Od tvůrců úspěšného účetního programu

E-commerce / Sklady a logistika/Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník

Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník

Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník
Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník

Ztrácíte pomalu přehled o tom, kolik zboží je na skladě, loňské zásoby máte ještě letos a inventura začíná být pěkný oříšek? Patrně je čas posunout vaši skladovou evidenci o úroveň výš. Práci vám může usnadnit účetní systém, který zvládne nejen faktury, ale i sklad a jeho propojení s e-shopem.

Obsah

  Víte, co potřebujete zlepšit?

  Nejdřív se zamyslete, kde jsou ve vaší skladové evidenci slabá místa. Díky tomu si uděláte dobrou představu o tom, co potřebujete zlepšit a jaký skladový program bude nejlépe odpovídat vašim potřebám.

  • Co nefunguje a zdržuje práci vaši nebo vašich kolegů? Jsou některé procesy zbytečně zdlouhavé a vzniká zmatek, který vám přidělává práci? Probíhá předávání podkladů účetní hladce?
  • Potýkáte se při vedení skladu s něčím, co má negativní dopad na váš obchod a samotný zisk?
  • Existují ve vašem skladovém hospodaření nedostatky, které nakonec potrápí i samotného zákazníka? Třeba časté záměny zboží?
  • Jaké další programy nebo systémy ve vašem podnikání využíváte? Chybí vám propojení skladu s některým z nich?

  Přesuňte snadno data do nového systému

  Na počátku vás nemine inventura a ověření skladových zásob. Pokud je evidence stavu zásob v pořádku, ale data máte v excelové tabulce, vyplatí se prozkoumat možnosti jednoduchého importu dat z Excelu do vámi vybraného skladového systému nebo účetního programu se skladovým modulem.

  Chytrý program vám s přenosem pomůže a vy nebudete muset vypisovat nebo kopírovat do nového systému všechno ručně a trávit spoustu času vytvářením příjemek a přijatých dodacích listů. V rámci systému Money S3 jde přímo o jeden z doplňkových modulů, který výrazně ušetří práci při přesunu dat do nového systému.

  blank
  Automatizace činností ve skladovém programu a jeho propojení s účetnictvím vám usnadní práci a ušetří čas.

  Co vám může přinést skladový program?

  Velkou výhodou je propojení účetního programu se skladem, e-shopem, ale i kamennou prodejnou. Jak vám to pomůže?

  • Data ze skladového systému se jednoduše propíšou na e-shop a naopak. Vaši zákazníci díky tomu mají reálný přehled o stavu zboží na skladě a vy nemusíte upravovat stav ručně po každé objednávce.
  • Nestane se vám, že prodáte zboží, které ve skutečnosti nemáte, protože už se prodalo na prodejně. Systém tomu předchází propojením skladu kamenné prodejny a e-shopu. Zároveň si v systému nastavíte minimální skladovou zásobu. Jakmile počet kusů klesne pod tuto hranici, software vás upozorní.
  • Ze systému převedete na e-shop zboží s obrázky, popisy i cenami a naopak. Z e-shopu vám chodí faktury a objednávky rovnou do účetního systému. Všechny doklady tím snadno zpřístupníte účetnímu.
  • Inventura vám půjde lépe od ruky. Systém vám automaticky vytvoří související doklady k přebytkům nebo zboží, které chybí.

  Zlepšujte svůj prodej díky aktuálním informacím ze světa e-shopů

  Zadejte váš e-mail a tipy pro váš e-shop i aktuální dění ze světa Money vám pošleme přímo na váš e-mail. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  Vyhnete se i tomu, že na vašem skladě bude ležet prošlé zboží. V systému si pohlídáte možnost, aby upřednostňoval vyskladnění zboží s blížící se expirací.

  Pokud se na to podíváte z finanční stránky, program vám přinese kompletní přehled o nákupních a prodejních cenách, marži i celkovém cash flow. Vašemu podnikání mohou navíc pomoct skladové analýzy. Díky nim získáte lepší vhled do svého hospodaření a budete moct své podnikání přesněji zhodnotit a plánovat.

  Jestliže hledáte pro svůj e-shop vhodný skladový program, podívejte se na Money S3, účetní program s pokročilým skladovým modulem. V jednom softwaru získáte jak nástroj na faktury, tak skladovou evidenci. Vytvoříte v něm i mzdy pro své zaměstnance a propojíte ho s e-shopem. Nemusíte tedy řešit propojení několika odlišných systémů, ale vše máte v jednom. A navíc si Money S3 vyzkoušíte zdarma.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  blank Ano
  blank Ne
  blank

  Sledujte podobné články na naší

  Facebookové stránce

  Komunita samostatných účetních

  Přidejte se zdarma

  Přidejte se
  do největší komunity samostatných účetních

  blankVýhody
  blank