Aktuální informace k současné situaci – naše služby  |změny pro podnikatele
  • Domů > Novinky z Money > [Money S3 18.600] V nové verzi na vás čeká dlouhodobé ošetřovné i snazší zakládání agend

[Money S3 18.600] V nové verzi na vás čeká dlouhodobé ošetřovné i snazší zakládání agend

Solitea Česká republika, a.s. | 28. 06. 2018

Od 1. června 2018 začala správa sociálního zabezpečení vyplácet novou dávku nemocenského pojištění – tzv. dlouhodobé ošetřovné. Money S3 ve své nejnovější verzi 18.600 umí tuto dávku zaúčtovat, promítnout do mzdy nebo připravit tiskové sestavy. Těšit se můžete i na snadnější zakládání nových agend nebo práci se skupinovým DPH.

Dlouhodobé ošetřovné i související tiskové sestavy

Na seznamu nepřítomností zaměstnance a v sekci Absence, na kartě Mzdy, máte v rozbalovací nabídce možnost vybrat novou položku – dlouhodobé ošetřovné. Money při této volbě automaticky přepočítá výši mzdy, která zaměstnanci za daný měsíc náleží, a vše korektně zaúčtuje.

V systému navíc přibyly i důležité tiskové sestavy, které se k dlouhodobému ošetřovnému vážou. Mimo jiné si tak můžete kdykoliv vystavit a vytisknout mzdový list, evidenční list důchodového pojištění nebo přílohu žádosti o dávku nemocenského pojištění.

Zakládání agend je teď ještě jednodušší

Při zakládání nové účetní agendy teď můžete ze vzorové (master) agendy rychle přebrat uživatelskou konfiguraci, nastavení účetního roku i nastavení bankovních účtů a pokladen.

Novinku ocení zejména účetní kanceláře, které se starají o účetnictví několika dalším firmám a často zakládají nové agendy. Stačí, když si vytvoříte jednu vzorovou agendu, ze které následně rychle vytvoříte další agendy, aniž byste museli vše nastavovat od začátku.

DŮLEŽITÉ: Nové funkce a vylepšení do Money přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení.

DIČ pro skupinové DPH už se nepřepisuje

Při zakládání nového nebo aktualizaci stávajícího kontaktu v Adresáři vám Money usnadňuje práci tím, že automaticky stahuje údaje klienta z rejstříku Ministerstva financí – ARESu.

Pokud je však tento kontakt součástí holdingu a využívá možnosti skupinového DPH, má jiné DIČ, které není v ARESu. Money S3 18.600 proto při aktualizaci kontaktu DIČ nestahuje a nemění – nechá vám u kontaktu to, které jste si zadali manuálně.


Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 18.600 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.

Upozornění: Money S3 18.600 je poslední verze, kterou lze instalovat na operačních systémech Windows XP a Windows Server 2003. Jestliže jeden z těchto systémů stále používáte, ozvěte se nám, abychom našli řešení pro další verze.

Štítky článku

Aktuality, Money S3

Manuál pro EET

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

01. 06. 2020
Splatnost 1. splátky daně (poplatníci s daní vyšší než 5 000 Kč s výjimkou poplatníků provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb)
01. 06. 2020
Splatnost celé daně (poplatníci s výší daně do 5 000 Kč včetně)
01. 06. 2020
Odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za duben 2020
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img

Informace k současné situaci

V souvislosti se šířením onemocnění COVID-19 jsme přijali potřebná interní opatření k eliminaci možné nákazy, a tak většina našich zaměstnanců v současnosti pracuje z domu.

Chceme vás však ujistit, že naše služby držíme na stejné úrovni, na jakou jste zvyklí. To se nezmění ani v případě, že by opatření vlády trvalo delší dobu. Zákaznická podpora našich produktů bude fungovat beze změn. Každý všední den budou naši konzultanti od 8 do 17 hodin vyřizovat Vaše telefonické i písemné dotazy na:

Na linkách zákaznické podpory Money S3 a Prodejna SQL jsme připraveni vám poradit se všemi změnami v podnikatelském prostředí, které souvisejí s opatřeními vlády. Aktuální opatření sledujeme každý den.

Aktuální informace k současné situaci vám budeme přinášet také na našem blogu.