Jak si nejsnadněji přenést data do Money S3

Solitea Česká republika | 20. 07. 2018

Už vás nebaví jednotvárné přepisování tisíců dokladů od klientů, kterým účtujete? I zde pro vás má Money S3 řešení. Je možné využít moduly účetní centrála a účetní klient. Ale co když váš zákazník nemá přímo Money S3?

import

Rutinní práci za vás udělá modul XML DE Profi. Tento modul umožňuje vytvářet vlastní XML přenosy. Ty mohou být svázány s transformační šablonou. Právě v transformační (XSLT) šabloně je schované to „kouzlo“. XSLT šablona umí nasměrovat data do té správné kolonky v Money S3. XSLT šablona musí být vždy vyvíjena vždy na mírů konkrétním vstupním datům a požadavkům klienta.

Ceník:

Modul XML DE Profi 4 000Kč bez DPH
Analýza vstupních dat 1 500 Kč / hod bez DPH
XSLT šablona individuální cena dle analýzy (hodinová sazba 1 500 Kč / hod bez DPH)

 

* Služba je nabízena zejména v mimosezónním období květen až září. Mimo dané období může být nabídka této doplňkové služby omezena.

Orientačně se může např. import faktur vystavených pohybovat od 2 500 Kč za XSLT šablonu (plus 4 000 Kč za modul XML DE Profi). Částka se může vyšplhat i na desetitisíce, pokud máme vstupní data komplikovaná.

Založit servisní požadavek

Časté dotazy:

Proč nejde XML soubor naimportovat do Money S3, vždyť má správnou příponu?

Není XML jako XML. Tyto soubory nemají definovanou obecnou strukturu, ale pouze způsob práce s daty. Jejich podobu si určuje každý výrobce softwaru podle svých potřeb.

Mám svého šikovného programátora, který mi šablonu udělá. Jak mám postupovat?

V tom případě Vám může postačit modul XML DE Profi. Ze zkušenosti lze říct, že pokud tento člověk nepracuje denně s Money S3 bude pro něj prostředí programu neznámé.

Můj klient má systém, který je v ČR hojně využívaný. Nemáte již hotovou šablonu?

Nemáme, každá šablona je vyvíjena na konkrétní požadavek klienta.

Chtěl bych přenášet data, jak mám postupovat?

Zadejte požadavek na analýzu dat na lince technické podpory na tel. čísle 549 522 503 nebo přes obchodní oddělení 800 776 776. Poté se s Vámi spojí náš technik a upřesníme si požadavek na přenos dat.

Mám si rovnou dokoupit modul XML DE Profi?

Tento postup nedoporučujeme, analýza dat nemusí skončit kladně. Zpravidla se tak stává v případě, kdy není XML soubor validní, nebo neobsahuje dostatek informací, které si přejete přenášet.

Přenosy dat bych rád realizoval pro více klientů (jsem účetní společnost), musím modul XML DE Profi kupovat pro každou účtovanou firmu?

Nemusíte, jedná se o tzv. multilicenci. Jeden modul je možné využívat na všech licencích, které jsou zakoupeny pro vaši firmu.

Potřebuji otestovat přenos, ale nemám aktuální data, jaký je postup?

Kontrola dat se prování při implementaci, po záloze dat v rámci nasazení převodů konzultantem. Proto je nutné vždy připravit data od klienta a podle tohoto termínu objednat termín nasazení / realizace.

Potřebuji přenést data jen jednorázově (např. jednorázový import neuhrazených faktur- salda z předchozího systému). Je to možné? Pokud ano, jaká je případně cena?

Jednorázový převod dat nabízíme také. Tyto převody se však vyplatí pouze u většího počtu záznamů (poměr ručního zadání uživatelem / hodnotou služby importu). Import je přínosný zejména v případě, kdy je nutné importovat například 2000 a více dokladů. Při tomto počtu je již ruční zadání extrémně časově náročné. Práce, které se musejí provést pro připravení šablony, jsou stejné, ať je již převod prováděn opakovaně nebo pouze jednou. Je-li převod jednorázový, není nutný nákup modulu XML DE Profi. Cena je tedy nižší o tento modul.
Technik provede konverzi dat na svém PC a dodá klientovi pouze výsledná data ve formátu Money, která již lze importovat do Money S3 standardními funkcemi.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Aktuality

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

21. 10. 2019
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
25. 10. 2019
Daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně například z topných olejů a ostatních (technických) benzinů za září 2019 (pokud vznikl nárok)
25. 10. 2019
Daňové přiznání a splatnost daně za 3. čtvrtletí a za září 2019
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img