Podnikání / Rozvoj podnikání / Vše, co potřebujete vědět o Money S3/Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí

Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí
Seyfor, a. s.
21. 12. 2020
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se28
Jak přesunout účetnictví do cloudu a kolik to stojí

Obsah

  Představte si, že byste nemuseli kvůli každé maličkosti běhat do kanceláře nebo se složitě připojovat přes VPN, a do svého účetního systému byste se dostali i z domu, chaty nebo třeba vlaku. Tato myšlenka se líbí mnoha podnikatelům, a proto stále častěji volí účetní program v cloudu.

  Pokud máte on-line účetnictví, stačí vám internet a můžete pracovat odkudkoliv. V jakých situacích se to hodí?

  • Majitel firmy se večer z domu podívá na aktuální statistiky.
  • Zaměstnanci mohou v době korona krize pracovat na home office.
  • Účetní, která se stará o nemocné dítě, i z domu vyřídí to nejnutnější. 
  • Kolega se necítí fit a tak preventivně pracuje z domu, aby nešířil případnou nemoc. 
  • Externí účetní už nemusíte doklady posílat e-mailem, nebo je dokonce nosit osobně. Jednoduše se do vašeho systému připojí ze své kanceláře.

  On-line účetní systém je také výhodný pro firmy, které mají více poboček. Díky němu mají všichni zaměstnanci přístup k aktuálním datům.

  Internet a účetnictví v cloudu

  Účetnictví v cloudu má spoustu plusů, ale je potřeba počítat i se dvěma mínusy. Abyste mohli v účetním programu pracovat, potřebujete připojení k internetu. Pokud dojde k jeho výpadku, dočasně nemůžete účtovat.

  Jestli máte internet v mobilu, uděláte si hotspot a připojíte na něj počítač. Díky tomu pokračujete v práci i při případném výpadku internetu.

  Druhou nevýhodou je, že data posíláte „ven“. Některé konzervativní firmy mají totiž obavu o bezpečnost svých dat. Ve většině případů je tento strach neopodstatněný. Poskytovatelé cloudových služeb mají svá datová centra skvěle zabezpečená, což se o mnohých interních serverech říct nedá. Často mají pouze slabou ochranu a pro hackery jsou mnohem snadnějším cílem než datová centra.

  Jak účetní systém v cloudu funguje

  Pokud se chcete k datům z účetního programu dostat i vzdáleně přes internet, potřebujete mít data uložená na serveru.

  Zejména menší firmy využívají služeb hostingových společností. U nich si pronajmou server a na něm běží jejich on-line účetní systém. Všichni uživatelé z dané firmy potom mohou k datům vzdáleně přistupovat přes internet.

  Firma platí hostingové společnosti měsíční poplatek za využívání serveru. V jeho ceně je zabezpečení, zálohování dat a technická podpora. Díky tomu tyto firmy nemusí jednorázově investovat do hardwaru nebo jeho repasování a náklady si rozloží.

  Některým velkým firmám jejich bezpečnostní pravidla nedovolují posílat data na externí servery. V tom případě si pořídí za 50 až 70 tisíc Kč vlastní server a cloudový účetní program provozují na něm. Platí si i vlastního IT specialistu, který se jim o server stará.

  Podnikejte bez omylů - získejte tipy z našeho blogu

  Přihlaste se k e-mailovému seriálu a získejte to nejlepší z blogu Money.cz. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  Přechod na cloudové účetnictví a cena

  Jestliže chcete využívat účetní systém v cloudu, obraťte se na dodavatele zvoleného softwaru. Zjistěte, jestli:

  • vzdálený přístup k datům umožňuje
  • s jakými hostingovými společnostmi spolupracuje,
  • kolik hosting stojí,
  • jakou nabízí technickou podporu.

  Modely plateb dodavateli účetního systému se liší. Jednou z nejčastějších variant je, že jednorázově zaplatíte za vybraný komplet a za zvolený počet uživatelů. Potom už jen jednou ročně platíte menší částku za pravidelné aktualizace systému a za zákaznickou podporu. Hostingové společnosti obvykle platíte měsíční tarif.

  Na příkladu účetního systému Money S3 si ukážeme, jak se pohybují ceny. Za nejnižší verzi systému dáte 2 490 Kč, za nejvyšší 14 990 Kč. Pokud budete chtít přikoupit licenci pro dalšího uživatele, zaplatíte od 1 490 Kč do 3 490 Kč v závislosti na zvoleném kompletu. Všechny varianty najdete v ceníku Money S3.

  Tento účetní systém můžete hostovat u společnosti SoftwareHosting.cz. Ve variantě Money cloud.easy k datům přistupuje až 5 uživatelů zároveň a technická podpora je dostupná ve všedních dnech od 8 do 18 hodin. Měsíční poplatek za hosting je 790 Kč bez DPH.

  Ve vyšší verzi Money cloud.max je počet uživatelů neomezený a technická podpora je dostupná nonstop. Tento tarif stojí měsíčně 1690 Kč bez DPH. Další podrobnosti o variantách hostingu Money S3 najdete v tomto ceníku.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Money S3 v akci se slevou 50%
  Zjistit více
  Akce -50%
  platí pouze
  do 2.8.2024
  Money S3 -50%
  Zavřít reklamu
  Money S3 v akci se slevou 50%
  Akce platí pouze do 31.7.2023.