E-commerce / Sklady a logistika/Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník
Propojte své účetnictví s podnikáním
Přidejte se k 20 000 uživatelům.
Vyzkoušet zdarma

Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník

Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník
Seyfor, a. s.
21. 06. 2021
Doba čtení3 minuty čtení
Líbilo se2
Jak začít vést sklad pro e-shop přehledně. Pořádek ve skladové evidenci ocení i váš zákazník

Obsah

  Ztrácíte pomalu přehled o tom, kolik zboží je na skladě, loňské zásoby máte ještě letos a inventura začíná být pěkný oříšek? Patrně je čas posunout vaši skladovou evidenci o úroveň výš. Práci vám může usnadnit účetní systém, který zvládne nejen faktury, ale i sklad a jeho propojení s e-shopem.

  Víte, co potřebujete zlepšit?

  Nejdřív se zamyslete, kde jsou ve vaší skladové evidenci slabá místa. Díky tomu si uděláte dobrou představu o tom, co potřebujete zlepšit a jaký skladový program bude nejlépe odpovídat vašim potřebám.

  • Co nefunguje a zdržuje práci vaši nebo vašich kolegů? Jsou některé procesy zbytečně zdlouhavé a vzniká zmatek, který vám přidělává práci? Probíhá předávání podkladů účetní hladce?
  • Potýkáte se při vedení skladu s něčím, co má negativní dopad na váš obchod a samotný zisk?
  • Existují ve vašem skladovém hospodaření nedostatky, které nakonec potrápí i samotného zákazníka? Třeba časté záměny zboží?
  • Jaké další programy nebo systémy ve vašem podnikání využíváte? Chybí vám propojení skladu s některým z nich?

  Přesuňte snadno data do nového systému

  Na počátku vás nemine inventura a ověření skladových zásob. Pokud je evidence stavu zásob v pořádku, ale data máte v excelové tabulce, vyplatí se prozkoumat možnosti jednoduchého importu dat z Excelu do vámi vybraného skladového systému nebo účetního programu se skladovým modulem.

  Chytrý program vám s přenosem pomůže a vy nebudete muset vypisovat nebo kopírovat do nového systému všechno ručně a trávit spoustu času vytvářením příjemek a přijatých dodacích listů. V rámci systému Money S3 jde přímo o jeden z doplňkových modulů, který výrazně ušetří práci při přesunu dat do nového systému.

  Automatizace činností ve skladovém programu a jeho propojení s účetnictvím vám usnadní práci a ušetří čas.

  Co vám může přinést skladový program?

  Velkou výhodou je propojení účetního programu se skladem, e-shopem, ale i kamennou prodejnou. Jak vám to pomůže?

  • Data ze skladového systému se jednoduše propíšou na e-shop a naopak. Vaši zákazníci díky tomu mají reálný přehled o stavu zboží na skladě a vy nemusíte upravovat stav ručně po každé objednávce.
  • Nestane se vám, že prodáte zboží, které ve skutečnosti nemáte, protože už se prodalo na prodejně. Systém tomu předchází propojením skladu kamenné prodejny a e-shopu. Zároveň si v systému nastavíte minimální skladovou zásobu. Jakmile počet kusů klesne pod tuto hranici, software vás upozorní.
  • Ze systému převedete na e-shop zboží s obrázky, popisy i cenami a naopak. Z e-shopu vám chodí faktury a objednávky rovnou do účetního systému. Všechny doklady tím snadno zpřístupníte účetnímu.
  • Inventura vám půjde lépe od ruky. Systém vám automaticky vytvoří související doklady k přebytkům nebo zboží, které chybí.

  Zlepšujte svůj prodej díky aktuálním informacím ze světa e-shopů

  Zadejte váš e-mail a tipy pro váš e-shop i aktuální dění ze světa Money vám pošleme přímo na váš e-mail. info

  Odesláním souhlasíte s našimi zásadami pro zpracování osobních údajů.

  Vyhnete se i tomu, že na vašem skladě bude ležet prošlé zboží. V systému si pohlídáte možnost, aby upřednostňoval vyskladnění zboží s blížící se expirací.

  Pokud se na to podíváte z finanční stránky, skladový program vám přinese kompletní přehled o nákupních a prodejních cenách, marži i celkovém cash flow. Vašemu podnikání mohou navíc pomoct skladové analýzy. Díky nim získáte lepší vhled do svého hospodaření a budete moct své podnikání přesněji zhodnotit a plánovat.

  TIP: Přečtěte si, kdy se vám skladový systém vyplatí.

  Jestliže hledáte pro svůj e-shop vhodný skladový program, podívejte se na Money S3, účetní program s pokročilým skladovým modulem. V jednom softwaru získáte jak nástroj na faktury, tak skladovou evidenci. Vytvoříte v něm i mzdy pro své zaměstnance a propojíte ho s e-shopem. Nemusíte tedy řešit propojení několika odlišných systémů, ale vše máte v jednom. A navíc si Money S3 vyzkoušíte zdarma.

  Byly informace v článku užitečné?

  Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

  Ano
  Ne
  Vyzkoušejte si účetní program Money S3

  Vyzkoušejte si účetní program
  Money S3

  Zdarma a se všemi funkcemi

  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.
  Vyzkoušet zdarma
  Zavřít reklamu
  Propojte své účetnictví s podnikáním
  Přidejte se k 20 000 uživatelům.