totiž obavu o bezpečnost svých dat. Ve většině případů je tento strach neopodstatněný. Poskytovatelé cloudových služeb mají svá datová centra skvěle zabezpečená, což se o mnohých interních serverech říct nedá. Často mají pouze slabou ochranu a pro hackery jsou mnohem snadnějším cílem než datová centra.

  blank

  Jak účetní systém v cloudu funguje

  Pokud se chcete k datům z účetního programu dostat i vzdáleně přes internet, potřebujete mít data uložená na serveru.

  Zejména menší firmy využívají služeb hostingových společností. U nich si pronajmou server a na něm běží jejich on-line účetní systém. Všichni uživatelé z dané firmy potom mohou k datům vzdáleně přistupovat přes internet.

  Firma platí hostingové společnosti měsíční poplatek za využívání serveru. V jeho ceně je zabezpečení, zálohování dat a technická podpora. Díky tomu tyto firmy nemusí jednorázově investovat do hardwaru nebo jeho repasování a náklady si rozloží.

  Některým velkým firmám jejich bezpečnostní pravidla nedovolují posílat data na externí servery. V tom případě si pořídí za 50 až 70 tisíc Kč vlastní server a cloudový účetní program provozují na něm. Platí si i vlastního IT specialistu, který se jim o server stará.

  Buďte připraveni na všechny podnikatelské a legislativní změny díky našim kvalitním informacím

  Zadejte váš e-mail a informace z oblasti podnikání a legislativy i aktuální dění ze světa Money vám budeme pravidelně zasílat přímo na e-mail. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  Přechod na cloudové účetnictví a cena

  Jestliže chcete využívat účetní systém v cloudu, obraťte se na dodavatele zvoleného softwaru. Zjistěte, jestli:

  • vzdálený přístup k datům umožňuje
  • s jakými hostingovými společnostmi spolupracuje,
  • kolik hosting stojí,
  • jakou nabízí technickou podporu.

  Modely plateb dodavateli účetního systému se liší. Jednou z nejčastějších variant je, že jednorázově zaplatíte za vybraný komplet a za zvolený počet uživatelů. Potom už jen jednou ročně platíte menší částku za pravidelné aktualizace systému a za zákaznickou podporu. Hostingové společnosti obvykle platíte měsíční tarif.

  Na příkladu účetního systému Money S3 si ukážeme, jak se pohybují ceny. Za nejnižší verzi systému dáte 2 490 Kč, za nejvyšší 14 990 Kč. Pokud budete chtít přikoupit licenci pro dalšího uživatele, zaplatíte od 1 490 Kč do 3 490 Kč v závislosti na zvoleném kompletu. Všechny varianty najdete v ceníku Money S3.

  Tento účetní systém můžete hostovat u společnosti SoftwareHosting.cz. Ve variantě Money cloud.easy k datům přistupuje až 5 uživatelů zároveň a technická podpora je dostupná ve všedních dnech od 8 do 18 hodin. Měsíční poplatek za hosting je 790 Kč bez DPH.

  Ve vyšší verzi Money cloud.max je počet uživatelů neomezený a technická podpora je dostupná nonstop. Tento tarif stojí měsíčně 1690 Kč bez DPH. Další podrobnosti o variantách hostingu Money S3 najdete v tomto ceníku.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  blank Ano
  blank Ne
  blank

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce

  Komunita samostatných účetních

  Přidejte se zdarma

  Přidejte se
  do největší komunity samostatných účetních

  blankVýhody
  blank