Daně / Daň z příjmů fyzických osob/Průměrné ceny pohonných hmot, které lze použít pro výpočet výše náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty ke stanovení základu daně z příjmů za zdaňovací období roku 2007
Novinky a špeky v daních
Nabídka webinářů

Průměrné ceny pohonných hmot, které lze použít pro výpočet výše náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty ke stanovení základu daně z příjmů za zdaňovací období roku 2007

Seyfor, a. s.
16. 01. 2008
Doba čtení1 minuta čtení
Líbilo se2

 

Autor: Mgr. Zdeněk Zralý, daňový poradce č. 3177

Ministerstvo financí zveřejnilo průměrné ceny pohonných hmot pro OSVČ za zdaňovací období 2007.

Ministerstvo financí zveřejnilo na svých stránkách Pokyn č. D-317, kterým sděluje průměrné ceny pohonných hmot v Kč/l včetně DPH uplatňované jejich rozhodujícími prodejci v České republice ve zdaňovacím období roku 2007. U jednotlivých druhů činily:

Benzin Speciál BA – 91 29,37 Kč
Benzin Natural BA – 95 29,72 Kč
Benzin Super plus (Natural) BA – 98, 99 a 100 32,47 Kč
Benzin Normál (Natural) BA – 91 29,29 Kč
Nafta motorová 28,76 Kč

 

Tyto ceny může poplatník použít pro účely stanovení výdajů za spotřebované pohonné hmoty ve výši náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty podle § 24 odst. 2 písm. k) bod 3 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů (dále jen „ZDP“), ve znění platných předpisů, t.j. uvlastních silničních motorových vozidel nezahrnutých do obchodního majetku a silničních motorových vozidel bezplatně vypůjčených ve smyslu § 659 občanského zákoníku.

Použije-li poplatník ceny vyšší, je povinen je doložit doklady o jejich nákupu, jak to vyplývá z § 24 odst. 2 písm. k) ZDP.

V případě, že poplatník nakupoval jiný druh benzinu, který není uveden v tabulce, uplatní cenu toho druhu benzinu, který má shodné oktanové číslo. Pokud benzin se shodným oktanovým číslem není v tabulce obsažen, uplatní cenu benzinu s nejbližším oktanovým číslem.

Tímto pokynem nejsou dotčeny ceny pohonných hmot stanovené na základě § 189 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, vyhláškami Ministerstva práce a sociálních věcí, které se používají výhradně pro stanovení výše náhrady za pohonné hmoty, na kterou má nárok zaměstnanec, použije-li pro pracovní cestu jiné vozidlo než vozidlo zaměstnavatele.

Sazba základní náhrady (opotřebení) pro osobní silniční motorová vozidla po celý rok 2007 činila 3,80 Kč/1 km.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Aktuální webináře
Konsolidační balíček a jeho dopady na DPH
záznam
Vliv konsolidačního balíčku na OSVČ, zaměstnance a podnikatele od ledna 2024
záznam
Daň z příjmů fyz. osob a ukázka sestavení daňového přiznání
záznam
Všechny webináře
Zavřít reklamu
Novinky a špeky v daních