Změny a novinky Money S3 verze 20.702

Solitea, a.s. | 10. 08. 2020

Dokument popisuje všechny novinky a podstatné změny mezi verzí 20.603 a verzí 20.702

Nové funkce a vylepšení do Money přidáváme každý měsíc. Abyste měli jistotu, že ty nejdůležitější využíváte naplno, navštivte naše školení, která jsou pro Vás znovu otevřena na našich pobočkách v Brně, v Praze a v Ostravě.

Money

Možnosti a nastavení

  • Při založení nové agendy, kde typ subjektu je nastaven jako příspěvková nebo nezisková organizace, se v Nastavení účetního roku plní správné účty pro Uzávěrkové operace.

Účetnictví

Pokladna a banka

  • Na příkazy k úhradě byl doplněn chybějící popis pole Číslo příkazu k úhradě. Stejný popis byl doplněn i do tiskových formulářů.
  • V Konfiguraci hromadného párování úhrad pro bankovní doklady přibyla nová funkce v oddílu Další nastavení, a to Po spárování doplnit k adrese bankovní účet. Tato volba je po převodu automaticky vypnutá, nedochází tím pádem k přidání bankovního účtu adrese, která figuruje v dokladu, který je párován bankovním dokladem, kde účet existuje. Tato funkcionalita se ukázala být nežádoucí pro firmy, které mají koncové zákazníky bez uvedených bankovních spojení a výpis z účtu eviduje souhrnné platby prostřednictvím dopravců. Při této situaci se všem vytvořeným bankovním dokladům automaticky nastaví první adresa, která byla spárována z výpisu.

Sklad

Tiskové sestavy

Režie

Mzdy

  • Od verze 20.702 je v Money S3 nový modul Mzdy a personalistika. Tento modul nabízí souběžné pracovní poměry zaměstnanců, automatickou aktualizaci mzdové legislativy, víceúrovňový kontroling, podrobné nastavení zaúčtování položek mzdy a řadu dalších vylepšení. Tento nový modul je pro uživatele Money S3, kteří již mají modul Mzdy a personalistika zakoupen zdarma. Na nový modul mezd přejdete prostřednictvím převodu, který naleznete na kartě Money / Správa dat / Mzdy - Převod mezd. Podrobnosti naleznete v návodu Mzdy a personalistika: jak udělat převod
  • Volitelný samostatný modul Mzdy a personalistika PLUS obsahuje navíc aparát pro výpočet exekucí. Využijete ho v případě, kdy zaměstnancům srážíte ze mzdy exekuce. Podrobnosti naleznete na stránce modulu Mzdy a personalistika PLUS.
  • Ostatní

Do verze 20,702 byl vytvořen nový seznam InfoBox. Jde o evidenci InfoBoxů, které byly uživateli zobrazeny. Seznam je možné otevřít pouze přes Navigátor pod složkou Nápověda, informace, není umístěn v RIBBONu. Seznam lze aktualizovat nebo přes pravé tlačítko myši vyexportovat do Excelu.

 

  • Byly tyto informace užitečné?
  • AnoNe

Štítky článku

Money S3