Nezařazené/[Listopad 2017] Pořádek ve skladu. Money umí blokovat zboží pro vybranou objednávku
Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50% končí za:
dnů
hod.
min.
Akce -50 %

[Listopad 2017] Pořádek ve skladu. Money umí blokovat zboží pro vybranou objednávku

[Listopad 2017] Pořádek ve skladu. Money umí blokovat zboží pro vybranou objednávku
Seyfor, a. s.
05. 12. 2017
Doba čtení5 minut čtení
Líbilo se6
[Listopad 2017] Pořádek ve skladu. Money umí blokovat zboží pro vybranou objednávku

Barevné příznaky – vlaječky – na všech seznamech, možnost blokovat skladové zboží pro vybranou objednávku nebo nové propojení se Citibank i Raiffeisen Bank. Nové verze ERP Money 1.8.10 a 1.8.11 přinášejí hned 11 velkých změn, které zvyšují komfort práce a šetří váš čas.

Seznam všech novinek tradičně najdete v odkazu na konci článku a novou verzi stáhnete ze stránek Money:

Rychlá úprava účetních výkazů pro zahraničí

Připravili jste rozvahu či výkaz zisků a ztrát podle českých účetních standardů a teď ty stejné dokumenty musíte předat mateřské společnosti do zahraničí, kde jsou požadavky na výkazy odlišné? Nově je to v Money otázka pár desítek minut.

Stačí totiž jenom přidávat nebo odebírat potřebné řádky v daném výkazu – a všechny ostatní položky už se automaticky přečíslují a přepočítají. Nemusíte tak celý výkaz vytvářet a počítat znovu.

Upozornění na zaplacenou zálohu při převzetí objednávky do faktury

Když v ERP Money převezmete přijatou objednávku do faktury vydané, systém vás nově automaticky upozorní, jestliže u dané firmy eviduje uhrazené zálohy. A vy pak hned víte, že musíte částku na faktuře snížit.

Historie cen v ceníku

Na seznamu ceníkových cen vám nově přibyl detail Historická cena. Do tohoto detailu se při každé změně ceny uloží cena původní, takže si pak kdykoliv uděláte analýzu vývoje cen.

Hromadná změna platnosti objednávek

Na seznamu přijatých i vydaných objednávek máte nově možnost hromadně změnit platnost objednávek. To využijete v případě, kdy se dodavatel zpozdí se zbožím a vy nechcete, aby vám objednávky (=rezervace) kvůli vypršení platnosti propadly.

Jednoduché zapsání hmotnosti balíku na expediční doklad

Když předáváte balík do přepravy, musíte na expedičním dokladu uvést hmotnost balíku. A zatímco až doteď jste si museli každý případ otevřít, uvést hmotnost a zase zavřít, nově to zvládnete mnohem rychleji.

Přímo v seznamu Expedičních dokladů, pomocí tlačítka Zadat hmotnost, můžete v jediném okně uvést hmotnost pro všechny balíky najednou.

Nové propojení se Citibank i Raiffeisen Bank

ERP Money už 100% komunikuje i s novým internetovým bankovnictvím Citibank – Citidirectem.

Stačí oba programy propojit a pak už všechny platby, faktury i výpisy snadno přehráváte z jednoho systému do druhého a naopak.

Money se přizpůsobilo také změně u Raiffeisen Bank. Ta již neuvádí detailní rozpis plateb kartou přímo na bankovním výpise, ale nově zasílá jen stručný výpis a samostatný rozpis plateb, tzv. avízo. Vám stačí do Money nahrát oba tyto dokumenty a platby automaticky přiřadit.

Pohodlnější nastavení uživatelských práv

Orientace v okně s nastavováním uživatelských práv je jednodušší než dříve. Všechny rozbalené složky si totiž můžete jediným kliknutím zabalit – a pak snadno najít tu část, ve které chcete danému uživateli změnit přístupová práva.

Snadnější evidence zboží v Intrastatu

Jestliže například prodáváte počítače společně s licencí na software, musíte počítač zapsat do evidence Intrastatu, ale software už nikoliv. A nově je taková operace otázkou jednoho kliknutí.

Přímo na položkách v Katalogu totiž máte příznak, pomocí kterého určíte, zda má daná položka vstupovat do Intrastatu. Za pár minut si tak „označíte“ všechny položky – a potom už nemusíte doklady opravovat ručně.

Jednodušší přihlášení k ČSSZ i zdravotním pojišťovnám

V modulu Mzdy teď Money nabízí nové tiskové sestavy – přihlášky a odhlášky zaměstnavatele pro zdravotní pojišťovny a přihlášky a odhlášky zaměstnavatele pro českou správu sociálního zabezpečení.

Všechny přihlašovací a odhlašovací formuláře si tak můžete vyplnit a vytisknout rovnou v Money, nemusíte je vypisovat ručně. Využijete je třeba v případě, kdy váš zaměstnanec změní zdravotní pojišťovnu – a vy jako zaměstnavatel u této pojišťovny nejste registrovaný.

Barevné příznaky už na všech seznamech

Až doteď jste mohli barevné příznaky – vlaječky – umisťovat jen na faktury, objednávky nebo pokladní doklady.

Pro velkou oblibu této funkce jsme příznaky nově přidali na všechny seznamy. Můžete si tak barevně označovat firmy ve svém Adresáři nebo třeba zakázky v seznamu zakázek.

Rezervace a blokace zboží

Nové Money umí blokovat zboží. Pokud například přijde objednávka na poslední smartphone na skladě a vy telefon pro tuto objednávku zablokujete, prodavač ho pak nebude moct vydat zákazníkovi, který si chce telefon koupit na kamenné prodejně.

Před aktivací funkce ale zvažte, zda je pro vás vhodná. Funkce totiž zablokuje zboží tak pevně, že vám ho skutečně neumožní vydat nikomu jinému. Odblokovat ho pak na základě přístupových práv můžou jen vybraní lidé, třeba šéf obchodníků nebo vedoucí skladu A ti zrovna nemusejí být k dispozici.

Přečtete si o funkci rezervace a blokace zboží více:

Všechny novinky verzí 1.8.10 a 1.8.11

Chcete vědět o dalších novinkách, které přináší verze 1.8.10 a 1.8.11? Pro vás jsme připravili tento detailní článek.


Vyzkoušejte rozšířený zákaznický portál

Rozšířili jsme zákaznický portál, abyste měli všechny užitečné informace po ruce na jednom místě. Nově si na portálu stáhnete nejnovější verzi ERP Money, zjistíte vše o podpoře a vyhledáte si návody a dokumentaci. A pořád samozřejmě můžete využívat původní funkce jako přehled servisů, pokládání otázek a správu licencí.

Byly informace v článku užitečné?

Hodnocení pouze pro uživatele našeho blogu.

Ano
Ne
Vyzkoušejte si účetní program Money S3

Vyzkoušejte si účetní program
Money S3

Zdarma a se všemi funkcemi

Money S3 v akci se slevou 50%
Zjistit více
Akce -50%
platí pouze
do 2.8.2024
Money S3 -50%
Zavřít reklamu
Money S3 v akci se slevou 50%
Akce platí pouze do 31.7.2023.