• Domů > Novinky z Money > [Money S3 19.202] Nová verze Money S3 přináší uživatelská pole na nákupních dokladech a další porci legislativy

[Money S3 19.202] Nová verze Money S3 přináší uživatelská pole na nákupních dokladech a další porci legislativy

Solitea Česká republika | 15. 02. 2019

Zatímco minulá verze Money S3 poprvé představila uživatelská pole na prodejních dokladech, v nejnovější verzi – 19.202 – lze vlastní pole vytvářet rovněž na nákupních dokladech. Těšit se můžete i na nové formuláře pro daňová přiznání a další vylepšení. Na aktuální verzi systému může přejít každý, kdo má zaplacenou službu Podpora a Aktualizace pro rok 2019.
CO VÁS ZAJÍMÁ? obchod ucetnictvi

Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.202 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.

Legislativní úpravy, vlastní uživatelská pole a další funkční novinky mají k dispozici pouze uživatelé se zaplacenou službou Podpora a Aktualizace 2019. Novou verzi si můžete stáhnout přes Zákaznický portál. Jestliže vy ji zatím nemáte, můžete to napravit a službu si dodatečně objednat.


system

Uživatelská pole i na nákupních dokladech

V minulé verzi Money S3 jste si na prodejních dokladech poprvé vyzkoušeli vytváření uživatelských polí = sloupců s vlastními proměnnými. Nyní můžete uživatelská pole vytvářet i na nákupních dokladech – například na fakturách přijatých, dodacích listech přijatých nebo vystavených objednávkách.

Uživatelská pole mohou vypadat jako text, číslo, datum, přepínač nebo například výčet možností. Platí přitom, že ke každému typu dokladu lze přiřadit až 5 lokálních a 5 globálních uživatelských polí. Rozdíl je v tom, že zatímco lokální pole se vždy objevují pouze u daného typu dokladu, globální pole se automaticky přenášejí také na navazující doklady.

„V nové verzi Money S3 si nově můžete vytvářet lokální i globální uživatelská pole i na nákupních dokladech.“

Vítězslav Švejda
manažer vývoje Money S3

Jakmile vlastní uživatelská pole přiřadíte k vybranému typu dokladu, automaticky se vám objeví jako sloupce v seznamu těchto dokladů, ve filtrech na tomto seznamu, uloží se jako proměnná do tiskových sestav a najdete je i v XML přenosech, abyste vše mohli exportovat nebo importovat.

ucetnictvi

Další balíček legislativních úprav

V aktuální verzi Money S3 na vás čekají nové formuláře pro přiznání k dani z příjmu fyzických a právnických osob, přehledy o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení nebo přehledy pro zdravotní pojišťovny.

Formuláře jsou jako obvykle interaktivní a ihned po vyplnění si je můžete buďto vytisknout, nebo přímo z Money odeslat na příslušný úřad.

ŠKOLENÍ: Nové funkce a vylepšení do Money S3 přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení.

Drobná vylepšení pro pohodlnější práci

V seznamech prodejních dokladů máte k dispozici nový sloupec s piktogramy, který vás upozorní, pokud nastavíte prodejní cenu nižší než pořizovací – a prodáváte tak se ztrátou. Díky tomuto sloupci si pak můžete bez obav vypnout upozornění, které by vám Money jinak zobrazovalo při přidávání každé položky do dokladu.

V modulu XML Data Exchange můžete exportovat také stornované a smazané doklady. To oceníte například v případě, kdy chcete posoudit kreditní riziko bývalého obchodního partnera, případně vymáhat pohledávky, ke kterým jste již příslušné doklady stornovali.

Jestliže dodatečně zadáváte nedaňové doklady do již uzavřeného daňového období DPH, Money S3 vás automaticky upozorní, že je dané období uzavřené. Pokud ale chystáte do takto uzavřeného období zapracovat více dokladů za sebou, můžete zaškrtnout, aby vás systém v daný den již neupozorňoval. Automatická upozornění se pak znovu aktivují až následující den.


Jestliže si chcete o novinkách ve verzi 19.202 přečíst ještě více, projděte si kompletní seznam změn.

Zaujala Vás některá z novinek? Chcete-li se na ni podrobně doptat, naši konzultanti zákaznické péče jsou Vám k dispozici na telefonním čísle +420 549 522 503. Před hovorem si připravte PIN svého Money.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Aktuality, Money S3

Nejhledanější

DPH Daň z příjmu Majetkové daně Daň z nemovitosti Daňové přiznání Sociální a zdravotní pojištění

Oblíbené články

Daňový kalendář

21. 10. 2019
Měsíční odvod úhrnu sražených záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti
25. 10. 2019
Daňové přiznání k uplatnění nároku na vrácení spotřební daně například z topných olejů a ostatních (technických) benzinů za září 2019 (pokud vznikl nárok)
25. 10. 2019
Daňové přiznání a splatnost daně za 3. čtvrtletí a za září 2019
Další termíny

Slovník pojmů

eBook plný rad z praxe

Jak vybrat účetní systém

ebook-img