• Domů » Novinky z Money » Novoroční verze Money S3 umožňuje hromadné založení účetního roku nebo dorovnání hospodářského výsledku

Novoroční verze Money S3 umožňuje hromadné založení účetního roku nebo dorovnání hospodářského výsledku

Solitea, a.s. | 21. 12. 2020

Každý, kdo má zaplacenou službu Podpora a Aktualizace na rok 2021, už může přejít na nejnovější verzi Money S3 – 21.000. V té na vás čeká účetní rok 2021 s aktualizovanými legislativními konstantami i účetními seznamy, možnost hromadného založení účetního roku ve více agendách najednou nebo funkce automatického dorovnání hospodářského výsledku ve výkazech.

Účetní rok 2021 je připravený

Už nyní si můžete v aktuální verzi Money S3 založit nový účetní rok podle legislativy platné pro rok 2021. Legislativní konstanty i seznamy jsme letos opět zpracovali s dostatečným předstihem, abyste si všechno vyřešili včas a nemuseli se tomu věnovat na poslední chvíli. 

Verze zatím neobsahuje mzdovou legislativu, kde stále čekáme, jak dopadne zákon o superhrubé mzdě. Situaci nicméně každý den sledujeme, jsme připraveni na jakýkoliv scénář a během druhé poloviny ledna nové mzdy v Money S3 připravíme. 

Jestliže nemáte pro rok 2021 zaplacenou službu Podpora a Aktualizace, můžete si nový účetní rok založit také. V takovém případě ale negarantujeme, že vyhovíte všem požadavkům legislativy. Proto doporučujeme, abyste si Podporu a Aktualizaci 2021 objednali.

Hromadné založení účetního roku

Pro ty z vás, kteří v Money S3 spravujete více účetních agend, jsme připravili velmi užitečnou novinku – hromadné založení účetního roku.

Jednoduše si při výběru agendy kliknete na tlačítko „Přidat rok hromadně“, vyberete agendy, do kterých chcete nový rok přidat, a navolíte jeho parametry. Tato funkce vám ušetří rutinní práci spojenou se zakládáním účetního roku v každé agendě jednotlivě. Návod, který detailně rozvádí postup vytvoření nového roku 2021, najdete zde.

Automatické dorovnání hospodářského výsledku

Jestliže v Money S3 připravujete výkaz zisků a ztrát nebo rozvahu, musíte částky kvůli státu či bankám zaokrouhlovat na celé tisíce. V takovém případě ale hrozí, že vám pak v rozvaze nesedí aktiva a pasiva. 

Proto jsme do Money přidali novou funkci „Dorovnání hospodářského výsledku“, kterou najdete při tisku výkazu na kartě „Definice účetního výkazu“. Tato funkce pomocí pokročilé logiky automaticky srovná aktiva a pasiva, abyste to vy nemuseli dělat ručně.

Novinek a vylepšení je v novém Money S3 21.000 ještě více. Jejich kompletní seznam najdete pod tímto odkazem.

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money S3